نمونه سوالات آیین نامه راننگی اصلی 98

نمونه سوالات آیین نامه اصلی رایگان و قبولی 100 درصد در آزمون آیین نامه اصلی

برای قبولی 100 درصد در آزمون آیین نامه اصلی بهترین روش خواندن و دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی pdf می باشد . با دانلود نمونه سوالات آیین نامه pdf شما آمادگی بسیار زیادی را برای قبولی در امتحان آیین نامه اصلی پیدا می کنید .

برای دانلود مجموعه بی نظیری از نمونه سوالات آیین نامه اصلی pdf با جواب و قبولی 100 در آزمون آیین نامه اصلی بر روی لینک زیر کلیک کنید .

نمونه سوالات آزمون آیین نامه رانندگی (اصلی - فنی و مقدماتی)

سوالات ایین نامه اصلی آزمون آیین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی

آزمون آیین نامه اصلی امتحانی است که داوطلبان گواهینامه رانندگی پایه سوم ، پایه دو و پایه یک و همین طور گواهینامه موتور سیکلت بعد از قبولی در آزمون آیین نامه مقدماتی در آن شرکت می کنند .

لازمه شرکت در آزمون آیین نامه رانندگی این است که ابتدا در امتحان کتبی آیین نامه مرحله اول یعنی همان آزمون آیین نامه مقدماتی قبول شده باشید .

آزمون آیین نامه اصلی ۳۰ سوال تستی دارد و شما مجاز هستید در ۲۰ دقیقه زمانی که دارید که به این سوالات جواب دهید .

برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی لازم است حداقل به بیست و شش سوال پاسخ صحیح بدهید .

برای آشنایی با نمونه سوالات آزمون آیین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید .

چگونه در آزمون آیین نامه اصلی قبول شویم ؟

چگونه در آزمون آیین نامه اصلی قبول شویم ؟

همین طور که اشاره شد دانلود نمونه سوالات آيین نامه pdf و خواندن مجموعه کاملی از سوالات می توانید کمک بسیار زیادی به شما در قبولی در بار اول در آزمون آیین نامه اصلی بکند .

اگر شما نیز از مردودی پی در پی در آزمون اصلی آیین نامه خسته شده اید توصیه می شود مفاهیم تابلو ها را از روی کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی بخوانید و حتما نمونه سوالات آیین نامه را بخوانید .

نمونه سوالات آیین نامه اصلی شما را با فضا و سبک سوالات امتحانی آیین نامه آشنا می کند . این امر باعث می شود شما با آگاهی بیشتر در زمان آزمون حاضر شوید و از بقیه دوستانتان که آزمون دارند و فقط به خواندن کتاب اکتفا کردند جلوتر باشید .

آزمون آیین نامه مقدماتی سخت تر است یا آزمون آیین نامه اصلی ؟

طبق تجربه آزمون آیین نامه اصلی سخت تر از آزمون آیین نامه مقدماتی است . البته اصلا جای نگرانی نیست چراکه شما وقتی نمونه سوالات آیین نامه اصلی را بخوانید دیگر با انواع سوالات آشنا می شوید و هر سوالی که بیاید می توانید جواب دهید .

نتیجه آزمون آیین نامه اصلی چه زمانی مشخص می شود ؟

معمولا بلافاصله بعد از این که آزمون دادید توسط افسر راهنمایی و رانندگی تصحیح می شود و در پایان همان جلسه نتیجه قبولی یا عدم قبولی شما اعلام می شود .

مهمترین سوالات آزمون آیین نامه اصلی ؟

شما باید توجه داشته باشید که حتما از بخش حق تقدم ها و ممنوعیت ها و مفاهیم تابلو های راهنمایی و رانندگی سوالاتی در آزمون خود خواهید دید . بنابراین حتما بر این مباحث مسلط باشید و نمونه سوالات آیین نامه تابلو ها ، حق تقدم ها و ممنوعیت را بخوانید .

مهمترین سوالات آيین نامه اصلی از این بخش ها می باشد . اما از بخش فنی نیز نباید غافل شوید .

نمونه سوالات فنی آیین نامه اصلی بسیار مهم است . این سوالات معمولا دلیل مردودی بسیار از متقاضیان در آزمون اصلی است . سوالات فنی سخت تر از سوالات مباحث دیگر کتاب آیین نامه جدید می باشد . برای آمادگی 100 درصد حتما انواع نمونه سوالات فنی آیین نامه اصلی را دانلود کنید و بخوانید .

نمونه سوالات آیین نامه کتاب آیین نامه رانندگی چاپ قدیم

در کتاب آیین نامه رانندگی چاپ قدیم نمونه سوالاتی در پایان بخش کتاب داشت که کمکی زیادی به متقاضیان می کرد .اما در کتاب آیین نامه رانندگی جدید دیگر خبری از نمونه سوالات آیین نامه نیست .

قبولی در امتحان شهری رانندگی

آزمون عملی رانندگی برخلاف امتحان کتبی آیین نامه نیاز به تمرین عملی دارد .

برخلاف آنچه برای آزمون آیین نامه اصلی گفتیم در امتحان شهری رانندگی باید از مربیان خود بخواهید که با شما بیشتر تمرین کنند و حتی اگر ضعف زیادی در رانندگی خود می بینید از آن ها بخواهید جلسات اضافی برای شما در نظر بگیرند .

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود متقاضیان گواهینامه در امتحان شهری رانندگی مردود شوند استرس در زمان آزمون شهری رانندگی می باشد .

اما چگونه بر این استرس غلبه کنیم ؟

اولین کاری که باید انجام شود این است که فکر کنیم این آزمون نیز مانند کلاس های عملی است و کنار ما مربی عملی رانندگی مان نشسته نه افسر راهنمایی و رانندگی . اگر تصورات این چنینی در ذهن خود داشته باشیم ناخوداگاه استرس مان کم تر می شود .

یکی از کار های دیگر که می توان بر استرس زمان امتحان شهری رانندگی غلبه کرد اینست که منتظر نباشیم افسر از ما اشکال بگیرد سعی کنیم هر آنچه بلدیم با آرامش تکرار می کنم با آرامش انجام دهید .

سعی کنید هیچ صحبتی حواس شما را پرت نکند . ممکن است افسر در زمان امتحان شهری رانندگی چیزی بگوید که حواس شما پرت شود که دچار ناامیدی شوید ولی شما فقط کار خودتان را بکنید و سعی کنید تمرکز داشته باشید .

تمرین های عملی بیشتر به شما کمک می کند اعتماد به نفس بیشتر در زمان امتحان شهری رانندگی داشته باشید .

منبع :

1 Mar 2019