Blog

دانلود هزاران پروپوزال آماده همه رشته ها

2 Nov 2019

دانلود و خرید رایگان نمونه پروپوزال آماده

و فرم خام تکمیل شده و پر شده روش تحقیق ارشد و دکتری مدیریت ، حسابداری، روانشناسی ، صنایع با منابع ترجمه و تایپ شده -

برای مشاهده لیست فایل های دانلودی کلیک کنید

این سایت با داشتننمونه پروپوزال های رایگان و یا با قیمت های مناسب در همه رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مدیریت بازرگانی ، مالی ، دولتی ، اجرایی، صنعتی ، MBA، صنایع، مدیریت کارآفرینی و فناوری اطلاعات و همچنین نمونه پروپوزال های کیفی و کمی برای دانلود در رشته های حسابداری ، روانشناسی، اقتصاد، پزشکی، هنر، تاریخ، جغرافیا، ادبیات فارسی و انگلیسی، معماری، علوم اجتماعی و انتظامی، علوم تربیتی و گرایش های آن شامل مدیریت آموزشی، تکنولوژی آموزشی، آموزش و پرورش ابتدایی و سایر گرایش ها و داشتن نمونه پروپوزال درس روش تحقیق و پروپوزال های آمیخته (کیفی-کمی) یکی از سایت های نمونه در کشور در این زمینه است . همچنین نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری در رشته علوم سیاسی ، کشاورزی ( باغبانی، زراعت، گیاه شناسی ، حشره شناسی ، علوم دامی، صنایع غذایی ، خاک شناسی ) ، زیست شناسی و جامعه شناسی هم در سایت موجود می باشد . دانلود فرم خام تکمیل شده و پر شده پروپوزال رشته های علوم پایه فیزیک ، شیمی، ریاضیات، زمین شناسی ، و رشته های فنی مهندسی عمران، برق ، الکترونیک ، در سایت امکان پذیر می باشد .

دانلود نمونه پروپوزال پر شده به عنوان راهنما جهت پروپوزال نویسی

نحوه نگارش صحیح و درست پروپوزال از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. بهتر است این نکته را همواره در خاطر داشته باشید که پروپوزال می تواند شکل کلی کار و پژوهش شما که پژوهشگر قصد ارائه آن را دارد را نشان دهد. با دانلود نمونه پروپوزال پر شده متوجه خواهید شد که پروپوزالی که ارائه می دهید باید به گونه ای باشد که اعضای داوری و هیئت بررسی کننده آن قانع شوند که کاری که قرار است انجام گیرد دارای ارزش قابل قبولی می باشد .

برای مشاهده لیست فایل های دانلودی کلیک کنید

چگونگی آغاز کار پروپوزال نویسی و دریافت راهنمایی های لازم از نمونه پروپوزال پر شده

قبل از این که کار نگارش پروپوزال خود را آغاز کنید باید این موضوع را در نظر بگیرید که پروپوزال قرار است برای چه نهادی نوشته شود. دانشگاه های مختلف در ایران در هر مقطع تحصیلی برای نگارش پروپوزال فرمت خاص خود را ارائه می دهند تا تمامی پروپوزال های نوشته شده برای رشته تحصیلی خاصی در یک دانشگاه یکسان سازی شود. نخستین گام برای نگارش پروپوزال مناسب و باکیفیت دریافت فرمت و آیین نامه نگارشی از دانشگاه مخصوص می باشد. بدین منظور توصیه می کنیم اقدام به دانلود نمونه پروپوزال پر شده یا دانلود پروپوزال کارشناسی ارشد نمایید .

داشتن یک ایده خوب و مناسب برای نگارش یک پروپوزال باکیفیت از اهمیت زیادی برخوردار است اما با دانلود پروپوزال کارشناسی ارشد متوجه خواهید شد که این امر به تنهایی کافی نیست و برای آغاز کار نگارش پروپوزال خود لازم است روش های پیشنهادی برای انجام کار و نحوه جمع آوری داده ها را مشخص نمایید، همچنین باید هدف و دستاورد احتمالی ایده توسط شما مشخص گردد. تنها با رعایت این نکات و اصول است که پروپوزال ارائه شده توسط شما پروپوزالی کامل و خوب خواهد بود و قادر به راضی کردن مخاطبین شما خواهد بود .

برای مشاهده لیست فایل های دانلودی کلیک کنید

دانلود پروپوزال آماده

دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری و تمام کسانی که نیاز دارند برای پروژه‌های کاری خود پروپوزال تهیه کنند لازم است که با شکل کلی پروپوزال آشنا باشند. دانلود پروپوزال آماده در زمینه‌های مختلف این امکان را به شما می‌دهد که در انواع پروپوزال به دنبال اشتراک‌ها بگردید و متوجه نکات مشترک شوید. نکاتی که نشان می‌دهد شما با اصول کلی و استاندارد نگارش پروپوزال که در اغلب دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی جهان مورد قبول است آشنایی دارید و نکات لازم را می‌دانید .

پروپوزال روش تحقیق

 

چگونه نمونه پروپوزال روش تحقیق را آماده کنیم ؟

یکی از راه هایی که فرد می تواند خود را از لحاظ سطح علمی مورد ارزیابی قرار دهد، ارائه پروپوزال است. پروپوزال دارای مراحل مختلف و متنوع است . پروپوزالی خوب است که علاوه بر پیروی از این مراحل ، بتواند قابل پیشرفت و تغییر باشد. در این صورت، به شکل کاربردی نیز مطرح خواهد شد. مهم ترین بخش یک کار تحقیقی ، روش تحقیق می باشد . این روش در واقع طرح اولیه و پیشنهادی می باشد و با نتیجه نهایی متفاوت است. مانند ان است که یک معمار ساختمان ، طرح اولیه ساختمان را قبل از ساخت ارائه دهد و یک مهندس خبره بتواند بر اساس این طرح اولیه، ساختمانی را بنا کند. پس در ابتدا باید یک طرح اولیه نوشت . این نقشه در واقع یک راهنما است که فرد می تواند کار خود را بر اساس آن عملیاتی نماید. درست است که انتخاب موضوع و فرایند تکمیل پروژه را می توان به راحتی انجام داد، اما در واقع روش تحقیق به عنوان انتخاب یک روش درست و راهنمای مناسب برای انجام پروپوزال می باشد .

افرادی که به دنبال نوشتن پروپوزال برای دکترا هستند ، با یک وضعیت چالش بر انگیز مواجهند. پروپوزال دکتری در واقع یک تعریفی از پروژه پیشنهادی است که با توجه به سوال و رویکرد مسئله، می تواند نتایج مفیدی را به همراه داشته باشد. در پروپوزال های دکتری باید از اساتید بالقوه و حامیان مالی مناسب استفاده کرد تا در نهایت بتوان از این پروپوزال، به عنوان یک پیشنهاد کاربردی و اشتغال زا بهره برد. همچنین پروپوزال های دکتری می توانند نشان دهنده سطح علمی و میزان تلاش پژوهشگر در حوزه فعالیت خود باشند. پروپوزالی خوب است که با پیشرفت کار بتوان آن را تغییر داد و بهبود بخشید . بنابراین نیاز است تا فرد بتواند مراحل انجام آن را به دقت سپری کند .

برای مشاهده لیست فایل های دانلودی کلیک کنید

نمونه پروپوزال روش تحقیق ارشد

پروپوزال روش تحقیق ارشد از قسمت های مختلفی تهیه شده است که در ادامه خواهد آمد .

نخستین مرحله ، انتخاب عنوان می باشد که لازمه هر کار تحقیقی است . بدون عنوان ، تحقیق هیچ معنایی ندارد . در واقع چیزی که در عنوان مطرح می شود ، نتیجه نهایی را نشان خواهد داد .

مرحله بعدی ، اصطلاحات و واژه ها هستند که باید به طور فنی و مختص همان موضوع پروپوزال باشند و با توجه به منابع اصلی ، برای آن ها تعریفی ارائه شده باشد .

مرحله بعدی، شرح و بیان مسئله تحقیق است. در این مرحله، یکی از سوالات و دغدغه های پژوهشگر مطرح می شود و او علل ها را ریشه یابی می کند و سپس در صدد حل آن ها بر می آید.

مرحله اهمیت و ضرورت موضوع تحقیق نیز مهم است . در این مرحله ، اهمیت موضوع تحقیق مشخص می شود و ضرورت انجام آن به اطلاع مخاطب می رسد .

در پروپوزال روش تحقیق ارشد ، پیشینه تحقیق از مراحل بسیار مهم است . در این مرحله لازم است تا پژوهشگر به سوابق و اسناد و مدارک موضوع تحقیق اشاره کرده تا آگاهی افراد را گسترش دهد .

در ادامه پژوهشگر می تواند به بیان سوالات تحقیق خود بپردازد تا بتواند به تحقیق خود ، جهت بدهد . این سوالات باید مستقیما راجع به اهداف تحقیق باشند .

در ادامه یک فرضیه مطرح خواهد شد که در واقع حدس و گمانی است که محقق درباره راه حل این سوالات بدان می پردازد .

در مرحله آخر نیز نتیجه تحقیق و کاربرد آن ، مطرح می شود که می تواند به خیلی از سازمان های درگیر این مسئله ، اشاره نماید .

پس از دانلود پروپوزال آماده باید چه بخش‌هایی را بررسی کنید ؟

ابتدا به تیتر توجه کنید. اغلب پروپوزال تکمیل شده رایگان مربوط به فایل‌هایی است که یا زمان زیادی از طرح موضوع آن‌ها گذشته است یا موضوعات غیر واقعی و کلی مطرح شده است که در نهایت اطلاعات مورد نیاز را به شما ارائه نخواهد کرد. پس از بررسی تیتر به سراغ طرح مسئله بروید. طرح مسئله یا بیان مسئله بخش بسیار مهم پروپوزال شماست. زمانی از این بخش عبور می‌کنید باید خواننده متوجه شود که دقیقا به دنبال چه مطلبی هستید. چرا به دنبال حل موضوع مورد بحث هستید و ضرورت انجام کار چیست و در صورت انجام کار نتیجه چه خواهد بود. کلیت ماجرا باید با زبانی روان شیوا و جذاب بیان شود. بخش بعدی که باید در پروپوزال وجود داشته باشد هدف انجام کار است. این اهداف به صورت خرد و کلان و اهداف عملیاتی عنوان می‌شود. در ادامه باید به مرور ادبیات بپردازید و روش‌های کلی انجام کار را بررسی کنید. برخی از انواع پروپوزال الزامی به ارائه روش کار ندارد و بدون این قسمت تدوین می‌شود تا دانشجو بتواند در حین کار به دنبال روش کار مورد نظر خود باشد .

برای مشاهده لیست فایل های دانلودی کلیک کنید

دانلود پروپوزال آماده استاندارد

پروپوزال‌هایی که در اختیار شما قرار می‌گیرد از بهترین انواع خود در رشته‌های مختلف خواهد بود. بسیاری از این پروپوزال‌ها در نهایت به پایان‌نامه‌ای موفق و کاربردی تبدیل شده است و اصول اولیه آن با دقت نگارش شده. توجه داشته باشید که برای بالا بردن سطح توانایی پژوهشی خود بهتر است با دانلود پروپوزال آماده در چندین موضوع متفاوت دید خود را نسبت به موضوعات گسترش دهید .

آشنایی با مزیت‌های دانلود رایگان پروپوزال آماده

دانلود پروپوزال آماده از مهم‌ترین سرچ‌های دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به شمار می‌آید. همچنین دانلود رایگان پروپوزال آماده دارای مزایای بسیار زیادی در نوشتن پروپوزال می‌باشد . همانطور که می‌دانید پروپوزال به معنی یک نوع پیشنهاد به خصوص پیشنهاد پژوهشی می‌باشد. به وسیله پروپوزال می‌توانید یک ماکت و اسکلتی از کار اصلی را که می‌خواهید انجام دهید را ارائه دهید .

دانلود رایگان پروپوزال آماده دارای مزایای بسیار زیادی در نوشتن پروپوزال می‌باشد. همانطور که می‌دانید پروپوزال به معنی یک نوع پیشنهاد به خصوص پیشنهاد پژوهشی می‌باشد . به وسیله پروپوزال می‌توانید یک ماکت و اسکلتی از کار اصلی را که می‌خواهید انجام دهید را ارائه دهید. لازم به ذکر است که قبل از اجرای پروپوزال لازم است که دانشجو مشخصات خود و همچنین مشخصات همکاران اصلی خود را به صورت منظم طبقه بندی کند.  همچنین دانشجو برای اجرای یک پروپوزال باید یک عنوان متناسب با کاری که می‌خواهد انجام دهد را برای پروپوزال خود انتخاب کند.  و سپس لازم است ضرورت و اهمیت تحقیق خود را به صورت واضح و دقیق بیان کند. بهتر است بدانید که بیان اهمیت تحقیق مهم‌ترین رکن پروپوزال به شمار می‌آید. همچنین باید فرضیات و پیشینه‌ ی تحقیق خود را به درستی و به بهترین نحو مطلوب ارائه دهد و بعد از این مراحل باید روش تحقیق و ابزار اندازه گیری تحقیق خود را مشخص نماید. لازم به ذکر است که باید سعی کند برای نوشتن پایان نامه و پروپوزال خود از منابع معتبر علمی استفاده نماید .

مزایای دانلود رایگان پروپوزال آماده

دانشجو باید سعی کند برای نوشتن یک پروپوزال درست و علمی از پروپوزال‌های آماده که مختص دانشجویان رشته‌ها و دانشگاه‌های مختلف است استفاده کند، برای این کار دانشجو باید اقدام به دانلود رایگان پروپوزال آماده نماید چون در این روش  دانلود رایگان پروپوزال آماده دانشجو برای آشنا شدن با پروپوزال‌های آماده هیچگونه هزینه‌ایی را پرداخت نمی‌کند که از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می‌باشد و ضمنا به راحتی با انواع مختلف پروپوزال که مختص به دانشگاه‌ها و دانشجویان مختلف است آشنا می‌شود و می‌تواند از موضوعات مختلف در هر کدام از این پروپوزال‌های آماده جهت نوشتن یک پروپوزال جدید ایده بگیرد و در تمامی مراحل نوشتن پایان نامه به عنوان یک همراه از آنها استفاده نماید .

پروپوزال آماده رایگان ، چراغِ راه

در و دیوار های شهر مملو از بنر هایی هستند که یک صدا عنوان " پروپوزال آماده رایگان " را فریاد می زنند و ضرورتش را یادآور می شوند . ما نیز به این بهانه سراغی از پروپوزال آماده رایگان گرفته ایم و آمده ایم تا مزایایش را لیست نماییم . لطفا با ما همراه باشید.

پروپوزال نویسی گره ای است که به دستان خودتان هم باز خواهد شد منوط بر این که راهش را بدانید و شروطش را بلد باشید. کافی است دانشجوی مقطع ارشد باشید یا دکتری، آن زمان است که شنیدن نامِ پروپوزال مایه خشمتان خواهد شد. راستش را بخواهید آونگِ پروپوزال نویسی میان تجربه و تخصص در نوسان است ، با این حال ممکن است دانشجوی تازه کاری باشیم که نه تخصصی در چنته داریم و نه تجربه ای که بدان اتکا ورزیم و این جا همان جاست که بحث چالشی می شود و کار سخت . می دانید چاره کار چیست ؟ چاره چشم دوختن به پروپوزال آماده رایگان است که در ادامه جزئی تر با آن دست به یقه خواهیم شد .

پروپوزال تکمیل شده ارشد ، سوسویِ امید

آیا پروپوزال آماده رایگان ، کمک کننده است ؟

فارغ از این که رشته دانشگاهی تان روانشناسی است یا زیست شناسی، بی توجه به این که به قعر اتم می روید و با مفاهیم شیمی کلنجار می روید یا به آسمان ها سفر می کنید و علم نجوم را رصد می نمایید، پروپوزال آماده چراغِ راه و هدایتگری است که همه کسانی که سودایِ ارائه یک پروپوزال خوب را در سر می پروراند، راهنمایی می کند. وقتی می گوییم پروپوزال آماده رایگان ارشد ، مقصودمان پروپوزالی است که نمره قبولی را از سخت گیرترین اساتید گرفته است، منظور ازپروپوزال آماده رایگان ، نمونه ای است عاری از خطا که می توان بدان چشم دوخت و پروپوزال نویسی را بر آن اساس پیش برد .

اگر زین پس، با مشاهده نام پروپوزال آماده و رایگان ، ضرورتش را متوجه شدید و مزایایش را به خاطر آوردید ، این یعنی ما حق مطلب را ادا کرده ایم و به غایتِ نهایی مان رسیده ایم .

با پروپوزال آماده ، توپتان را گل کنید

اذعان نمودیم این مقاله تلاشی است جهت عیان ساختن ارزش پروپوزال آماده . پیش از آن کمی اتفاقات شایع دنیای پروپوزال نویسی را با هم مرور خواهیم کرد و اندکی از چالش هایش خواهیم گفت .

این روز ها پیوسته پایمان را بر پدال پروپوزال نویسی می فشاریم تا چرخ هایِ خود را در جاده ای که نامش پایان نامه است، سریع تر به گردش درآوریم. باید اقرار کنیم استادِ تلاش هایِ نافرجام شده ایم . گاهی کلافه می شویم از قواعدی که مو به موی آن ها را حین پروپوزال نویسی رعایت می کنیم اما در نهایت مُهرِ خطا پای پروپوزالمان می خورد و مورد هجوم انبوهی از ایرادات ریز و درشت قرار می گیرد .

اساتیدی که ناظر بر پروپوزال دانشجویان هستند از تکراری بودن نواقص پروپوزال ها گله مندند و عنوان می کنند ایرادات وارده بر پروپوزال دانشجویان ، ریشه در مسائل مشابه و تکراری دارد. به بیانِ ساده اگر برآنیم لگامِ پروپوزال نویسی از دستمان خارج نشود و خود را گره بزنیم به یک چراغِ راهنما ، بایستی متوسل شویم به پروپوزال آماده و رایگان .

برای مشاهده لیست فایل های دانلودی کلیک کنید

مزایای پروپوزال آماده و رایگان مدیریت بحران

مشاهده پروپوزال آماده و رایگان ، یک نشانه گیری صحیح

مدیریت بحران شاخه ای مهم از علوم دانشگاهی است که گذراندن مقطع ارشد و دکتری در این رشته با خانی همراه است به نام پروپوزال نویسی . مراد و منظور از پروپوزال آماده و رایگان مدیریت بحران، پروپوزالی است آماده که به شما اصول اساسی پروپوزال نویسی را یادآور می شود و رعایت نکاتِ مهم را آموزش می دهد . چنانچه با قواعد پروپوزال نویسی بیگانه اید یا اصولش را نمی دانید پیشنهاد می کنیم با دانلود پروپوزال آماده و رایگان ، چراغِ راهی برای خود بیفروزید و از پیمودن مسیری غلط که بار ها اشتباه بودنش برای همگان ثابت شده ممانعت ورزید .

پروپوزال رایگان مدیریت بازرگانی را از آسان داک بخواهید . یکی از مراحل مهم نگارش پایان نامه در هر رشته­ ای تهیه­ ی پروپوزال و طرح اولیه ­ی پایان نامه می ­باشد . مدیریت بازرگانی نیز از این قاعده مستثنی نیست . مشاهده­ی یک پروپوزال آماده در رشته­ ی مدیریت بازرگانی می تواند کمک شایانی برای دانشجویان این رشته باشد تا بتوانند پروپوزال خود را به بهترین شکل ممکن به رشته­ی تحریر در بیاورند .

 

پروپوزال رایگان مدیریت بازرگانی

یکی از امکاناتی که مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران ( آسان داک ) برای دانشجوهای مدیریت بازرگانی فراهم نموده است ارائه­ی پروپوزال رایگان مدیریت بازرگانی است.

بر همگان آشکار است که پروپوزال به عنوان اولین گام در پایان نامه نقش بسیار مهمی در وجه­ی علمی پایان نامه دارد و عدم تایید آن می­تواند تا حد زیادی روند نگارش پایان نامه را به تعویق بیندازد از این رو باید در تهیه­ ی پروپوزال نهایت دقت را به کار برد .

مشاهده­ی یک پروپوزال آماده می­تواند خط مشی را برای دانشجو مشخص کند و به وی کمک کند تا در مسیر درست و حساب شده حرکت کند

اما در بیشتر مواقع پروپوزال­های آماده دارای قیمت بالایی هستند و امکان خریداری آنها وجود ندارد . !

ولی جای نگرانی نیست شما می­توانید به راحتی به پروپوزال رایگان مدیریت بازرگانی در آسان داک دسترسی داشته باشید و مسیر سخت نگارش پروپوزال را برای خود هموار کنید .

دانلود یک پروپوزال رایگان مدیریت بازرگانی از مرکز پژوهش­های دانشگاهی ایران نه تنها هیچ هزینه­ای برای شما در بر ندارد بلکه سبب می­گردد با تمامی فاکتورهای استاندارد پروپوزال نویسی در رشته­ی مدیریت بازرگانی آشنا شوید و در نهایت یک پروپوزال غنی و معتبر را ارائه دهید .

با وجود رایگان بودن پروپوزال رشته­ ی مدیریت بازرگانی ، از کیفیت علمی بالایی برخوردار است

و نیاز تمامی دانشجویان این رشته را برطرف می­کند . زیرا هدف از ارائه­ ی پروپوزال رایگان مدیریت بازرگانی کسب رضایت خاطر و کمک رسانی به دانشجویان محترم این رشته­ ی مهم و حساس از علوم انسانی می­باشد .

، مطالعه آن و ایده گرفتن از آن نه تنها کار مفیدی است بلکه اجتناب ناپذیر است . علت این موضوع روشن است .

وقتی به عنوان یک کارشناس پروپوزال آماده شده ای را که برای ارائه به دفاتر گروه تهیه شده بررسی می‌کنیم بیشتر اشکالات به چشممان تکراری می آید .

در واقعیت بیشتر پروپوزال ها دارای یکسری اشکالات رایج و تکراری هستند . یکی از موسسات تحقیقاتی اروپایی به نام  در صفحه اینترنتی خود نتایج بررسی هزاران پروپوزال تحقیقاتی ( مشابه پروپوزال ارشد یا دکتری ) را منتشر کرده است .

آنها به این نتیجه رسیدند که خطاها در پروپوزال های آماده شده توسط دانشجویان با الگوی مشخصی تکرار می شود .

در ادامه اشکالات رایج پروپوزال آماده شده دانشجویان را بررسی می کنیم . اگر قصد دارید تا یک نمونه پروپوزال ارشدآماده کنید حتما قبل از دانلود رایگان پروپوزال در سایت ما  ، این چند نکته را بدانید و برای کار خود به کار ببندید .

 

حل مشکل عدم سازگاری با دانلود پروپوزال رایگان

ممکن است مشهود به نظر برسد ولی بسیار شگفت زده می شوید وقتی بدانید این اشکال چقدر در پروپوزال های پیش نویس یاپروپوزال آماده دفاع وجود دارد و بسیاری از دانشجویان بدون توجه به موضوع پروپوزال، سازگاری و عدم سازگاری آن را بررسی نمی‌کند. فرایند انتخاب موضوع یک فرایند کاملاً حساب شده و علمی است . انتخاب موضوع مهمترین بخش یک تحقیق است و اشراف نسبت به کل آن بسیار اهمیت دارد. به طور مثال، تحقیق با موضوع " آنالیز آماری غیر خطی با چرتکه" کاملا موضوعی بی اساس و ناسازگار می باشد چون هیچ آنالیزی با چرتکه قابل انجام نیست ! این مثال نمونه ای ساده از مشکل عدم سازگاری که می توان با دانلود نمونه پروپوزال آن را حل کرد .

http://www.persianresearch.ir/downloads

استفاده نکردن از نمونه پروپوزال آماده

یکی از چالش هایی که دانشجویان با آن مواجه هستند استفاده نکردن از پروپوزال آماده ارشد و دکتری است . با توجه به وجود نمونه های بسیاری در اینترنت امکان استفاده از تجربیات سایرین در تحقیق مهیاست . با مراجعه به سایت ها و دانلود پروپوزال ارشد آماده ، مسیر یک دانشجو برای تکمیل پروپوزال خودش بسیار هموار و راحت خواهد شد. یکی از کاربرد های مهم دیگر نمونه پروپوزال، آشنایی با موضوعات مختلف در حوزه پژوهش است که به شما برای انتخاب صحیح موضوع راهنمایی خواهد کرد .

 

برداشتن سنگ بزرگ از مسیر ، با مراجعه به پروپوزال نمونه ارشد یا دکتری

برای بیان اهمیت مراجعه به پروپوزال نمونه به یک خاطره شخصی اشاره می کنم. یکی از اساتید دانشگاه که با او پایان نامه خودم را گذارندم در خصوص موضوع پروپوزال جمله قشنگی استفاده می کرد : " در یک پایان نامه ارشد قرار نیست کل مشکلات اسلام و مسلمین را یکجا حل کنید ! " . این جمله دقیقا به این مفهوم اشاره می کند که در پروپوزال های خود سنگ بزرگ بر دارید . خیلی از نمونه پروپوزال های ارشد سراغ دارم که به دلیل همین اشتباه مرگبار توسط نویسنده به سرانجام خوبی نرسیده اند . پس یادتان باشد که با آگاهی و واقع بینی که از خواندن یک یا چند نمونه پروپوزال ارشد یا دکتری بدست می آورید اقدام به نوشتن پروپوزال کنید . در همین سایت امکان دانلود رایگان پروپوزال نمونه در مقطع ارشد و دکتری به وفور وجود دارند و برای مطالعه می توانید آنها را دانلود کنید . 

نگارش پروپوزال یک بخش کلیدی در در تحقیق و پروژه میدانی است و مراجعه به پروپوزال آماده برای گرفتن ایده در شیوه نوشتن آن بسیار کاربردی است. البته تعداد زیادی وبسایت در سراسر اینترنت لینک دانلود پروپوزال آماده برای علاقمندان فراهم کرده اند ولی عمده کار تهیه پروپوزال، گردآوری و فراهم آوری داده ها و نوشتن متن دقیق و منحصر به فردی است که اساس تحقیق شماست و توسط خود شما انجام می شود. در دوره کارشناسی ارشد، پروپوزال درس روش تحقیق یا سمینار قبل از پایان نامه برای دانشجویان ارائه می شود تا آنها را به دیدی جامع و کامل از مفهوم روش تحقیق برساند. در این مطلب به طور خلاصه کارهایی که برای رسیدن به پروپوزال آماده به تحویل در درس روش تحقیق یا پایان نامه باید انجام شود، بیان می شود.

-       عنوان پروپوزال در روش تحقیق

عنوان پروپوزال در یک تحقیق حکم چشم و پبشانی کار پژوهشی برای شما را دارد. انتخاب عنوان مناسب در روند تحقیق بر حجم کارهایی که برای آن باید انجام دهید اثر گذار است. تقریباً همه فارغ التحصیل های ارشد و دکتری توصیه می کنند عنوان تا جای ممکن باید با احتیاط انتخاب شود تا در گیر و دار تحقیق در صورتی که فرایند تحقیق به بن بست خورد راه برای تغییر روند باز باشد.

-       هدف تحقیق در پایان نامه

خیلی از فایل هایی که به عنوان پروپوزال آماده برای فروش روی اینترنت قرار می گیرند، در قسمت هدف تحقیق شبیه هم هستند و احتمالا صحیح هم انتخاب نشده اند. قبل از اینکه هدف را قید کنید به مسیر و روش تحقیق که پیش رو دارید توجه کنید. اگر قبل از کار پژوهشی نتوانید هدف های تحقیق خود را شسته رفته بدانید، کار سختی در انجام پایان نامه پیش رو دارید. اگر پروپوزال درس روش تحقیق را آماده میکنید تمرکز شما روی این باشد که موضوع پایان نامه و پروژه روش تحقیق یکسان یا حداقل همسو باشد و در این صورت وقت زیادی را صرفه جویی می کنید.

-       پیشینه تحقیق در نمونه پروپوزال ها

قرار نیست چرخ را دوباره اختراع کنید! این جمله مهمترین منطق برای اهمیت قسمت پیشینه تحقیق در شماست. یعنی قبل از اینکه پیشنهاده خود را ارائه دهید باید بررسی کنید که تا به حال کسی مشابه کاری که شما انجام داده اید را انجام داده است یا خیر؟ در صورت مثبت بودن جواب، حتما به آن تحقیق مراجعه کنید و از تجربیات محقق قبلی آگاه شوید و سپس پروپوزال خود را آماده کنید. معمولاً هر پژوهشی بر پایه تحقیقات دیگران بنا نهاده می شود و در غیر این صورت اعتبار علمی چندانی ندارد.

-       سوالات تحقیق در پروپوزال آماده شده

سوالات تحقیق همان سوالاتی است که در ذهن شما برای شروع یک تحقیق و ایجاد می شود. سوالات تحقیق رابطه اساسی با هدف تحقیق دارند به طوری که اگر به درستی پروپوزال تهیه کنید پاسخ سوالات تحقیق در قسمت اهداف تحقیق بیان میشود.

-       برنامه زمانبندی

یک پروپوزال نمونه زمانی واقعاً کاربردی است که زمانبندی به صورت نسبتاً دقیق در آن رعایت شده باشد. در واقع هرچقدر شما دقیق تر قسمت زمانبندی را تهیه کنید به معنی اشراف بیشتر روی روند پروژه و پایان نامه است. یکی از نکاتی که شما در پروپوزال درس روش تحقیق یا سمینار تمرین می کنید ارائه همین برنامه بر اساس روشی حساب شده و اصولی است.

دانلود پروپوزال مدیریت بازرگانی ! مالی ! دولتی ! منابع انسانی

 

شک به دل خود راه ندهید. آنچه که حس شما در مورد نوشتن و انجام پروپوزال می گوید را برای آماده کردن آن بکار بگیرید. پر کردن پروپوزال های رشته های مختلف مدیریتی مانند بیمه، تحول، دولتی و صنعتی خیلی سخت نمی باشد فقط باید نمونه ای از آن را در اختیار داشته باشید. با داشتن یک تمپلیت از پروپوزال رشته خودتان اگر جهانگردی هستید و یا منابع انسانی یا رسانه مشغول بکار شوید و بنویسید. این کار خیلی هم برای مالی ها یا مدیریت بازرگانی سخت نمی باشد. فقط از راهنمایی های افراد خبره غافل نشوید.

بیایید با هم صادق باشیم. شاید در ابتدای راه فکر کنید که به هیچ عنوان نمی توانید یک پروپوزال را تکمیل کنید و آمادگی آن را ندارید. شاید خیلی اشتباه حدس نزده باشید ولی می توان مطالعاتی داشت که به هدف مورد نظر نزدیک شد. مطالعات دانشگاهی روش تحقیق و آمار می تواند به افراد در هر رشته ای کمک کند تا بتوانند گلیم خویش را از آب بیرون بکشند. کسب تجربه با یک نمونه پروپوزال رایگان مدیریت می تواند اساس کار باشد. پس سعی خود را بکنید و در این بین از راهنمایی های دلسوزانه اساتید راهنما غافل نشوید! اگر وقت بیشتری داشتید مطالعات آزاد در مورد روش های تحقیق و موضوع خودتان را از دست ندهید.

همچنین برخی موسسات هستند که می توانند برای انتخاب موضوع شما برای تز نهایی مشاوره بدهند و همچنین به صورت رایگان کارهای کمکی برای شما بکنند. شناخت اینگونه موسسات یا افراد می تواند تأثیر بسزایی در پیشبرد طرح نهایی شما داشته باشد و قطعا به بالا رفتن آگاهی پژوهشی شما کمک می کند.

از قدیم گفتن کار رو باید به دست کاردون بسپاری. برای مشاوره رایگان پروپوزال و پایان نامه هم یک کاردون واقعی در کشور هست. یه آقای دکتری که سرش برای انجام پروپوزال و پایان نامه و آماده کردن اون درد می کنه و به همه مسائل روش تحقیق و نرم افزارها وارده و خلاصه اینکه با سن نه چندان زیادش ته قضیست. سوالی رو اگه نتونست جواب بده و به روشی تسلط نداشت من شخصا این نوشته رو بر می دارم!!! زیاد ازش تعریف نمی کنم که تبلیغات نشه! چه جوری می تونی باهاش تماس بگیری؟ کاری نداره! این شمارشه: ۰۹۱۹۶۳۵۷۶۶۰ دکتر نوایی . بخصوص دانشجویان دکتری هر چی دوست داشتن می تونن ازش بپرسن و مشاوره بگیرن. امیدوارم بدردتون بخوره. ما که خیلی ازش استفاده کردیم و عالی بود.

نمونه پروپوزال درس روش تحقیق

ممکن است یک دانشجو هنگام آماده­سازی پروپوزال برای درس روش تحقیق به مشکل بربخورد و برای تکمیل برخی از قسمت­ها نیاز به راهنمایی داشته باشد . معمولا در این مواقع اساتید محترم کمک چندانی نکرده و از خود دانشجو توقع دارند پروپوزال را تکمیل کند . در چنین مواقعی هیچ چیز بهتر از داشتن یک نمونه پروپوزال برای روش تحقیق نمی­باشد .

 

برای مشاهده لیست فایل های دانلودی کلیک کنید

 

دانلود پروپوزال رایگان

دانشجویان بسیاری هستند که به دلایل مختلف توانایی آماده سازی پروپوزال را ندارند و در رویای یک پروپوزال آماده به سر می­برند.! شاید بارها و بارها با مواردی مواجه شده باشید که سایت­های مختلف به ازای دادن مجوز برای دانلود یک پروپوزال آماده مبالغ گزافی درخواست می­کنند. و حتما پیش آمده که به دلیل عدم توانایی در پرداخت هزینه و یا عدم اطمینان از کیفیت پروپوزال در مقابل قیمت آن از خیر دانلود پروپوزال گذشته باشید. اما دیگر نگران این موضوع نباشید. کافی است به موسسه آسان داک سری بزنید و از مزایای بینظیر ارائه شده توسط این سایت بهره ببرید.

 یکی از امکاناتی که سایت  www.asandoc.com برای شما فراهم نموده است دانلود رایگان نمونه پروپوزال آماده است. با مراجعه به این سایت و بدون پرداخت کوچکترین هزینه­ای می­توانید به چندین نمونه پروپوزال آماده در رشته­های روانشناسی، حسابداری، مدیریت و به طور کلی رشته­های علوم انسانی دسترسی داشته باشید.

خرید پروپوزال ارشد

یکی از مهمترین مراحل پایان نامه ارشد نوشتن پروپوزال است . اگر اصول آکادمیک و علمی در نگارش پروپوزال رعایت نگردد توسط شورای مربوطه تایید نشده و دانشجو باید نسبت به اصلاح آن اقدام کند . اما این امکان وجود دارد به دلیل عدم آگاهی دانشجو از شیوه­ی صحیح و دقیق نگارش پروپوزال مشکل مجددا تکرار شده و تایید نشود . اتفاقی که جز اتلاف وقت و تحمیل هزینه­­ ی اضافی بر دانشجو نتیجه­ ای دیگری ندارد .

شاید برای رفع این مشکل با اهل فن مشورت کرده و ایرادات پروپوزال را برطرف کنید . اما اگر به یک راهنما دسترسی نداشتید و یا از نظر  زمانی در مضیقه بودید آنگاه چاره چیست ؟ پاسخ این سوال موسسه آسان داک است.

شما می­ توانید با مناسب­ترین هزینه و کمترین زمان ممکن پروپوزال را در اختیار داشته باشید . کارشناسان برتر و خبره­ ی موسسه آسان داک با داشتن بار علمی بالا و تسلط بر اصول آکادمیک پروپوزال نویسی سفارش دانشجویان عزیز را به بهترین شکل ممکن انجام می­ دهند . این پروپوزال­ ها به  گونه ­ای هستند که امکان اینکه توسط دانشگاه تایید نشوند بسیار کم بوده و دانشجو می­تواند با خیال راحت در فکر نوشتن پایان نامه ­ی خود باشد .

 

 

بهترین موسسات دانلود پروپوزال و مقاله بیس دکتری

 

شکی در این مطلب وجود ندارد که بهترین سایت های اینترنتی برای پروپوزال های آماده همیشه مشتریان خاص خود را دارند و دانلود از این سایت ها همیشه جذاب خواهد بود. مسئله اینجاست که کدام بهترین هستند؟ در نگاه اول مشخص می شود که کامل ترین و جامع ترین وب سایت دانلود در این زمینه مشخصا آسان داک می باشد و با فاصله بسیار زیاد از سایر سایت ها قرار دارد. در این سایت از مبانی نظری برای فصل دوم پایان نامه وجود دارد تا انواع و اقسام پرسشنامه استاندارد و محقق ساخته که آماده هستند برای دانلود. همچنین مقاله های بیس برای نوشتن پروپوزال و رساله  دکتری هم موجود است و اکثر این مقالات از سایت های معتبر بوده و جدید هستند. اگر موافق باشید کمی به محتوای این سایت جتمع بپردازیم:

 

رشته های مختلف در منویی در سمت راست جدا شده اند و در هر رشته مقالات با ترجمه، مقاله های بیس برای پایان نامه ارشد و دکتری، پرسشنامه، پروپوزال های آماده و پروپوزال با مقاله بیس وجود دارد . این یعنی همه آنچه که دانشجو نیاز دارد. دانشجوهای ارشد و دکتری به دنبال کسب تجربه هستند. بهتر از این نمی شود . بنابراین فقط دانشجو باید ببیند که چه نیازی دارد و با توجه به رشته ای که در آن درس می خواند می تواند موارد مورد نیاز خود را بردارد. یک نکته خوب در این سایت این است که موارد آموزشی رایگان برای دانلود وجود دارد که می تواند جنبه  راهنمایی خوب برای تازه کارها داشته باشد .

از قدیم گفتن کار رو باید به دست کاردون بسپاری . برای مشاوره رایگان پروپوزال و پایان نامه هم یک کاردون واقعی در کشور هست. یه آقای دکتری که سرش برای انجام پروپوزال و پایان نامه و آماده کردن اون درد می کنه و به همه مسائل روش تحقیق و نرم افزارها وارده و خلاصه اینکه با سن نه چندان زیادش ته قضیست . سوالی رو اگه نتونست جواب بده و به روشی تسلط نداشت من شخصا این نوشته رو بر می دارم !!! زیاد ازش تعریف نمی کنم که تبلیغات نشه ! چه جوری می تونی باهاش تماس بگیری ؟ کاری نداره ! این شمارشه : ۰۹۱۹۶۳۵۷۶۶۰  دکتر نوایی . بخصوص دانشجویان دکتری هر چی دوست داشتن می تونن ازش بپرسن و مشاوره بگیرن . امیدوارم بدردتون بخوره . ما که خیلی ازش استفاده کردیم و عالی بود .

پروپوزال آماده ارشد و دکتری

پروپوزال آماده ارشد و همچنین پروپوزال های دکتری می توانند سرعت شما در تحویل پروپوزال و در ادامه ی آن سرعت تحویل پروژه ی نهایی شما را در هر رشته ای که تحصیل می کنید بالا ببرد. احتمالا اولین جایی که با واژه ی پروپوزال به معنای واقعی آشنا می شوید و آن را لمس می کنید، در اواخر دوران کارشناسی و زمانی است که می خواهید بر روی پروژه ی نهایی خود کار کنید. متاسفانه بسیاری از دانشگاه ها و اساتید به درستی در مورد نحوه ی نگارش این پروپوزال ها برای دانشجویان کارشناسی توضیح نمی دهند و دانشجویان ضعف زیادی در این مورد دارند. دانلود رایگان پروپوزال تکمیل شدهیکی از راه هایی است که دانشجویان می توانند از آن بهره ببرند .

اما در دوره ی کارشناسی ارشد و دکتری اوضاع متفاوت است . حساسیت ها بر روی نوشتن پروپوزال بالا است و اساتید راهنمای شما با دقت و ریز سنجی بالایی پروپوزال شما را بررسی خواهند کرد. شما باید پروپوزالی حرفه ای از نظر محتوای علمی و شیوه های نگارش صحیح آماده کنید تا بتوانید نظر مثبت و تایید استاد خود را به دست آورید. دانلود رایگان پروپوزال تکمیل شده ی ارشد یکی از شیوه هایی است که می توانید پروپوزالی کاملا اصولی را تحویل دهید و بار ها و بار ها به خاطر نقص های موجود در متن، پروپوزال شما از جانب اساتید رد نشوند. همچنین با بررسی این پروپوزال تکمیل شده می توانید با شیوه ی صحیح پروپوزال نویسی آشنا شوید .

 

ویژگی های پروپوزال آماده ارشد

پروپوزال ها به طور کلی باید ویژگی هایی داشته باشند تا تبدیل به یک محتوای اصولی و قابل قبول و در خور یک پروژه ی کارشناسی ارشد و دکتری باشند . پروپوزال ها از قسمت های مختلفی تشکیل می شوند. عنوان موضوع، بیان مسئله، سوالات و فرضیات، ابزار تحقیق، پیشینه ی تحقیق یا مرور ادبیات، روش و مراحل تحقیق و استفاده از منابع خارجی معتبر علمی در پروپوزال، بخش هایی هستند که باید در یک پروپوزال اصولی قرار گیرند. در نهایت نیز لازم است تا نتایج قابل حصول در انتهای پروپوزال قرار گیرند. روش درست و اصولی نگارش مانند رعایت فونت و سایز، تدوین فهرست، اصول تایپی و... را نیز به این نکات اضافه کنید تا ببینید آماده سازی یک پروپوزال تا چه میزان می تواند دشوار باشد. اینجاست که دانلود رایگان پروپوزال آماده شده روشی مناسب برای تهیه ی پروپوزال ارشد و دکتری به حساب می آید. همچنین در نوشتن پروپوزال نیاز است تا اطلاعات کاملی در مورد رشته و گرایش خاص دانشگاهی خود و همچنین موضوعی که قرار است روی آن تحقیق کنید، داشته باشید. مسلما در مورد پروپوزال دکتری حساسیت بالاتری نسبت به پروپوزال ارشد وجود دارد و سایت هایی که پروپوزال تکمیل شده را عرضه می کنند این حساسیت ها را در نظر گرفته و شما را برای رویارویی با اساتید سخت گیر آماده می کنند .

بدون تردید اگر نیاز دارید تا در کمترین زمان و بدون دغدغه پروپوزال خود را تقدیم اساتید کنید و به روند دفاع از پایان نامه ی خود سرعت ببخشید ، پروپوزال تکمیل شده می تواند بهترین انتخاب شما باشد .

برای مشاهده لیست فایل های دانلودی کلیک کنید

پروپوزال دکتری کمّی یا کیفی به دنبال چیست !

دوره دکتری دو دوره را شامل می شود دوره آموزشی و دوره رساله. پس از اتمام دوره آموزشی و قبولی در امتحان آزمون جامع از دانشجوی دکتری انتظار می رود که استاد راهنما و مشاور خود را انتخاب کند و نمونه پروپوزال دکتری مد نظر خود را با صلاحدید اساتید ویرایش نماید . بدون داشتن پروپوزال دکتری عملاً انجام رساله دکتری غیر ممکن است و انتخاب دقیق و مناسب موضوع اولین و حیاتی‌ترین نکته در انجام پروپوزال دکتری است . دومین و اساسی ترین نکته تشخیص کمی یا کیفی و یا کمی – کیفی بودن پروپوزال دکتری است . پروپوزال دکتری نیز همانند پروپوزال مقطع کارشناسی ارشد دارای عنوان، بیان مساله، اهداف و ضرورت انجام تحقیق، سئوالات و فرضيه های تحقیق، محدودیت های تحقیق، پیشینه تحقیق، چارچوب نظري تحقيق، روش تحقیق، ابزار اندازه گيري تحقيق، جامعه آماری، نمونه آماری، نحوه ی تجزيه و تحليل داده ها، زمان و هزينه هاي لازم براي اجراي رساله دکتری و فهرست منابع و ماخذ تحقيق است. چون دانشجو قبل از شروع به انجام رساله دکتری بایستی از پروپوزال خود دفاع کند و آن را به تصویب برساند بايد نهايت تلاش خود را برای بیان دقیق خلاء پژوهشی، چرایی و اهداف کاربردی پرپوزال دکتری و ضرورت اجراي آن را بکند.

نمونه پروپوزال دکتری چیست ؟

نمونه پروپوزال دکتری یا همان درفت به نمونه خام پروپوزال اطلاق می شود که توسط دانشجو نوشته می شود و اساتید راهنما و مشاور در بالا بردن سطح آن نظراتی را ارائه می نمایند. نمونه پروپوزال دکتری و روش تحقیق پروپوزال دکتری بسته به کمّی و کیفی بودن تحقيق متفاوت است. پروپوزال کمّی - کیفی نیز ماحصل ادغام این روش است.

پروپوزال دکتری کیفی چیست ؟

پروپوزال دکتری کیفی عموماً در صدد کشف مفاهیم و روابط آن­ها در عرصه طبیعی وقوع وقایع و پدیده ها است. بنابراین اهداف پروپوزال دکتری کیفی به دلیل ماهیت روش تحقیق، متفاوت با پروپوزال کمّی است. در پروپوزال کیفی عموماً دانشجو اقدام به توصیف و تفسیر یک پدیده و موضوع  از دیدگاه افراد شرکت کننده  و طریقه برخورد آن ها با پدیده­های مختلف تبیین و توصیف می­شود و دراین روش پرسشنامه و یا تحقیق میدانی صورت می‌گیرد  و و حتی الامکان از سوگیری های مختلف و پیش زمینه­های قبلی اجتناب می‌شود. بنابراین در این چنین تحقیقی ذینفعان و استفاده کنندگان تحقیق در چگونگی بهره مندی  از نتایج مطالعه دخیل هستند .

برای مشاهده لیست فایل های دانلودی کلیک کنید

پروپوزال دکتری کمّی چیست؟

در پروپوزال کمّی دانشجو براساس فلسفه اثبات گرایی در صدد کشف یک حقیقت واحد و قابل اثبات است. بنابراین در پروپوزال کمّی  فرضیه ای اثبات یا رد می شود و با مواردی از قبیل گردآوری، تحلیل، تفسیر و ارائه گزارشات و نتایج آماری و عددی همراه است. در پروپوزال کمّی بررسی نمونه ها براساس تحلیل های آماری توصیفی و استنباطی انجام می گیرد و تاکید بر تعمیم پذیر بودن نتایج و تحلیل های بدست آمده است و برای بررسی مطابقت نتایج با یافته ها از ابزار روایی تحقیق بهره گرفته می شود.در این صورت یافته های تحقیق قابل تعمیم به کل جامعه آماری خواهند بود. بحث دیگر در پروپوزال کمّی پایایی است یعنی یافته های تحقیق از ثبات برخوردار باشند تا اگر چنین تحقیقی در نمونه دیگری (از همان جامعه آماری) انجام گرفت نتایج تقریبا بدست آید.  

برای مشاهده لیست فایل های دانلودی کلیک کنید

جواب و مقاله کامل درباره پرسش مهر 98 ریاست جمهور

11 Jul 2019

پرسش مهر 98

کاملترین بازه مقالات برای پاسخ گویی به سوال  و پرسش مهر 98 ریاست جمهور : دوستان گرامی در سایت حاضر برای شما ده ها مقاله عالی و کاربردی پیرامون پرسش مهر محیا نموده و آن را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. شما عزیزان محترم می توانید با مراجعه به سایت ما هم از مقالات موجود استفاده های لازم را ببرید و هم هر مقاله ای نیاز داشتید حتی اگر راجع به موضوع پرسش مهر هم نبود و به مسئله دیگری اشاره می کرد را سفارش دهید.

دانلود تحقیق و مقاله پرسش مهر رئیس جمهور

در سایت پرسش مهر 98 رئیس جمهور شما میتوانید در باره هر موضوعی مقاله را پیدا کرده , مشاهده و انتخاب نمایید . همچنین میتوانید از ابزار جستجو در مطالب سایت هم استفاده کنید.

کاملترین نمونه ها

قبول سفارشاشت ساخت وبلاگ و وب نوشت , تولید محتوا , نمایشنامه و داستان با موضوع پرسش مهر 98

پاسخ پرسش مهر

بهتربن پاسخ پرسش مهر این مورد را به ما یادآوری می کند که پرسش مهر یکی از ساده‌ترین و رایج‌ترین مهارت‌ها در تعامل‌های اجتماعی است؛ پرسش مهر نوعی مطالبه اطلاعات می‌باشد. دانش آموزان برای پژوهش های خود از پرسش مهر استفاده می‌کنند؛ همچنین معلم‌ها برای ارزیابی پژوهشی شاگردان از پرسش مهر بهره می‌برند. پرسش مهر نقش مهمی در یادگیری و رشد بازی می‌کند؛ لذا معلمان به این امر از بدو ورود دانش آموزان در مدرسه جهت یادگیری موثر استفاده می‌کنند. مهم‌ترین عامل موفقیت معلم این است كه به تمامی جوانب موضوع مورد تدریس خود به طور كامل مسلط و در تدریس صاحب نظر باشد. در صورتی معلم این شرط اساسی را دارا باشد می‌توان امیدوار بود كه تمامی نقایص دیگر را برطرف می‌نماید و یك معلم نمونه می‌گردد. اما در صورت فقدان یا نقصان این شرط اساسی به هیچ وجه نمی‌تواند كار تعلیم را به سطح مطلوبی برساند. لازم به ذكر است كه مطالعه کتاب‌ها، مجلات و مطالب مختلف مربوط به درس و کمک گرفتن از معلمین با تجربه‌ای كه همان درس را قبلاً تدریس کرده‌اند می‌تواند در این زمینه بسیار موثر باشد.

پاسخ به پرسش مهر 98

یکی از مهم‌ترین دلایل بی رغبتی بچه‌ها به سوال معلم ناشی از ترس در مقابل واکنش‌های منفی همکلاسی ها می‌باشد. باید دانست، در کلاس به علت آن که پژوهشگر پاسخ سوال را می‌داند استرس شاگردان افزایش می‌یابد و اضطراب زیاد می‌تواند به فرایند یادگیری و نگرش دانش آموز نسبت به معلم آسیب برساند؛ در چنین شرایطی ممکن است تعامل شکل عادی خود را از دست بدهد. بنابراین معلم باید به این مسئله هنگام نگارش پرسش مهر از شاگردان توجه نماید و با ایجاد جوی صمیمی و دوستانه، تعامل با بچه‌ها را افزایش دهد.

بهترین پاسخ پرسش مهر 98 رئیس جمهور

حتماً از خود می‌پرسید که بالاخره کارکردهای پرسش مهر چیست؟ شاید بگویید اگر شاگردی نخواهد پژوهش کند معلم هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد و برای چنین بچه‌هایی هم مهم نیست که چه نمره‌ای بگیرند. دانش آموزی هم که پژوهشگر است نیاز به پژوهش پرسش مهر ندارد چون محور های بیشتری برای مسابقه وجود دارد.

پاسخ به پرسش مهر 98 رئیس جمهور

معلمان می‌توانند با ایجاد جوی صمیمی در کلاس و حس رقابتی دوستانه همه دانش آموزان را مشتاق پاسخ دادن به سوالاتپرسش مهر نمایند. چرا که یکی از راه‌های مهم برای یادگیری مطالب اجتماعی طرح پرسش مهر است، چون با مطرح کردن پرسش مهر که خود پیرامون مسائل زندگی است با مسائل اجتماعی آشنا می‌شوند؛ چه بسا چنین مُشکلات اجتماعی برای اکثر آنان پیش آمده و قادر به پرسیدن نشده باشند. پرسش مهر دقت دانش آموزان را بالا می‌برد، با مشکلات آشنا می‌شوند.

مقاله پرسش مهر 98

بنابراین، می‌توان کارکردهای پرسش مهر 20 در مدارس را بدین شرح مطرح ساخت:

 1. کسب اطلاع از مطالعه روزانه دانش آموزان.
 2. کنترل تعامل بین معلم و شاگرد.
 3. ایجاد علاقه و تحریک حس کنجکاوی بچه‌ها.
 4. تشخیص مشکلات زندگی دانش آموزان.
 5. به حداکثر رساندن فعالیت کلاسی بین شاگردان.
 6. ارزیابی میزان اطلاعات پاسخ دهندگان از آموزه‌های درسی.
 7. تقویت تفکر دانش آموزان.
 8. تشویق بچه‌ها به مشارکت در بحث‌های کلاسی و ارزشمند بودن شرکت آنان.
 9. جلب توجه دانش آموزان و افزایش تمرکز آن‌ها با طرح سوالات ناگهانی.
 10. تشویق شاگردان برای ارزیابی دیدگاه‌های همکلاسی ها.
 11. مرور دروس گذشته و آشنایی با مباحث دروس بعد

پاسخ به پرسش مهر ۹۸

پرسش مهر بر حس مسئولیت و افزایش آگاهی های فردی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی دانش آموزان اثر گذار بوده تا نسبت به آینده جامعه با نگاه مسئولیت پذیری بیاندیشند.اهداف بلندی چون داشتن آموزش و پرورش عالمانه ،مبتنی بر تفکر، تعقل و پژوهش از پرسش مهر از سوی مسئولان بر آموزش و پرورش حاکم بوده و آموزش و پرورش نیز با اهمیت به این موضوع جامعه آموزشی را رهنمون به سوی تفکر و تعقل و اندیشه دارد.

مقاله پاسخ به پرسش مهر 20

این مسئله موجب بروز خلاقیت در مسائل مختلف می شود.طرح پرسش مهر از سوی ریاست جمهوری در آغاز سال پژوهشی موجب افزایش مهر و محبت در بین دانش آموزان است و آموزش زندگی اجتماعی همراه با احساس تکلیف در برابر اجتماع دیگر پیام پرسش مهر است.

جواب پاسخ دانش آموزان به سوال مهر

پرسش مهر ۹۷ از سوی رئیس جمهوری در دولت تدبیر و امیدنشانگر این است که رئیس جمهور در طرح این پرسش مهر به دنبال ترویج شعار دولت تدبیر و امید مبتنی بر اعتدال و میانه روی در همه آحاد جامعه بوده و با طرح این پرسش مهر در واقع خواسته تا تمامی ابعاد جامعه به موضوع اعتدال و میانه روی اشراف داشته و از افراط و تفریط وبه دور باشند.

پرسش مهر ۹۸

دانش آموزان می توانند مروجان خوبی برای شعار اعتدال و میانه روی در تمام ابعاد اجتماع باشند. اعتدال یعنی حرکت در مسیر صراط مستقیم که دانش آموزان با قرار گرفتن در یک چنین مسیری درآینده انسان هایی معتدل ،موثر و کارآمد با احساس مسئولیت خواهند شد.در واقع رئیس جمهور با طرح این سئوال به دنبال خلاقیت و شکوفایی استعداد ها و حرکت در مسیر اعتدال از همین دوران دانش آموزی بوده است.در این طرح بینش اجتماعی و سیاسی دانش آموزان تقویت می شود.

مقاله پاسخ به پرسش نوزدهم

اداره کل آموزش و پرورش در راستای اجرای پرسش مهر ۹۷ چگونگی اجرای طرح پرسش مهر در سال ابلاغ به تمامی مدارس استارت خورد. در اجرای این طرح دانش آموزان در قالب مسابقات فرهنگی و هنری شرکت خواهند کرد و در خرداد ماه برترین های هر رشته فرهنگی مورد تجلیل قرار خواهند گرفت. دانش آموزان پرسش مهر خود را در قالب های شعر، مقاله، نوشته، سرور، نمایش ارائه خواهند داد.

بهترین جواب به پرسش مهر

در مراسم صبحگاه، نماز جماعات داشن آموزی، جلسات روسای ادارات و مدیران آموزش و پرورش، جلسات معاونین پرورش استان طرح پرسش مهر مورد توضیح و تبیین قرار می گیرد تا مشارکت حداکثری و موثری از دانش آموزان در این طرح را شاهد باشیم.

مقاله پرسش مهر رئیس جمهور

کاملترین و جدیدترین مقاله پرسش مهر رئیس جمهور در سایت ما موجود است. میتوانید با مراجعه به لینک دانلود پرسش مهر رئیس جمهور در انتهای همین پاراگراف مشاهده و دانلود کنید.این پرسش مهر ۹۷ میباشد و در اوایل مهرماه ۱۳۹۷ تدوین و در سایت پرسش مهر ۹۷ رئیس جمهور بارگذاری شده است.

پرسش مهر 1398

در سایت آموزش و پرورش ، لوگوی طرح طراحی شد تا دانش آموزان، خانواده ها، فرهنگیان بتوانند پاسخ مستدلی برای پرسش مهر های خود در خصوص طرح پرسش مهر داشته باشند.

مسابقات پرسش مهر ۹۷ هم اکنون در سطح مدارس استان در حال برگزاری بوده و در مراحل بعدی در سطح شهرستان و استان اجرا خواهد شد.مدیران مدارس نیز زمینه تسهیل پاسخ به دانش آموزان را فراهم کنند.خانواده ها تکمیل کننده بسیاری از مباحث اموزشی و تربیتی هستند که در اجرای این طرح نیاز است تا دانش آموزان را برای یافتن پاسخی مستعدل همراهی کنند.

تحقیق پرسش مهر ۹۸-۱۳۹۷ رئیس جمهور

جواب پرسش مهر ۹۸-۹۷

نمونه مقاله پرسش مهر ۹۸-۹۷ رئیس جمهور

نوجوانان معمولا نیاز به پژوهش را در خود حس نمی کنند. با اين حال ، وقتی چنين موقعيتی پيش می آيد نوجوانان کمتر می توانند خود را کنترل کنند و نقشی منفعل به خود بگيرند و بيشتر احساسات خود را بروز   می دهند . و روشن است که در اين حالت رفتارهای مشکل زا از آنها سر می زند . البته در چنين موقعيتی کارهای زيادی می توان انجام داد . به ياد داريد که در بخش قبل بر نياز به استفاده از حرکات بدن ٬ ارتباط چشمی و کنترل لحن صدا تاکيد کرديم تا از اين که شاگردان همچنان با روند تدريس همراه هستند اطمينان پيدا کنيم . حال بگذاريد گامی پيشتر بگذاريم و نقش طرح پرسش مهر را در معادله مديريت کلاس بررسی کنيم .

دانلود تحقیق پرسش مهر

در این مطلب دانلود مقاله پرسش مهر رئیس جمهور را مد نظر قرار می دهیم. باید گفت که در این مورد دانلود مقاله پرسش مهر کامل ترین نوع مقاله ایست که می توانید از سایت ما تهیه فرمایید.

دانلود تحقیق پرسش مهر ۹۷

اين که بتوانيد در جلسات بحث و طرح پرسش مهر ، شاگردان هر چه بيشتری را شرکت دهيد اهميت تام دارد . انتقال اين حس به شاگردان که درس از آن آنهاست تاثير مثبت و قابل توجهی در کنترل کلاس دارد . تلاش کنيد وقتی شاگردان را برای پاسخ دادن به سوالات انتخاب می کنيد توازنی برقرار باشد . به طور خصوصی با شاگردان فعال صحبت کنيد و از تعهد و علاقه منديشان تشکر کنيد و توضيح دهيد که لازم است به ديگران هم مجال تلاش بدهيم .

موضوع پرسش مهر ۹۷

تحقيقات زيادی انجام شده که نشان می دهد هسته کنترل موثر کلاس ، تکنيک خوب طرح پرسش مهر است . مطمئنا شما که از روش بحث کلاسی يا طرح پرسش مهر در کلاس تان استفاده کرده ايد می دانيد که ساکت نگه داشتن بچه های زرنگ مشکل است و در عين حال شاگردان زيادی هم هستند که چندان در درس و بحث کلاس شرکت نمی کنند . اين ها همان شاگردانی هستند که از درس منقطع می شوند و از تجربه يادگيری باز می مانند . حال بايد پرسيد که چرا چنين اتفاقی می افتد ؟ مطمئنا همه علت ها در سطح توانايی دانش آموزان در يادگيری خلاصه نمی شود . در بسيارری از موارد شاگردان با هوش تر هم صحبت کردن در مدارس را بسيار دشوار می بينند . این موضوع در رابطه با موضوع پرسش مهر ۹۷ بسیار دقیقتر به چشم می خورد.

همکاری دانش آموزان در پاسخ

اگر قصدتان اين باشد که همه شاگردانتان را کاملا درگير درس کنيد ، لازم است با ايجاد فضای خالی از ترس و مبتنی بر همياری با اين احساسات مقابله کنيد . من هميشه به شاگردانم می گويم که آنها بند باز هستند و من تور نجات آنها و از آنها انتظار دارم که در کلاسم جرئت به خرج دهند . اگر هم بيفتند ، آنها را خواهم گرفت . پاسخ غلط آنها درکلاس نبايد موجب مسخره کردنشان گردد يا باعث شود شاگردان و همکاران به آنها بی توجهی کنند . بلکه اين پاسخ بايد به عنوان گام مهمی در راه دستيابی به اهداف آن درس تلقی شود .

نمونه مقاله

دوستان محترم سایت ما مقالات زیادی را پیرامون پرسش مهر برای شما عزیزان تدارک دیده است. در سایت حاضر ما کوشیده ایم بهترین و دقیقترین مقالات را پیرامون پرسش مهر رئیس جمهور در اختیاز شما عزیزان محترم قرار دهیم.

 

بانک تحقیق و مقاله : دانلود مقاله و تحقیق دانش آموزی و دانشجویی

درس پژوهی کلاس سوم ابتدایی : همه دروس به همراه یک نمونه طرح درس

1 Apr 2019

درس پژوهی سوم ابتدایی

جدیترین نمونه های درس پژوهی سوم ابتدایی که میتوانید از سایت دانلود کنید به شرح زیر میباشند . کلیه فایل های مودجود در دسته بندی محصولی درس پژوهی پایه سوم ابتدایی بصورت فایل ورد و قابل ویرایش هستند . همچنین اگر میخواهید نمونه ای منحصربفرد و اختصاصی برای شما آماده شود در تلگرام یا واتس آپ با شماره 09332978858 ارتباط گرفته و نام درس و مقطع تحصیلی که میخواهید بصورت اختصاصی برای شما آماده شود را به ما اطلاع دهید.

 

جدیدترین موارد اضافه شده برای دانلود

 

درس پژوهی آماده پایه سوم ابتدایی مفهوم کسر ها به صورت کامل و آماده نمونه عالی و کامل

4000 تومان
خرید محصول

درس پژوهی آماده کلاس سوم ابتدایی ویژگی وکاربرد آیینه ها به صورت کامل با گزارش دقیق

4000 تومان
خرید محصول

درس پژوهی بخوانیم سلام آقای بل پایه سوم به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

4000 تومان
خرید محصول

درس پژوهی بخوانیم فداکاران پایه سوم به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

4000 تومان
خرید محصول

درس پژوهی بخوانیم سوم ابتدایی شهر ما خانه ی ما به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

4000 تومان
خرید محصول

درس پژوهی بخوانیم بچه های کانون پایه سوم به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

4000 تومان
خرید محصول

درس پژوهی بخوانیم نماینده کلاس پایه سوم به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

4000 تومان
خرید محصول

درس پژوهی مطالعات اجتماعی کلاس سوم بازدید از موزه ی سعد آباد به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

4000 تومان
خرید محصول

درس پژوهی مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی محیط زیست به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

4000 تومان
خرید محصول

درس پژوهی علوم دستگاه گوارش پایه سوم به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

4000 تومان
خرید محصول

درس پژوهی علوم غذای سالم پایه سوم به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

4000 تومان
خرید محصول

درس پژوهی مطالعات اجتماعی پایه سوم به سوی شیراز

4000 تومان
خرید محصول

درس پژوهی علوم پایه سوم

4000 تومان
خرید محصول

درس پژوهی علوم دریاها پایه سوم

4000 تومان
خرید محصول

درس پژوهی آب بر روی زمین کلاس سوم به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

4000 تومان
خرید محصول

درس پژوهی علوم منابع انرژی کلاس سوم به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

4000 تومان
خرید محصول

درس پژوهی قرآن کلاس سوم دبستان

4000 تومان
خرید محصول

دانلود درس پژوهی کلاس سوم ابتدایی کتاب ریاضی درس الگویابی

4000 تومان
خرید محصول

نمونه سوالات 4 مرحله آزمون ضمن خدمت شیوه های نوین تربیت

16 Mar 2019

سوالات ضمن خدمت شیوه های نوین تربیت

محتوامتنی و سوالات خدمت شیوه های نوین تربیت

در بین محتوای جلسه مهمترین قسمت های محتوا برای طرح سئوال را بیان کرده و چند نمونه سوال بین ابین محتوا طرح کرده ایم تا فراگیران عزیز بتوانند راحت تر با سوالات و نحوه طرح آنها  آشنا شوند.

سوالات ضمن خدمت تربیت فرزند

نمونه سوالات ضمن خدت شیوه های نوین تربیت فرزند

سوالات آزمون اول شیوه های تربیت فرزند

سوالات آزمون دوم شیوه های تربیت فرزند

سوالات آزمون سوم تربیت فرزند

نمونه سوالا آزمون نهایی - چهارم - دوره ضمن خدمت شیوه های تربیت فرزند با محوریت خانواده

فیلم 1 – جلسه دوم : تحول شناختی : هوش هیجانی و نظم دهی شناختی هیجان

خلاصه کلی فیلم اول جلسه دوم : این مبحث اقدام به ارائه تعاریف و ظرفیت های هوش هیجانی و پاسخ های هوشمندانه میکند. تفاوت افراد دارای هوش هیجانی بالاتر را بیان کرده و کاربردهای هوش هیجانی در زندگی و روابط اجتماعی را بیان میکند.

در قسمت پایانی اقدام به معرفی انواع سازگاری ها و پاسخ های هوشمندانه به محیط میکند و بصورت مفسل تر 3 حالت پایه ارائه پاسخ های هوشمندانه به محرک های محیطی را بیان میکند . این 3 پاسخ هوشمندانه از سطح مبتدی و پایه مانند بازتاب در موجودات زنده کوچیک , غریزه در موجودات زنده و توانایی یادگیری و ارائه پاسخ به محرک های محیطی در مواجه با حالاتی که قبلا یاد گرفته اند را بیان میکند. در انتهای ویدئو ظرفیت های سطح بالای هوش را بیان میکند.

شرح محتوای استخراج شده از فیلم اول جلسه دوم :

تعاریف هوش هیجانی توسط دانیل گلمن :  هوش هیجانی را استفاده از هوش عمومی در زندگی روزمره تعریف میکند. که تعریف ساده و مناسبی است

چند مثال برای جا افتادن مفهوم کلی هوش هیجانی

مثال : افراد زیادی هستند که از هوش عمومی بالایی دارند اما روابط اجتماعی و بین فردی خوبی با افراد خانواده و اطرافیانشان برقرار کنند

مثال : تحصیل کرده های زیادی هستند که تحصیلات عالی دارند ولی شغل مناسب گیر نمیارند. چون نمیتوانند داشته هایشان را به خوبی ارائه دهند برای دیگران

نتیجه گیری از دو مثال فوق : این قبیل افراد هوش عمومی بالایی آی کیو دارند ولی هوش هیجانی پایینی دارند. و در حل مسائل روزمره قادر به استفاده از هوش خود نیستند.

ارائه چند تعریف از هوش هیجانی :

هوش هیجانی سازه شناختی است , توانایی شناختی است. توانایی شناختی که در همه افراد یکسان نیست.

هوش هیجانی شکلی از هوش است که تفاوت افراد را در شناخت احساسات انگیزه ها و مهار و کنترل هیجانات در زمینه های اجتماعی نشون میده

افراد با هوش هیجانی بالا چه خصوصیاتی دارند؟

هوش هیجانی میتونه یک ظرفیت شناختی باشه که به ما امکان استفاده بهتر از هوشمان در زندگی روزمره را میدهد ,

هوش هیجانی به ما امکان شناخت بهتر احساساتمان را میدهد.

استفاده از احساسات و انگیزه ها در جهت جریان فکر بهتر و اهدافمان

( وقتی انسان میدونه دقیقا چی دوست داره یا نداره بهتر میتونه خودشا در مسیر خواسته هاش قرار بده)

هوش هیجانی در مهار بهتر احساسات به ما کمک میکند.

ادم های دارای هوش هیجانی میتوانند خودشان را آماده کنند از نظر انگیزشی برای ورود به موقعیت هایی که دوست ندارد یا انجام دادن کارهای سختی که دیگران براحتی نمیتوانند انجام دهند.

افراد دارای هوش هیجانی بالا بهتر میتونند با دیگران ارتباط  بهتری بگیرند که مهمترین مهارت های ارتباط خوب با دیگران ظرفیت همدلی است.

تاریخچه استفاده از تعابیر مختلف برای تعریف هوش هیجانی توسط بشر:

اولین تعاریف هوش هیجانی :

ادروارد  سوئلدارگ  اولین بار از آن به نام هوش اجتماعی نام برد : سوئلدارگ انواع هوش را به 3 دسته تقسیم کرد

هوش اجتماعی

هوش فلسفی

هوش عملی

پاسخ های هوشمندانه به شرایط و محرک های محیطی

هوش در معنای کلی میتونه ظرفیت سازگاری تعریف بشه مثال هایی برای پاسخ هوشمندانه :

موجودات زنده از ابتدایی ترین شکل حیات تا سطوح بالتری مانند انسان ها نسبت به موقعیت ها و محرک های محیطی واکنش و پاسخ های هوشمندانه ای نشان میدهند که بسته به سطح هوش موجود زنده واکنش و پاسخ هوشمندانه هم از سطح ابتدایی تا پیشرفته طبقه بندی میشود.

خیلی از رفتارهای موجودات زنده هوشمندانه است مانند تغییر جهت گل آفتابگردان نسبت به خورشید یک عمل هوشمندانه است.

اولین و ابتدایی ترین سطح پاسخ هوشمندانه:

یا مثل پاسخ های بازتابی موجودات زنده در سطوح تکاملی پایین تر به محرک های محیطی

بازتاب چیست؟ یک عمل ارثی نیاموخته است که در سطح نخاغ شکل میگیره ( ساده ترین شکل پاسخ هوشمندانه است : بازتاب)

پاسخ های غریزی سطح بالاتری از پاسخ هوشمندانه نسبت به بازتاب است

اعمال و رفتار غریزی از بازتاب ها پیچیده تر و بالاتر هستند ولی آنها هم ارثی و نیاموخته هستند مانند بازتاب ها

مثال عمل غریزی : کوچ پرندگان

ارائه پاسخ های هوشمندانه به محرک ها و شرایط محیطی از طریق یادگیری

سطح بالاتری از اعمال غریزی و بازتاب در انجام اعمال هوشمندانه ظرفیت و توانایی موجودات زنده برای یادگیری است.

توانایی یادگیری به موجودات زنده امکان سازگاری بهتری به موجودات زنده نسبت به بازتاب و غریزه میده

محدودیت ها پاسخ های هوشمندانه در 3 حالت بازتاب – غریزی و یادگیری :

محدودیت بازتاب : موجود زنده که به واسطه بازتاب زندگی میکنه نمیتونه به همه محرک ها بده و به بخش محدودی میتونه پاسخ بده

محدودیت اعمال غریزی هوشمندان : اینها هم محدودیت در واکنش به محرک های محیطی دارند ولی از سطح بازتاب مخدودیت های کمتری دارند.

محدودیت یادگیری : یادگیری های ما و موجودات زنده میتونه به ما اجازه واکنش به محرک های محیطی در شرایطی که قبلا یاد گرفته ایم را میدهد ولی محدودیت دارد چون اگر در شرایطی که قبلا تجربه نکرده و یاد نگرفته ایم نمیتوانیم واکنش مناسبی نشان دهیم.

یعنی در موقعیت های مشابه قبل توان واکنش داریم.

ظرفیت های سطح بالای هوش :

توانایی حل مساله

مفهوم سازی

تفکر خلاق

تفکر منطقی

سوالات ضمن خدمت تربیت فرزند

نمونه سوالات ضمن خدت شیوه های نوین تربیت فرزند

 

سوالات آزمون اول شیوه های تربیت فرزند

سوالات آزمون دوم شیوه های تربیت فرزند

سوالات آزمون سوم تربیت فرزند

نمونه سوالا آزمون نهایی - چهارم - دوره ضمن خدمت شیوه های تربیت فرزند با محوریت خانواده

بهره برداری از ظرفیت های سطح بالای هوش به ما نه تنها امکان میدهند با محیط سازش و سازگاری پیدا کنیم بلکه به ما امکان میدهند بتوانیم دنیا ( محیط اطراف ) را تغییر داده و طبق خواسته ها و نیازهایمان آن را بسازیم. بخش اول جلسه دوم در اینجا پایان یافت

 

فیلم دوم – جلسه دوم :

آنچه در این فیلم بدان پرداخته میشود :

الگوهای مفهومی هوش هیجانی

آموزش هوش هیجانی

روش های نظم دهی هیجان

 

بخش ششم تحول شناختی – ادامه مبحث هوش هیجانی  از فیم اول جلسه دوم

تقسیم بندی تعاریف هوش هیجانی

تعاریف و تقسیم بندی های زیادی برای هوش هیجانی ارائه شده است اما بطور کلی 2 الگوی نظری ( اگوی توانایی ها و الگوی ترکیبی ) وجود دارند که تمام نظریه ها و ایده ها را در خودشان جای میدهند.

الگوی توانایی ها برای ارائه تعریف هوش هیجانی

از منظر الگوی توانایی هوش هیجانی نوعی هوش و سازه شناختی است

الگوی ترکیبی برای ارائه تعریف هوش هیجانی

در الگوی ترکیبی صفحات و رگه هایی را برای هوش هیجانی در نظر گرفته و به آن جنبه شخصیتی میدهد.

الگوی ترکیبی هوش هیجانی را صفت هایی از شخصیت میدونه و قائل به بالاتر یا پایین تر بودن درجه هوش هیجانی افراد است و اعتقاد داره برخی افراد در برخی از صفات استعداد بالاتری دارند.

سوالات ضمن خدمت تربیت فرزند

نمونه سوالات ضمن خدت شیوه های نوین تربیت فرزند

سوالات آزمون اول شیوه های تربیت فرزند

سوالات آزمون دوم شیوه های تربیت فرزند

سوالات آزمون سوم تربیت فرزند

نمونه سوالا آزمون نهایی - چهارم - دوره ضمن خدمت شیوه های تربیت فرزند با محوریت خانواده

مقایسه هوش عمومی و هوش هیجانی

هوش هیجانی یک سازه ارزشمند بوده و در بعضی جاها میتونه بالاتر از هوش عمومی بیان شه چون هوش هیجانی آموزش پذیر تره .

چون در حدود شش سالگی به بعد هوش عمومی افراد تغییرات کمی دارد و با آموزش و مداخله هم تغییری پیدا نمیکند بعد از 14 سالگی

ولی هوش عمومی قابلیت آموزش دارد  هر چند مطمئن نیستیم آموزش و یادگیری و ارتقاء هوش هیجانی به سادگی و سرعت قابل انجام باشد.

 

هوش هیجانی امکان ارتقاء بعد از شکل گیری دارد ولی هوش عمومی ندارد.

 

یکی از مهمترین ویژگیهای روش های مختلف آموزش هوش مصنوعی :

استفاده از روش های مختلف و تلاش برای ارتقاء  ظرفیت های فردی در جهت شناخت احساسات و انگیزه ها

تلاش در جهت ارتقاء ظرفیت های ارتباطی فرد

 

یکی از مشخصه های افرادی که هوش هیجانی پایینی دارند:

افراد هوش هیجانی پایین : توصیف کننده خوبی از احساساتشان نیستند.

راه حل : به افراد اجازه داده میشود با روش های بیشتر و استفاده از لغات و واژه های بیشتری احساساتشان را بیان کنند که باعث بالا رفتن هوش هیجانی و دایر المعارف لغات ذهنی فرد میشود.

نظم دهی یا تنظیم هیجان:

تعریف کلی نظم دهی و تنظیم هیجان : فعالیت هایی که فرد میتونه انجام بده تا نوع , چگونگی ,فراوانی و زمان  احساسات و رفتارهای فرد را قبل و بعد از تجربه هیجانی تغییر و تحت تاثیر قرار بدهد.

به عبارت دیگر تعریف هوش هیجانی : استفاده از روش های مختلف برای تنظیم احساسات قبل و بعد از تجربه هیجانی است.

چند راهکار تنظیم هیجان یا نظم دهی هیجان

پرهیز کردن از فعالیت هیجانی یکی از شیوه های نظم دهی هیجان است.

روبرو شدن یک نفر با یک تجربه هیجانی ترسناک یکی از شیوه های کمک کردن بار هیجانی منفی : پرهیز کردن از فعالیت هیجانی یک فعالیت تنظیم کننده و نظم دهی هیجان است که باعث بهتر شدن احساس ترس اش میشود.

فراموش کردن و عدم یادآوری افکار و تجارب هیجانی

یک نفر قادر نیست مشکلش را حل کند و احساس بدی دارد . یکی از راه های بهتر شدن احساس پرت کردن حواس از مشکل و فکر نکردن به مساله و مشکل است .

مواجهه با مساله برای تنظیم هیجان

افرادی که دارای سلامت روان بالاتری هستند معمولا از روش مواجهه با مساله برای تنظیم هیجان استفاده میکنند و بجای فراموشی مقطعی یا کلی به استقبال مساله و مشکلشان رفته و سعی میکنند راه حلی برای آن پیدا کنند.

سوالات ضمن خدمت تربیت فرزند

نمونه سوالات ضمن خدت شیوه های نوین تربیت فرزند

سوالات آزمون اول شیوه های تربیت فرزند

سوالات آزمون دوم شیوه های تربیت فرزند

سوالات آزمون سوم تربیت فرزند

نمونه سوالا آزمون نهایی - چهارم - دوره ضمن خدمت شیوه های تربیت فرزند با محوریت خانواده

چند نکته در مورد روش های کنترل احساسات و تنظیم هیجانی

بطور کلی  روش هایی که افراد در مواجهه با مشکلات , هیجانات و مسائل به دو گروه هیجان مدار و مساله مدار  توجه داشته باشید از مجموع روش هایی که برای تنظیم هیجان و احساست استفاده میشوند تعدادی روش های منفی هستند. که در گروه هیجان مدار قرار میگیرند. مانند : استفاده از مواد برای فراموش کردن مشکلات    یا بعضی مواقع افراد برای بهبود احساساتشان  و رفاموش کردن مشکلات  اقدام به خوش گذرانی های افراطی میکنند. در این حالت احساسشان برای مدت کوتاهی بهبود یافته ولی مساله و مشکلشان همچنان سر جای خود است و حل نشده است.

سرکوب و نادیده گرفتن  و فراموش کردن احساسات هم یک روش منفی برای تنظیم و کنترل هیجان است چون استفاده از این روش باعث عدم آگاهی فرد و عدم شناخت فرد در آینده از این احساسات خود است که برای تنظیم هیجاناتش آنها را سرکوب و فراموش کرده است.

 

محتوا , بازخورد ها و و سوالات آزمون مرحله سوم ضمن خدمت شیوه های نوین تربیت

محتوای متنی استخراج شده از فیلم اول جلسه سوم به همراه نمونه سوالات و تحلیل انواع روش های طرح سوال از داخل متن

امروز 15 آبانماه 1397 ویدئوهای جلسه سوم دوره ضمن خدمت شیوه های نوین تربیت منتشر شد . آزمون اول دوره مراقبت عاطفی از محتوای جلسات اول – دوم و سوم خواهد بود و افرادی که در این آزمون شرکت کرده اند از 19 الی 21 آبانماه باید در آزمون مرحله اول شرکت کنند.

در ادامه استخراج محتوای متنی از فیلم های جلسات و تحلیل و درآوردن نمونه سوالات ضمن خدمت مراقبت عاطفی از ویدئو های جلسات اینبار به تدوین و تحلیل محتوای استخراج شده از فیلم اول جلسه سوم میپردازیم.

در بین متن استخراجی تعدادی نمونه سوال طرح کرده و سعی داریم با بیان مثال هایی نحوه طرح سوال از این محتوا را بررسی کنیم.

 

محتوای متنی جلسه سوم شیوه های تربیت فرزند – فیلم اول

محتوای متنی استخراج شده از فیلم  اول جلسه سوم ضمن خدمت شیوه های نوین تربیتو روانشناسی به همراه سوالاتی بصورت نمونه

خدمات ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی, فارسی با انگلیسی

3 Mar 2019

ترجمه تخصصی

ترجمه تخصصی ترجمه تخصصی در واقع نیاز یک مشتری به داشتن متنی روان در حیطه رشته تخصصی خودش خواهد بود. مشتری نباید نگران کیفیت ترجمه باشد. کیفیت سفارش‌ها معمولاً توسط مؤسساتی که کار ترجمه انجام می‌دهند و متون تخصصی فارسی و انگلیسی را ترجمه می‌کنند، باید تضمین شود. معمولاً این کار با بازخوانی مجدد، ویرایش متن و استفاده از مترجم‌های با تجربه و تخصصی خواهد بود. وقتی کسی متن تخصصی مدیریت را ترجمه می‌کند، دیگر شاید نتواند متون تخصصی روان‌شناسی را ترجمه کند یا متون تخصصی پزشکی یا حسابداری، برق، کشاورزی یا رشته‌های دیگر را شاید نتواند آن طور که باید ترجمه کند. شاید منظور را برساند ولی وقتی سفارش ترجمه تخصصی را یک مؤسسه قبول می‌کند، حتماً باید از مترجم‌های همان رشته استفاده کند تا بتواند بهترین نتیجه را بگیرد. معمولاً مترجم‌های همان رشته با اصطلاحات تخصصی و کلمات تخصصی که معانی خاصی در آن رشته دارند، آگاهی دارند. در بیشتر موارد برای ترجمه کتاب، ترجمه مقاله، ترجمه بروشور، ترجمه فیلم و موارد دیگر پارافریز کردن یا انجام پارافریز یا تبدیل یا دستکاری متن انگلیسی حتماً باید یک مترجم تخصصی به کار رفته باشد.

ترجمه متون تخصصی

همچنین بیشتر دانشجویان ترجمه مقالات را برای فرستادن به مجلات معتبر ISI می‌خواهند که حتماً باید توسط یک مترجم خوب و ویراستار آن ترجمه انجام شود و حتماً باید ترجمه تخصصی باشد. بازخوانی انجام بگیرد. در بیشتر موارد ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی است. بعضی از ترجمه‌های تخصصی فارسی به انگلیسی است. معمولاً ترجمه کتاب‌های تخصصی را در این زمینه داریم که می‌تواند ترجمه به صورت فوری و نیمه‌فوری باشد و همچنین در بعضی از موارد پرینت دانشجویان هم ترجمه فوری می‌خواهند و هم ترجمه دانشجویی، ترجمه ارزان که شاید مؤسسه‌ای مثل بنیاد تایپ و ترجمه ایران از عهده‌اش می‌تواند بربیاید که بتواند هم ترجمه دانشجویی بدهد و هم ترجمه ارزان. در خیلی از مواقع ترجمه به صورت غیرحضوری و آنلاین خواهد بود. ترجمه هم زمان و اعزام مترجم هم می‌تواند در مورد ترجمه تخصصی شکل بگیرد و به طور کلی ترجمه تخصصی هست که یک کلیدی است. 

قیمت ترجمه تخصصی

کلید ارتباط مؤثر با همان رشته خواهد بود. در یک کلاس خیلی جهانی ترجمه تخصصی کمک می‌کند که شرکت‌ها بتوانند در کارهای تجاری و بیزینس موفق شوند. دانشجویان می‌توانند با ترجمه تخصصی متون مدیریت، حسابداری، روان‌شناسی، کشاورزی، حقوق، پزشکی، دندانپزشکی، برق، رشته‌های فنی و مهندسی، فناوری، IT، با این‌ها می‌توانند فقط مفهوم را بفهمند. مقالات خوب بدهند. طیف گسترده‌ای از خدمات تخصصی را داشته باشند. ترجمه تخصصی انگلیسی و فارسی، همچنین برای ارسال به معتبرترین ژورنال‌ها البته با بازخوانی خیلی می‌تواند مفید باشد. در این زمینه، ترجمه مقاله، کتاب، متن، ترجمه شفاهی، فایل‌های صوتی، همه تحت عنوان ترجمه تخصصی، حتی ترجمه‌های رسمی که الان به عنوان ترجمه رسمی اسناد و مدارک به همراه تأییدات دادگستری و امور خارجه شکل می‌گیرد، می‌تواند نوعی ترجمه تخصصی مطرح شود. برای رشته‌ای مثلاً مدیریت در سطح کارشناسی ارشد یا دکتری ترجمه تخصصی می‌تواند با اصطلاحات بسیار گسترده همراه باشد. اصلاً فرقی نمی‌کند که مترجم از چه سبک ترجمه‌ای استفاده کند، هر سبک ترجمه‌ای باشد، باید کلمات تخصصی را به همان صورت در متن بیاورد، تغییر آهنگ ندهد و لحن نویسنده اصلی را عوض نکند. در این صورت یک دانشجوی کارشناسی ارشد یا یک دانشجوی دکتری می‌تواند به یک مترجم اعتماد کند و با انتخاب یک مترجم تمام کارها و تکالیف درسی خود را انجام دهد.

ترجمه تخصصی کلیه دروس دانشگاهی

در مورد ترجمه تخصصی در گرایش‌های مختلف مالی، حسابداری، اجرایی، هتلداری و رشته‌های مختلف دیگر مدیریت مثل بازرگانی که بیشتر برای شرکت‌های تجاری و شرکت‌های صادراتی مفید است و سایر گرایش‌ها، ترجمه تخصصی باید به صورت حرفه‌ای توسط مؤسسه مورد نظر تضمین شود. بنیاد تایپ و ترجمه ایران توانسته است در فرایند ترجمه تخصصی متون در رشته‌های مختلف دانشگاهی بسیار خوب عمل کند و فرایند دریافت ترجمه، سفارش، قیمت‌گذاری و پرداخت آن را توسط مشتری خیلی به صورت تخصصی و با کیفیت قابل قبول انجام دهد. به این گونه این مؤسسه توانسته است یکی از مراکز اصلی ترجمه تخصصی در کشور باشد و رضایت قابل قبولی از مشتریان از این مجموعه داشته باشند.تماس

همه ترجمه­ ی تخصصی می­خواهند!

تعریف ترجمه­ی تخصصی حکم می­کند که در گرایش­های مختلف افرادی بیایند که ازنظر ویرایش مقالات، ازنظر ترجمه­ی کتاب حالا چه ترجمه­ی فوری بخواهد، چه از انگلیسی به فارسی از فارسی به انگلیسی یا ترجمه­ی دیگر مثل روسی و ایتالیایی، ترجمه­ی چینی، ژاپنی این­ها همه برای متون تخصصی حساسیت خاصی به خرج می­دهند باید نمونه­ی متن ارسالی داشته باشند چه به­صورت آنلاین اگر مشتری سفارش می­دهد، از طریق تلگرام، از طریق تلفن، ازطریق ایمیل یا پنل در رشته­ای مثل MBA، DBA، بازرگانی این­ها از زبان لاتین وقتی می­خواهند برگردانند باید حتما متن مفهوم باشد و اصلا برای ترجمه­ی تخصصی آمده­اند و کسی باید باشد که گرایشش را بشناسد، ترجمه­ی متن را بداند، افتخار بنیاد تایپ وترجمه ایران این است که خیلی متون را به­صورت تخصصی ترجمه می­کند

ترجمه تخصصی پزشکی

و همه­ی مشتریان را توانسته راضی نگه­دارد در زمینه­ی انجام پایان­نامه، رساله، کارشناسی ارشد و دکتری و مشاوره­ی آن خیلی توانسته ترجمه­های خیلی­خوب تحویل بدهد که به­صورت تضمینی برای مقالات ISI ، ISC، مدیریت و چاپ تضمینی آن­ها چه به­صورت فوری، چه به­صورت عادی خیلی راه را جلو برده، برای سایر موسسات و از نظر ویراستاری، ویرایش متون در مقالات، کتاب­ها حتی در سایر موسسات علاقه داشتند که همکاری کنند با بنیاد که این خیلی باعث افتخار است و همین­طوری به­صورت مطمئن دوست دارد کارش را، کار سفارش ترجمه­ها را بگیرد، تعرفه­های ترجمه­ای بدهد که به­صورت رقابتی هستند و این خیلی به این بنیاد کمک کرده است. در زمینه­ی ترجمه­ی شعر؛ بنیاد تایپ وترجمه ایران خیلی توانسته ترجمه­ی شعر در ادبیات فارسی را برگرداند و الان کتاب­های خیلی­خوبی را در زمینه­ی ترجمه­ی شعر در زمینه­ی متون مطبوعاتی خیلی هم انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی توانسته پیشرفت کند و مترجمان خیلی­خوبی هم در این زمینه دارد

ترجمه ­ی متن­ های دانشگاهی را به ما بسپارید

همه­ی متن­ها لازم نیست حرفه­ای باشد و زمینه­هایی که در زمینه­های مختلف ترجمه مثلا تخصصی عمران وجود دارد، ترجمه متن عمران، ترجمه متن صنایع، معماری، معدن، جغرافیا، تربیت بدنی، فیزیک، ترجمه­ی ریاضی، دندان­پزشکی این­ها ترجمه­هایی است که باید در قیمت­گذاری، باید در ترجمه­ی متن آن، باید در فوری بودن، باید در ترجمه­ی دانشجویی این­ها دقت بشود. آشنایی کامل مترجم با هر زمینه و با متن­های دانشگاهی خیلی مهم است. مترجم­هایی هستند که بسیار مترجم­های خوبی هستند، سرعت بالایی دارند، ترجمه­ی متن را فقط می­توانند در حیطه­ها و قلمرو خودشان انجام بدهند. اشکال ندارد، وقتی در بعضی موارد می­دانیم که رشته­ها تخصصی شده­اند، تقاضاهای مختلفی هست برای متن­های دانشگاهی در زمینه­های مختلف گفته شده، باید مترجم­ها هم دسته­بندی بشوند. باید مترجم­ها برای یک موسسه اهمیت بدهیم به کار مشتری، و نیاییم ضرب­دری در رشته­های دیگر مترجم را استفاده کنیم، به خاطر این­که مترجم در یک رشته کم داریم، و این می­تواند بسیار برای موسسه بد باشد، و برای مشتری هم خیلی نمی­تواند جالب باشد.

ترجمه تخصصی متون مدیریت، روان­شناسی، حسابداری، پزشکی، حقوق، فنی­ مهندسی

خب رشته­ های مختلفی ذکر شد؛ ترجمه­ تخصصی کار ساده­ای نخواهد بود. و بنابراین چه برای سفارش­های آنلاین، چه برای سفارش­های دیگر وقتی می­خواهیم شیوا، روان ترجمه کنیم، مشتری را راضی نگهداریم، ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی یا انگلیسی به فارسی، در مورد مقاله، در مورد کتاب، متون مختلف، ترجمه تخصصی مدیریت، ترجمه تخصصی روان­شناسی، حسابداری، ترجمه تخصصی پزشکی، حقوق باید مترجم­های خوب هم داشته باشیم. سفارش ترجمه مسئولیت می­آورد و همیشه نباید هر سفارشی را که اگر مترجم نداریم، اگر تایپیست خوب نداریم، ترجمه­ی آنلاین می­خواهد بکند، ترجمه­ی هم­زمان، ترجمه­ی بسیار شفاف بخواهد داشته باشد در زمینه­ی فنی خودش، ترجمه­ی متون دانشگاهی این­ها و ترجمه­ی کتاب که واقعا ایجاب می­کند که مترجم خاص خودش را داشته باشد، باید توانایی­های خودمان را ببینیم، یعنی حتما موسسه باید به دنبال این باشد که بهترین ترجمه را بکند، وقتی ترجمه­ی کتاب دارد، ترجمه­ی مقاله دارد در زمینه­ی متون گفته شده این باید حتما با یک­سری مهارت­ها و حرفه­ای­گری همراه باشد، وقتی ویرایش مقالات را دارد ترجمه­ی تخصصی می­طلبد که برای ژورنال­های مختلف بسیار خوب باشد و آن­ها بتوانند آن را قبول کنند. 

آموزش گام به گام ترجمه تخصصی متون

به طور کلی می توان گفت انجام کار ترجمه کاری پیچیده و دشوار است و برای ارائه یک ترجمه به صورت ایده آل باید نکات مهم و قابل توجهی را مد نظر قرار داد. حال وقتی صحبت از ترجمه تخصصی پیش می آید کار پیچیده تر و دشوارتر می شود در این مقاله آموزش گام به گام ترجمه تخصصی را برای شما آورده ایم.

بیان نکات کلیدی و مهم یک مطلب از زبانی به زبان دیگر ترجمه گفته می شود و افرادی که مشغول به انجام این کار مهم هستند مترجم نامیده می شوند. مترجم باید تمام عبارات متن را به زبان مورد نظر بیان نماید به صورتی که خواننده برداشت درستی از متن ترجمه شده داشته باشد. گاهی اوقات مترجم نیاز دارد عبارت معادل اصطلاحات و کلمات را مورد استفاده قرار دهد و یا از زبان دیگر کلمه ای خاص را قرض بگیرد تا بتواند حق مطلب را در ترجمه رعایت نماید. در این مقاله آموزش گام به گام ترجمه تخصصی متون را برای شما آورده ایم.

آشنایی با گام ها و مراحل کلیدی هنگام انجام ترجمه متون تخصصی

اگر به عنوان مترجم به صورت حرفه ای مشغول به کار هستید و یا می خواهید به جای سپردن کار ترجمه متون خود به افراد حرفه ای خود آن را انجام دهید بهتر است با مراحل کلیدی ترجمه تخصصی آشنا شوید. به طور کلی ترجمه یک متن از یک زبان به زبانی دیگر کاری بس و دشوار است. انجام کار ترجمه متون تخصصی انگلیسی به فارسی نیازمند مهارت خاص می باشد زیرا قواعد و اصطلاحات در دو زبان مختلف و حالت نگارش آن ها با یکدیگر کاملاً متفاوت می باشد.

یافتن عبارات و لغات تخصصی

در مرحله اول برای انجام کار ترجمه تخصصی متون یافتن معنای کلمات تخصصی می باشد. توجه به این نکته که در بسیاری از موارد یک واژه در شاخه ای تخصصی دارای معنای متفاوت از معنای عمومی خود می باشد از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. در هنگام انجام کار ترجمه تخصصی باید از واژه نامه مخصوص رشته تحصیلی مورد نظر استفاده کنند. برخی مواقع برای ترجمه یک عبارت مخصوص ترجمه کلمه به کلمه آن معنای اصلی عبارت را به ما نخواهد داد.

جمله بندی روان و حفظ ساختار گرامری

در هنگام ترجمه تخصصی پس از این که معنای کلمات تخصصی را پیدا کردید می توانید کار خود را آغاز کنید. تنها با کنار هم قرار دادن معنای کلمات نمی توانید به ترجمه خوبی دست یابید. یکی از ضروریات ترجمه خوب داشتن متن روان و خوانا می باشد. برای این منظور مترجم باید با زبان اصلی آشنایی داشته و به زبان اصلی تسلط نسبی داشته باشد و در نهایت برای داشتن جمله بندی و نوشتار صحیح باید بر زبان فارسی تسلط کامل داشته باشد. برای تبدیل شدن به مترجم حرفه ای لازم است با نحوه ادبیات و نوشتار رشته مربوطه آشنایی داشته باشد زیرا این آشنایی باعث می شود مقاله ترجمه شده دارای ساختار علمی تر و قابل قبول تر باشد.

بخش بندی کردن جملات طولانی

جملات به کار رفته در برخی متون انگلیسی بسیار طولانی هستند از این رو ترجمه کردن آن ها در هنگام انجام ترجمه تخصصی به صورت یکپارچه باعث می شود خواننده دچار سردرگمی شود. قطعه بندی کردن جملات به جمله های کوتاه تر باید با دقت انجام شود تا به اصالت متن ضربه ای وارد نشود.

آخرین نکته ای که هنگام انجام ترجمه متن تخصصی باید رعایت شود این است که انجام ترجمه به صورت حرفه ای نیازمند تمرین و رعایت کردن نکات بیان شده در این مقاله می باشد .

نمونه سوالات آیین نامه راننگی اصلی 98

1 Mar 2019

نمونه سوالات آیین نامه اصلی رایگان و قبولی 100 درصد در آزمون آیین نامه اصلی

برای قبولی 100 درصد در آزمون آیین نامه اصلی بهترین روش خواندن و دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی pdf می باشد . با دانلود نمونه سوالات آیین نامه pdf شما آمادگی بسیار زیادی را برای قبولی در امتحان آیین نامه اصلی پیدا می کنید .

برای دانلود مجموعه بی نظیری از نمونه سوالات آیین نامه اصلی pdf با جواب و قبولی 100 در آزمون آیین نامه اصلی بر روی لینک زیر کلیک کنید .

نمونه سوالات آزمون آیین نامه رانندگی (اصلی - فنی و مقدماتی)

سوالات ایین نامه اصلی آزمون آیین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی

آزمون آیین نامه اصلی امتحانی است که داوطلبان گواهینامه رانندگی پایه سوم ، پایه دو و پایه یک و همین طور گواهینامه موتور سیکلت بعد از قبولی در آزمون آیین نامه مقدماتی در آن شرکت می کنند .

لازمه شرکت در آزمون آیین نامه رانندگی این است که ابتدا در امتحان کتبی آیین نامه مرحله اول یعنی همان آزمون آیین نامه مقدماتی قبول شده باشید .

آزمون آیین نامه اصلی ۳۰ سوال تستی دارد و شما مجاز هستید در ۲۰ دقیقه زمانی که دارید که به این سوالات جواب دهید .

برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی لازم است حداقل به بیست و شش سوال پاسخ صحیح بدهید .

برای آشنایی با نمونه سوالات آزمون آیین نامه اصلی راهنمایی و رانندگی می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید .

چگونه در آزمون آیین نامه اصلی قبول شویم ؟

چگونه در آزمون آیین نامه اصلی قبول شویم ؟

همین طور که اشاره شد دانلود نمونه سوالات آيین نامه pdf و خواندن مجموعه کاملی از سوالات می توانید کمک بسیار زیادی به شما در قبولی در بار اول در آزمون آیین نامه اصلی بکند .

اگر شما نیز از مردودی پی در پی در آزمون اصلی آیین نامه خسته شده اید توصیه می شود مفاهیم تابلو ها را از روی کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی بخوانید و حتما نمونه سوالات آیین نامه را بخوانید .

نمونه سوالات آیین نامه اصلی شما را با فضا و سبک سوالات امتحانی آیین نامه آشنا می کند . این امر باعث می شود شما با آگاهی بیشتر در زمان آزمون حاضر شوید و از بقیه دوستانتان که آزمون دارند و فقط به خواندن کتاب اکتفا کردند جلوتر باشید .

آزمون آیین نامه مقدماتی سخت تر است یا آزمون آیین نامه اصلی ؟

طبق تجربه آزمون آیین نامه اصلی سخت تر از آزمون آیین نامه مقدماتی است . البته اصلا جای نگرانی نیست چراکه شما وقتی نمونه سوالات آیین نامه اصلی را بخوانید دیگر با انواع سوالات آشنا می شوید و هر سوالی که بیاید می توانید جواب دهید .

نتیجه آزمون آیین نامه اصلی چه زمانی مشخص می شود ؟

معمولا بلافاصله بعد از این که آزمون دادید توسط افسر راهنمایی و رانندگی تصحیح می شود و در پایان همان جلسه نتیجه قبولی یا عدم قبولی شما اعلام می شود .

مهمترین سوالات آزمون آیین نامه اصلی ؟

شما باید توجه داشته باشید که حتما از بخش حق تقدم ها و ممنوعیت ها و مفاهیم تابلو های راهنمایی و رانندگی سوالاتی در آزمون خود خواهید دید . بنابراین حتما بر این مباحث مسلط باشید و نمونه سوالات آیین نامه تابلو ها ، حق تقدم ها و ممنوعیت را بخوانید .

مهمترین سوالات آيین نامه اصلی از این بخش ها می باشد . اما از بخش فنی نیز نباید غافل شوید .

نمونه سوالات فنی آیین نامه اصلی بسیار مهم است . این سوالات معمولا دلیل مردودی بسیار از متقاضیان در آزمون اصلی است . سوالات فنی سخت تر از سوالات مباحث دیگر کتاب آیین نامه جدید می باشد . برای آمادگی 100 درصد حتما انواع نمونه سوالات فنی آیین نامه اصلی را دانلود کنید و بخوانید .

نمونه سوالات آیین نامه کتاب آیین نامه رانندگی چاپ قدیم

در کتاب آیین نامه رانندگی چاپ قدیم نمونه سوالاتی در پایان بخش کتاب داشت که کمکی زیادی به متقاضیان می کرد .اما در کتاب آیین نامه رانندگی جدید دیگر خبری از نمونه سوالات آیین نامه نیست .

قبولی در امتحان شهری رانندگی

آزمون عملی رانندگی برخلاف امتحان کتبی آیین نامه نیاز به تمرین عملی دارد .

برخلاف آنچه برای آزمون آیین نامه اصلی گفتیم در امتحان شهری رانندگی باید از مربیان خود بخواهید که با شما بیشتر تمرین کنند و حتی اگر ضعف زیادی در رانندگی خود می بینید از آن ها بخواهید جلسات اضافی برای شما در نظر بگیرند .

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود متقاضیان گواهینامه در امتحان شهری رانندگی مردود شوند استرس در زمان آزمون شهری رانندگی می باشد .

اما چگونه بر این استرس غلبه کنیم ؟

اولین کاری که باید انجام شود این است که فکر کنیم این آزمون نیز مانند کلاس های عملی است و کنار ما مربی عملی رانندگی مان نشسته نه افسر راهنمایی و رانندگی . اگر تصورات این چنینی در ذهن خود داشته باشیم ناخوداگاه استرس مان کم تر می شود .

یکی از کار های دیگر که می توان بر استرس زمان امتحان شهری رانندگی غلبه کرد اینست که منتظر نباشیم افسر از ما اشکال بگیرد سعی کنیم هر آنچه بلدیم با آرامش تکرار می کنم با آرامش انجام دهید .

سعی کنید هیچ صحبتی حواس شما را پرت نکند . ممکن است افسر در زمان امتحان شهری رانندگی چیزی بگوید که حواس شما پرت شود که دچار ناامیدی شوید ولی شما فقط کار خودتان را بکنید و سعی کنید تمرکز داشته باشید .

تمرین های عملی بیشتر به شما کمک می کند اعتماد به نفس بیشتر در زمان امتحان شهری رانندگی داشته باشید .

منبع :

نمونه سوالات استخدامی

16 Jan 2019

دانلود نمونه سوالات استخدامی و سوالات درسی

امروزه آزمون های استخدامی مختلف در سراسر کشور برگزار می شوند و از آنجا که برای شرکت در این آزمون ها منابع مشخصی ارائه نمی شوند یکی از روش های عالی جهت قبولی و موفقیت در این آزمون ها مطالعه نمونه سؤالات استخدامی سال های پیشین می باشد که می توان آن ها را از سایت های مختلف دانلود کرد؛ اما برای دانلود نمونه سؤالات استخدامی ابتدا بهتر است از اعتبار سایت مورد نظر اطمینان خاطر حاصل کنیم. یکی از سایت های معتبر که نمونه سؤالات استخدامی و درسی مختلف را در اختیار اقشار متفاوت جامعه از قبیل کارجویان، دانشجویان و دانش آموزان قرار می دهد آسان داک می باشد.

دانلود نمونه سوالات استخدامی بانک و آموزش و پرورش

نمونه سؤالات استخدامی

دروش عمومی اکثر آزمون های استخدامی یکسان می باشد اما دروس اختصاصی آن بر اساس سازمان مورد نظر و همچنین رشته تحصیلی فرد متقاضی متفاوت می باشند. حال برای دانلود نمونه سؤالات استخدامی مورد نظر باید بر اساس رشته تحصیلی خود به دنبال دانلود نمونه سؤالات خاص رشته خود باشید. در سایت معتبر آسان داک نمونه سؤالات استخدامی بانک و اکثر رشته های تحصیلی را به کارجویان ارائه خواهیم داد و قصد داریم از این طریق شما را با انواع نمونه سؤالات استخدامی بانک و دیگر سازمان ها که در آزمون های استخدامی می آید بیشتر آشنا شوید و همچنین کمکی هرچند کوچک در موفقیت شما در آزمون استخدامی کرده باشیم.

نمونه سؤال استخدامی بانک

امروزه آزمون های استخدامی در سراسر کشور انجام می شود و بهترین روش برای موفقیت در این آزمون ها مطالعه نمونه سوالات استخدامی می باشد. از این رو بسیاری از سایت های معتبر در صدد آن بر آمده اند تا چندین نمونه سوالات استخدامی و نمونه سوالات درسی را برای کارجویان و دانش آموزان و همچنین دانشجویان منتشر کنند.

یکی از ارگان هایی که در سال های اخیر از رشته های تحصیلی مدیریت، حسابداری و فناوری اطلاعات متقاضی استخدام کرده است بانک ها می باشند. با استخدام در بانک ها از مزایای قابل توجهی بهره مند خواهید شد از این رو امروزه بسیاری از افراد به امید این که در این سازمان استخدام شوند رشته های تحصیلی مدیریت، حسابداری و فناوری اطلاعات برای خود انتخاب می کنند. از جمله مواردی که برای استخدام در بانک ها مورد توجه می باشند دارا بودن مدرک تحصیلی مربوطه و قبولی در آزمون استخدامی است. برای تضمین موفقیت خود در آزمون های استخدامی بانک ها توصیه می کنیم چندین نمونه سؤال استخدامی بانک را دانلود کرده و آن ها را با جدیت مطالعه کنید.

دانلود نمونه سوالات آزمونهای استخدامی بانکها و موسسات مالی

دانلود مجوعه کامل نمونه سوالات استخدامی بانک سپه

 رشته علوم اقتصادی کد 12705 

 

Download
Download

دانلود مجوعه کامل نمونه سوالات استخدامی بانک سپهرشته علوم اقتصلدی(نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک سپه)شامل 283 سوال و 36 صفحه- - هوش و استعداد - اطلاعات عمومی - ادبیات فارسی- معارف اسلامی-زبان انگلیسی - 20000 ریال


Created
Size
Downloads
1391-01-08 10:10:04
1.82 MB
29
 
 رشته علوم بانکی کد 12704

 

Download
Download

رشته علوم بانکی(نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک سپه)رشته علوم بانکی(نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک سپه)

شامل 283 سوال و 36 صفحه- - هوش و استعداد - اطلاعات عمومی - ادبیات فارسی- معارف اسلامی-زبان انگلیسی - 20000 ریال


Created
Size
Downloads
1391-01-08 10:05:43
1.82 MB
2
 
 رشته ریاضی و آمار کد 12703 

 

Download
Download

رشته ریاضی و آمار(نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک سپه)شامل 283 سوال و 36 صفحه- - هوش و استعداد - اطلاعات عمومی - ادبیات فارسی- معارف اسلامی-زبان انگلیسی - 20000 ریال


Created
Size
Downloads
1391-01-08 09:49:31
1.82 MB
62
 
 رشته حسابداری کد 12702 

 

Download
Download

رشته حسابداری(نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک سپه)رشته حسابداری(نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک سپه)

شامل 283 سوال و 36 صفحه- - هوش و استعداد - اطلاعات عمومی - ادبیات فارسی- معارف اسلامی-زبان انگلیسی - 20000 ریال


Created
Size
Downloads
1391-01-08 09:41:11
1.82 MB
139
 
 رشته مدیریت کد 12701 

 

Download
Download

رشته مدیریت(نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک سپه)شامل 283 سوال و 36 صفحه- - هوش و استعداد - اطلاعات عمومی - ادبیات فارسی- معارف اسلامی-زبان انگلیسی - 20000 ریال


Created
Size
Downloads
1391-01-07 23:38:12
1.82 MB

نمونه سوالات استخدامی بانک اقتصاد نوین

15 Mar 2019

:
 رشته علوم اقتصادی کد 12607

 

Download
Download

نمونه سوالات استخدامی بانک اقتصاد نوینرشته علوم اقتصادی(نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک اقتصاد نوین)شامل 419 سوال و 51 صفحه- کامپیوتر - هوش - ریاضیات - اطلاعات عمومی و ادبیات فارسی- معارف اسلامی-زبان انگلیسی - 30000 ریال


Created
Size
Downloads
1391-01-06 23:26:26
2.3 MB
0
 

  نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک اقتصاد نوین)رشته کامپیوتر کد 12606

 

Download
Download

نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک اقتصاد نوین)رشته کامپیوتررشته کامپیوتر(نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک اقتصاد نوین)شامل 419 سوال و 51 صفحه- کامپیوتر - هوش - ریاضیات - اطلاعات عمومی و ادبیات فارسی- معارف اسلامی-زبان انگلیسی - 30000 ریال


Created
Size
Downloads
1391-01-06 23:21:40
2.3 MB
4
 
 رشته حقوق کد 12605

 

Download
Download

رشته حقوق (نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک اقتصاد نوین)شامل 419 سوال و 51 صفحه- کامپیوتر - هوش - ریاضیات - اطلاعات عمومی و ادبیات فارسی- معارف اسلامی-زبان انگلیسی - 30000 ریال


Created
Size
Downloads
1391-01-06 23:10:36
2.3 MB
4
 
 رشته مدیریت کد 12604

 

Download
Download

رشته مدیریت(نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک اقتصاد نوین)رشته مدیریت(نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک اقتصاد نوین)

شامل 419 سوال و 51 صفحه- کامپیوتر - هوش - ریاضیات - اطلاعات عمومی و ادبیات فارسی- معارف اسلامی-زبان انگلیسی - 30000 ریال


Created
Size
Downloads
1391-01-06 23:03:51
2.3 MB
4
 
 رشته علوم بانکی کد 12603

 

Download
Download

رشته علوم بانکی(نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک اقتصاد نوین)شامل 419 سوال و 51 صفحه- کامپیوتر - هوش - ریاضیات - اطلاعات عمومی و ادبیات فارسی- معارف اسلامی-زبان انگلیسی - 30000 ریال


Created
Size
Downloads
1391-01-06 21:18:40
2.3 MB
0
 
 رشته حسابداری کد 12602

 

Download
Download

رشته حسابداری(نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک اقتصاد نوین)شامل 419 سوال و 51 صفحه- کامپیوتر - هوش - ریاضیات - اطلاعات عمومی و ادبیات فارسی- معارف اسلامی-زبان انگلیسی - 30000 ریال


Created
Size
Downloads
1391-01-06 21:08:39
2.3 MB
0
 
 رشته ریاضیات و آمار کد 12601

 

Download
Download

رشته ریاضی و آمار(نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک اقتصاد نوین)شامل 419 سوال و 51 صفحه- کامپیوتر - هوش - ریاضیات - اطلاعات عمومی و ادبیات فارسی- معارف اسلامی-زبان انگلیسی - 30000 ریال


Created
Size
Downloads
1391-01-06 20:53:04
2.3 MB

نمونه سوالات زبان انگلیسی (آزمون استخدامی ادارات دولتی و سازمانها)

15 Mar 2019

نمونه سوالات زبان انگلیسی (ادارات دولتی و سازمانها)

900 تومان

خرید فایل

چنانچه تمایل دارید در آزمون استخدامی یکی از مراکز دولتی و یا خصوصی شرکت نمایید، برای کسب آمادگی و موفقیت در این آزمون ها نیازمند دسترسی به منابع آزمون استخدامی آن مرکز و نمونه سوالات آزمون های برگزار شده دوره های قبل خواهید بود.

سعی کردیم با دسته بندی نمونه سوالات و قرارداده آنها در پکیج های جداگانه نیاز متقاضیان به اینگونه نمونه سوالات را برآورده ساخته و آنها را دراختیار کارجویان قرار دهیم.

همانگونه که می دانید، زبان انگلیسی یکی از حوزه های ثابت و اولیه برای هر نوع آزمون استخدامی می باشد، چه سازمانها و ادارات دولتی و یا شرکتهای خصوصی و بانکها و …، این مجموعه شامل مجموعه سوالات گردآوری و گلچین شده آزمونهای استخدامی مراکز مهم است. بنابراین با گردآوری مجموعه حاضر و تدوین نمونه سوالات رشته زبان انگلیسی از آزمونهای برگزار شده ادارات دولتی مانند شرکت ملی نفت، وزارت نیرو ، بانکها و سازمانهای دیگر، آنها را در قالب یک پکیج با بیش از ۵۰۰ نمونه سوال  زبان انگلیسی برای دانلود آماده کردیم.

دانلود نمونه سوالات زبان انگلیسی آزمون استخدامی

این مجموعه شامل ۳ فایل فشرده شده (zip) به حجم ۴۰۰  کیلوبایت می باشد.

لینک قابل دانلود این مجموعه پس از پرداخت موفق و آنلاین، برای شما نمایش داده می شود.

می توانید با دانلود  و مرور آن، قدم مهمی جهت موفقیت در بدست آوردن شغل  دلخواه خود بردارید.

با آرزوی موفقیت برای شما متقاضی گرامی

دانلود نمونه سوالات استخدامی بانکها و موسسات مالی ( تمام سوالات)

آیا در آزمونهای استخدامی بانکها ، صندوق های قرض الحسنه و موسسات مالی شرکت نموده اید؟
ما کاملترین مجموعه سوالات آزمونهای استخدامی بانکها و موسسات مالی را برای شما گرد آوری نموده ایم ، مجموعه ای که به شما کمک شایانی در آشنایی با سوالات استخدامی بانکها و موسسات مالی می کند

مجموعه نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک شامل سوالات زیر است:

سوالات استخدامی بانک صادرات مقطع دیپلم
سوالات استخدامی بانک صادرات مقطع کاردانی سال ۸۷
سوالات استخدامی بانک صادرات مقطع کارشناسی سال ۱۳۸۷

سوالات دیپلم آزمون استخدامی بانک مهر شامل سوالات آزمونهای استخدامی سال ۸۶ و ۸۷ بانک مهر اقتصاد
سوالات استخدامی بانک مهر اقتصاد مقطع کاردانی و کارشناسی سال ۸۵ و ۸۷

دانلود مجموعه کامل سوالات استخدامی بانک مسکن


این مجموعه شامل سوالات زیر است :
سوالات استخدامی بانک مسکن در مقطع کاردانی سال ۱۳۸۶
سوالات استخدامی بانک مسکن مقطع کارشناسی سال ۱۳۸۶

دانلود نمونه سوالات استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی

مجموعه ای از تازه ترین نمونه سوالات آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی کشور  و سایر سازمانها را گردآوری کرده ایم. هدف ما از تهیه این مجموعه سوالات استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی کمک به آماده سازی شما از نظر علمی بوده تا شما در آزمونی که پیش رو دارید با نمونه سوالات و سطح سوالات در آزمونهای گذشته آشنا شوید و بتوانید در آزمون آتی خود را بیش از پیش آماده کنید، مرور نمونه سوالات باعث خواهد شد تا شما در روز برگزاری آزمون استخدامی بدون استرس و با آشنایی کاملی آزمون را با موفقیت پشت سر بگذرارید.

مجموعه نمونه سوالات استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی گردآوری شده از آزمونهای گذشته شامل موارد زیر می باشد:

- ۲۰۰ سوال معارف اسلامی + پاسخنامه
- ۲۰۰ سوال زبان و ادبیات فارسی + پاسخنامه
- ۳۳۰   سوال شناخت مسائل روز + پاسخنامه
- ۱۱۰ سوال مربوط به دروس کتابداری، کتابشناسی و مدیریت عمومی کتابخانه ها + پاسخنامه
- ۸۰   سوال هوش و استعداد تحصیلی + پاسخنامه

با مطالعه این فایل ها، گام بزرگی به سوی استخدام نهاد کتابخانه ها نزدیک می شوید و می توانید به راحتی از پس آزمون استخدامی پیش رو بر بیایید.

نمونه سوالات استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی

- هدیه ویژه: جزوه نکات آزمون استخدامی در نهاد کتابخانه های عمومی

این مجموعه شامل ۳ فایل فشرده شده (zip) به حجم ۱٫۱۳  مگابایت می باشد.

لینک قابل دانلود این مجموعه پس از پرداخت موفق و آنلاین، برای شما نمایش داده می شود.

می توانید با دانلود  و مرور آن، قدم مهمی جهت موفقیت در بدست آوردن شغل  دلخواه خود بردارید.

با آرزوی موفقیت برای شما متقاضی گرامی

توضیح:  دوستان عزیز در صورت نیاز به دریافت راهنمایی یا بوجود آمدن مشکل در دریافت فایل و پرداخت وجه با ایمیل زیر تماس بگیرید:

سوالات آزمون استخدامی بانک ملی سال ۸۶


بیش از ۱۱ دوره سوالات استخدامی بانکها و موسسات مالی ! سوالات اصلی که بهترین مرجع مطالعه برای شرکت کنندگان در آزمونهای استخدامی بانکها و موسسات مالی است
لازم به ذکر نیست که چنین مجموعه ای را نمی توانید در اینترنت بیابید، اگر بازهم می خواهید جستجو کنید و یا اتفاقا این صفحه را دیده اید آن را ذخیره کنید چرا که حتما باز می گردید!!!
*******

مجموعه سوالات عمومی شامل :

۱۲۰ سوال ادبیات فارسی در آزمونهای استخدامی با پاسخنامه

۱۶۰ سوال آمار ویژه ی آزمونهای استخدامی

۱۸۰ سوال   کامپیوتر با پاسخنامه

۵۲ سوال پر تکرار دانش کامپیوتر در آزمونهای استخدامی با پاسخنامه

مجموعه ای از۹۰۰  سوال ادبیات ، معارف و زبان انگلیسی در آزمونهای استخدامی

بیش از ۲۰۰ سوال هوش و استعداد های تحصیلی در آزمونهای استخدامی

۱۲۰ سوال معارف در آزمونهای استخدامی

بیش از ۲۴۰ سوال ریاضیات در آزمونهای استخدامی

 

سوالات حسابداری در آزمونهای استخدامی  شامل

۱۳ سوال حسابداری میانه با پاسخنامه

۱۱۵ سوال حسابداری صنعتی با پاسخنامه

۹۳ سوال حسابداری شرکتها با پاسخنامه

۴۴ سوال حسابرسی همراه با پاسخنامه

۱۷۳ سوال اصول حسابداری با پاسخنامه

طلاق توافقی

شما در هر یک از آزمونهای استخدامی بانکها شرکت نموده باشید ، این مجموعه می تواند گام بزرگی در موفقیت شما باشد

ما در حالی که در هیچ کجا نمی توانید حتی مجموعه ای به این کاملی را با بیش از بیست هزار تومن تهیه کنید این مجموعه را به شما تنها با مبلغ ۴۵۰۰ تومان هدیه می دهیم ، قبل از این ، این مجموعه با مبلغ ۶۰۰۰ تومان قابل دانلود بود که تا مدتی محدود با تخفیف ویژه تنها با قیمت ۴۵۰۰ تومان می توانید دانلود کنید

قبل از خرید این مجموعه می توانید سری به سایتهای دیگر بزنید.

این مجموعه ی استثنایی را از دست ندهید

بلا فاصله پس از پرداخت لینکهای دانلود برای شما فعال می شود

آرزوی ما موفقیت شما در تمام مراحل زندگی است

نمونه سؤالات استخدامی آموزش و پرورش

یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان و دانش آموزان قبولی در امتحانات پایان ترم می باشد از این رو این افراد در هنگام امتحانات پایانی همواره به دنبال نمونه سؤالات درسی خاص و مطالعه آن هاست تا بتوانند موفقیت خود در آزمون مورد نظر را تضمین کنند از این رو امروزه بسیاری از سایت ها نمونه سؤالات درسی رشته های تحصیلی مختلف در مقاطع تحصیلی متفاوت را منتشر کرده اند و برخی از این سایت ها این نمونه سؤالات درسی را به صورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار می دهند. در سایت های متعدد زیادی می توان نمونه سؤالات درسی مختلف در سال های گذشته را به راحتی دانلود نمایید. البته این نکته لازم به ذکر است که بهتر است این نمونه سؤالات را از سایت های معتبر دانلود کنید. یکی از سایت های معتبر که نمونه سؤالات درسی رشته های تحصیلی متفاوت در سال های گذشته در اختیار دانش آموزان و دانشجویان قرار می دهند سایت معتبر آسان داک می باشد تماس.

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

دانلود کا ملترین نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش +

هدیه ی ویژه ی رایگان

پر تکراری ترین سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین نهاد آموزشی و تربیتی کشور ،

برای استخدام معلمان و دبیران آینده ی کشور اقدام به برگزاری آزمونهای

استخدامی می نماید ،

به دلیل وفور شرکت کننده گان این آزمونهای استخدامی ، آزمون

استخدامی آموزش و پرورش به یکی از مهمترین آزمونهای استخدامی

کشور تبدیل شده است

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

گروه اینترنتی مغان ست ،moghansat، به عنوان بزرگترین و پر

تجربه ترین گروه ارایه دهنده ی سوالات آزمونهای استخدامی در کشور

مجموعه ای کامل از سوالات پر تکرار آزمونهای استخدامی و آموزش و

پرورش را برای شما آماده نموده است

مجموعه نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش  شامل :

۲۵۰ سوال پر تکرار زبان و ادبیات فارسی آزمونهای استخدامی همراه با پاسخنامه

۲۰۰ سوال پر تکرار فناوری اطلاعات + پاسخنامه

۸۷ سوال پر تکرار دانش عمومی کامپیوتر به همراه پاسخنامه

۲۵۰ سوال پر تکرار معارف اسلامی + پاسخنامه

۲۰۰ سوال ریاضی و آمار برای استخدامی آموزش و پرورش +

پاسخنامه سوالات

۲۶۰ سوال پر تکرار زبان انگلیسی همراه با پاسخنامه

بیش از ۳۸۰ سوال اطلاعات عمومی سیاسی و اجتماعی شامل اطلاعات

سیاسی و اجتماعی به همراه پاسخنامه

و ۲۰۰ سوال نمونه سوالات هوش و استعداد تحصیلی همراه با پاسخنامه

می باشد

شما در این مجموعه استثنایی بیش از ۱۸۰۰ سوال پر تکرار آزمونهای

استخدامی را در اختیار خواهید داشت

اما تنها همین نیست!

گروه اینترنتی مغان ست یک هدیه ی ویژه نیز برای شما معلمان آینده ی

میهن اسلامی دارد !

+ دانلود رایگان کتاب آموزش گرامر انگلیسی

همراه با لینک سوالات ، لینک دانلود کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی

نیز برای شما فعال می شود که می توانید بصورت رایگان دانلود نمایید

این کتاب در پی درخواستهای کاربران و متقاضیان آزمونهای استخدامی ،

آیلتس و تافل تهیه ی شده است ، قیمت این کتاب در سایت مغان ست

۱۵۰۰ تومان و قیمت کتابهای مشابه در دیگر سایتها بیش از این است اما

ما برای شما متقاضیان آزمونهای استخدامی این کتاب پر ارزش را

بصورت رایگان در بسته ی آموزشی شما قرار داده ایم

موفقیت شما عزیزان در تمام مراحل زندگی تنها آرزوی ماست

قیمت این بسته ی آموزشی و استثنایی در سایت مغان ست ، تنها ۳۰۰۰

تومان می باشد!!!

همین حالا خرید نمایید

 ‌

اطلاعیه مهم در خصوص آخرین مرحله تکمیل ظرفیت استخدامی شرکت ملی نفت

اطلاعیه مهم در خصوص آخرین مرحله تکمیل ظرفیت جذب شرکت ملی نفت ایران
برای مردودین مصاحبه های استخدامی آبان و آذرماه سال ۱۳۹۰ که تا کنون پذیرفته نشده اند.

آخرین باقیمانده ظرفیت جذب نیروی انسانی شرکت ملی نفت از محل مجوز سال ۱۳۹۰ از دو طریق ذیل تکمیل می گردد:

الف- جهت تامین قسمتی از این ظرفیت، تعداد ۴۵ نفر از داوطلبان ذخیره که در مجموع نمرات آزمون کتبی و مصاحبه استخدامی حد نصاب لازم را کسب نموده اند به عنوان پذیرفته شده نهایی به همان شرکتی که مصاحبه شده اند معرفی می گردند.

ب- جهت تامین آخرین باقیمانده، برای بیش از ۶۰۰ نفر از مردودین مصاحبه های استخدامی از تاریخ ۲۵ لغایت ۳۰ شهریور ماه سال جاری در دو حوزه تهران و ماهشهر در شرکتهایی غیر از محل اولیه مصاحبه استخدامی مجدد برگزار خواهد گردید که موارد حائز اهمیت در این خصوص به شرح ذیل می باشد:

- صرفاً از داوطلبانی که در مرحله اول مصاحبه های استخدامی (آبان و آذرماه ۹۰) شرکت نموده ولی در نهایت پذیرفته نشده اند بر اساس تعداد نیاز در هر یک از سهمیه های استخدامی و رتبه بندی آزمون کتبی دعوت بعمل خواهد آمد.
- داوطلبان مربوطه جهت اطلاع از وضعیت دعوت به مصاحبه خود و مکان و زمان برگزاری مصاحبه می توانند از تاریخ ۱۳ شهریور ماه از طریق همین پایگاه اقدام نمایند.
- نتایج این مصاحبه ها از نیمه دوم مهر ماه از طریق همین پایگاه اطلاع رسانی خواهد شد.
- این مصاحبه ها آخرین مرحله تکمیل ظرفیت جذب بوده و بدین ترتیب موضوع آزمون استخدامی سال ۹۰ شرکت ملی نفت ایران به پایان می رسد.

سوالات استخدامی سپاه

ستاد مرکزی سازمان بسیج مستضعفین واقع در تهران در فراخوانی که در سایت آن ستاد منتشر شد اعلام کرد در راستای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود بر اساس قانون استخدامی سپاه از بین داوطلبان بسیجی فعال واجد شرایط در مقاطع تحصیلی کارشناسی و بالاتر در رشته های پیوست، از طریق آزمون و مصاحبه با رعایت سایر ضوابط داخلی به صورت بسیج تمام وقت یا کادر ثابت استخدام نمایند.

داوطلبان در صورت داشتن شرایط، می توانند نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام و فرم تکمیل شده را به یکی از دو روش زیر حداکثر تا تاریخ ۳۰/۷/۱۳۹8 به مرکز گزینش و عضو یابی سازمان بسیج مستضعفین ارائه نمایند:

۱- ارائه حضوری فرم تکمیل شده به مرکز گزینش یابی و عضویابی سازمان بسیج مستضعفین

۲- ارسال از طریق پست سفارشی به نشانی : تهران – بزرگراه بسیج مستضعفین روبه روی بزرگراه شهید محلاتی – مرکز گزینش و عضو یابی سازمان بسیج مستضعفین کد پستی: ۱۷۸۱۸۱۳۱۱۳

بدیهی است تکمیل فرم ثبت نام و شرکت در مصاحبه هیچگونه تعهد استخدامی بوجود نمی آورد و سازمان بر اساس نیاز از بین نفرات با امتیاز بالاتر دعوت به عمل خواهد آورد طلاق توافقی.

نمونه سوالات استخدامی تامین اجتماعی

جهت دانلود اینگونه از نمونه سوالات استخدامی و در راستای تحقق ارائه خدمات به کلیه متقاضیان استخدام در تامین اجتماعی می رساند که کلیه نمونه سوالات استخدامی مربوط به آزمون های قبلی و همینطور یک سری از سوالات آزمون اصلی استخدام تامین اجتماعی را برای شما عزیزان قرار داده ایم که بتوانید از اینگونه از سوالات استفاده نمائید .

بهترین تشریفات مجالس در تهران

سوالات آزمون استخدامی وزارت نیرو

سوالات آزمون دوم, سوم و چهارم ضمن خدمت شیوه های نوین تربیت فرزند

15 Nov 2018

سوالات شیوه های نوین تربیت

از اولین روز انتشار محتوا برای آزمون اول تا انجام آزمون چهارم و نهایی در کنارتان خواهیم بود . کاملترین مجموعه سوالات ضمن خدمت شیوه های نوین تربیت فرزند حاوی منابع آزمون و سوالات آزمون های اول , دوم , سوم و چهارم را در یک مجموعه کامل گرد هم آورده ایم . البته توجه داشته باشید که برخی از محتوا ها که منتشر نشده اند و سوالات و نمونه سوالات بصورت بروز تا آخرین محتوای منتشر شده , و سوالات تا آخرین آزمون برگزار شده میباشد .

با توجه به اینکه در 25 آبان ماه 97 و زمان نگارش این متن آزمون اول به پایان رسیده و آزمون دوم تا 3 روز آینده شروع خواهد شد از این جهت این بسته حاوی سوالات آزمون اول , نمونه سوالات آزمون دوم میباشد و سوالات آزمون سوم و سوالات آزمون چهارم ضمن خدمت شیوه های نوین تربیت فرزند به محض انتشار به این بسته دانلودی اضافه خواهند شد.

جدیدترین بروزرسانی : 25 آبان

محتوای متنی جلسات چهارم و پنجم به همراه 180 نمونه سوال برای آزمون تربیت فرزند

محتوای متنی ویدئو های جلسه دوم و سوم تربیت فرزند و 870 نمونه سوال آزمون اول

تحلیل محتوا و راهنمای طرح سوالات آزمون دوم شیوه های نوین تربیت

650 سوال آزمون اول ضمن خدمت تربیت فرزند اضافه شد

موارد اضافه شده به ایمیل خریداران ارسال شد . اگر دریافت نکرده اید در واتس آپ یا تلگرام پیام دهید.

شماره پشتیبانی در واتس آپ و تلگرام : 09332978858

فرمت کلیه فایل ها ورد یا پی دی اف میباشند. تصویر نمونه از فضای یکی از فایل های نمونه سوال شیوه های نوین تربیتسوالات ضمن خدمت مراقبت جسمانی عاطفی و روانشناختی دانش آموزان با جوابایمیل صحیح هنگام خرید وارد نمایید تا مرتب تا پایان دوره منابع و سوالات جدید را دریافت کنید.

جهت دانلود بسته از دکمه زیر استفاده نمایید.

[purchase_link id="118635" text="خرید" style="button" color="green"]

سوالات آزمون دوم مراقبت جسمانی عاطفی دانش آموزان

سوالات آزمون دوم ضمن خدمت تربیت فرزند

چند نکته در باره بسته سوالات آزمون دوم ضمن خدمت مراقبت عاطفی و روانشناختی از دانش آموزان:

این مجموعه طوری طرحی شده است که تا پایان دوره مرتبا بروزسانی شود

این بسته در آخرین ویرایش خود حاوی 4 فایل برای محتوای متنی جلسه اول و دوم و سوم  برای آزمون اول و سوالات و محتوای متنی جلسات چهارم و پنجم برای آزمون دوم ضمن خدمت مراقبت چسمانی عاطفی دانش آموزان میباشد .

در این بسته همینک 990 سوال برگرفته از فیلم های پنج گانه جلسه اول تا سوم برای آزمون اول و 180 نمونه سوال از جلسه چهارم  و پنجم دوره مراقبت جسمانی عاطفی  برای آزمون دوم  وجود دارد.

بخشی از محتوای محتوای متنی جلسه چهارم برای آزمون دوم

فیلم اول جلسه چهارم : بخش نهم از مبحث تحول هیجان انگیزش و ارزشها عنوان : غرقگی یا وجد و شعف غرقگی یکی از روش های افزایش احساس خوشبختی است. معادل  انگلیسی غرقگی : flow

 

شعف , وجد و احساس خوشبختی زیاد معادل های کلمه فوق هستند

توصیف کلامی تجربه احساس غرقگی : وقتی یک نفر در شرایط غرقگی به سر میبرد زمان و مکان , من و تو را حس نمیکند. بین خودش و کاری که انجام میدهد فاصله ای حس نمیشه و انگار با کاری که میکند یکپارچه است.

در زمان هایی که به وجد میآییم مانند دیدن فیلم خیلی جذاب برایمان عملا گذشت زمان را حس نمیکنیم . این تجربه ناب و فوق العاده ای است که زیاد در زندگی تکرار نمیشود . چون همه جای زندگی ما اینطوری که ما میخواهیم نیست . ما ترجیح میدهیم انجام دهیم اعمالی را که خیلی سخته , یا خیلی ساده است و اشتیاقی بدان نداریم . اینها باعث سلب شدن احساس غرقگی از ما میشوند.

برای افزایش احساس خوشبختی غرقگی و احساس شعف باید چیکار کنیم؟

ابتدا باید بدانیم در چه شرایطی این احساس ایجاد میشود.

منابع استخراج شده از ویدئو اول جلسه چهارم برای آزمون اول دوره تربیت فرزند

اولین کسی که احساس شعف را توصیف کرد دانشمند مجاری بنام ویتالی بود . ایشان توضیح میدهند که احساس غرقگی در چه شرایطی ایجاد میشود.

اول بیاییم فعالیت های روزانه یمان را دسته بندی کنیم .

وقتی کار ساده ای را به ما میسپارند نه تنها احساس شعف پیدا نمیکنیم بلکه دچار ملال میشویم . بهترین راه خیال پردازی است تا از ملال و یکنواختی زندگی فرار کنیم.

مهمترین نتیجه تداوم حالت ملال : افسردگی است.

افسردگی تنها نتیجه ملال نیست . ملال میتونه دنده خلاص ذهن ما باشه . اگر بتونیم در فرصت ملال به جستجوی خلاقیت های درونی مان بپردازیم میتوانیم از ملال استفاده کرده و فرصت بارور شدن استعداد هایمان را ایجاد کنیم.

فعالیت هایی که به ما می سپارند ولی ظاهرا سخت است و تجربه ای در آن نداریم . مانند گوش کردن به سخنرانی که پر از اصطلاحات تخصصی است و هر چه سعی میکنیم متوجه شویم نمیتوانیم . این حالت هم مانع از ایجاد غرقگی میشود.

دانلود منابع آزمون و نمونه سوالات آزمون سوم شیوه های نوین تربیت

سوالات و منابع آزمون سوم دوره ضمن خدمت 18 ساعته مراقبت جسمانی , عاطفی و روانشناختی دانش آموزان را با زدن دکمه افزودن به سبد خرید دانلود کنید . لینک دانلود بعد از مرحله پرداخت نمایش داده خواهد شد.

سوالات اصلی آزمون اول , دوم , سوم و چهارم و نمونه سوالات آزمون دوم ضمن خدمت شیوه های تربیت فرزند در این بسته وجود دارد.

سوالات آزمون چهارم و نهایی دوره ضمن خدمت شیوه های تربیت نوین

اهمیت آزمون چهارم نسبت به آزمون های اول , دوم و سوم از این جهت است که این آزمون دو برابر آزمون های قبلی نمره دارد . آزمون چهارم مراقبت عاطفی 4 نمره داشته و بدین جهت همکاران عزیز باید ممارست بیشتری در جهت این آزمون داشته باشند.

برای دریافت فایل نمونه سوالات آزمون چهارم ضمن خدمت شیوه های نوین تربیت روی دکمه زیر کلیک کرده و دانلود نمایــــــــــــــید.

میهالی میگوید بهترین وضعیت برای ایجاد غرقگی یا وجد قرار گرفتن در آستانه چالش و کاری که مقداری اطلاعات برای حل مساله و چالش داریم ولی در عین حال سده نیست و براحتی نمیتوانیم آنرا حل کنیم و در عین حال خیلی سخت هم نیست که نتوانیم آن چالش و مساله را حل کنیم.

در این گونه موارد شرایط برای ایجاد تجربه غرقگی و شعف فراهم میشود .

بگردیم دنیال زمینه هایی که در آنها سر رشته داریم , به آنها علاقه داریم و چالش هایی برای خودمان طراحی کنیم تا بتوانیم آن ها را حل کنیم . آنگاه میتوانیم تجربه شعف و غرقگی را حس کنیم.

درس پژوهی

آزمون دوم , سوم و چهارم مراقبت عاطفی

1-

سوال شماره 1 از آزمون دوم مراقبت جسمانی 28 آبان : گوش دادن فعال چیست؟

  گوش دادن همراه با واکنش فعال
  بخش عمده اش درباره غیبت انبیای سابق است
  بخشی از آن درباره غیبت انبیای سابق است
   سوالات آزمون مراقبت جسمانیدرباره غیبت امام زمان (عج) است
2 -

سوال شماره 2 از آزمون دوم دوره ضمن خدمت مراقبت عاطفی دانش آموزان به تاریخ 28 آبان ماه 97

  جواب این سوال صحیح است
  امری بیهوده است
   سوالات آزمون دوم مراقبت جسمانی 
  گزینه الف و ج
3 -

سوال شماره 3  آزمون شماره 2 ضمن خدمت مراقبت جسمانی دانش آموزان

  پاسخ این سوال گزینه 1 است.
  157 منبع و 922 حديث
   بانک سوالات آزمون مراقبت جسمانی دانش آموزان جواب این سوال است
  هر سه گزينه غلط است.
4 -

كداميك از گزينه‌هاي زير از عوامل غيبت نيست؟ (امتیاز : 4)

  حفظ جان امام
   سوالات آزمون مراقبت جسمانی بي نيازي مردم از امام معصوم
  آزمايش مردم
  نبودن غیبت ستمگران بر گردن امام زمان (ع)
5 -

انتظار فرج در روایات : (امتیاز : 5)

  از بهترین اعمال و عبادات شمرده شده است
  پشتوانه قبولی همه اعمال شمرده شده است
  یکی ازاعمال به حساب آمده
  گزینه الف و ب
6 -

این حدیث امام صادق (ع) با کدام گزینه کامل می شود:خداوند برای هر چیزی ... قرار داد و برای هر ... فتح و گشایشی قرار داد و برای هر گشایشی ... و برای هر ... نشانه ای. (امتیاز : 4)

  سببی – دری- کلیدی – کلید
   سوالات آزمون مراقبت جسمانی کلید- کلید – سببی – دری
  سببی- سبب- کلیدی- کلیدی
  کلیدی-کلیدی-سببی-سبب
7 -

انتظار ثمره ی: (امتیاز : 4)

  ظهور
  امید
  ایمان
   سوالات آزمون مراقبت جسمانی اعتقاد
8 -

ريشه‌ها و منشأ تفسيرهاي انحرافي از مقوله انتظار ظهور: (امتیاز : 4)

  سوالات آزمون مراقبت جسمانی كوته فكري و عدم بصيرت كافي نسبت به دين
  انحرافات اخلاقي و سياسي
  سطحي نگري نسبت به روايات و اعتقاد به واگذاري اصلاح امور به خود حضرت
  هر سه مورد صحيح است.سوالات آزمون مراقبت جسمانی
9 -

هر پدیده ای در جهان: (امتیاز : 4)

  با فراهم آمدن شرایط آن به وجود می آید
  با فراهم آمدن زمینه های آن به وجود می آید
  با فراهم آمدن شرایط و زمینه های آن به وجود می آید
  سوالات آزمون مراقبت جسمانی هیچکدام
10 -

در كدام كتاب از كتب حديثي اهل سنت حديث دوازده خليفه آمده است؟ (امتیاز : 4)

  سنن ابي داود
  سوالات آزمون مراقبت جسمانی سنن ابن ماجه
  مسند احمد
  سنن ترمزي
11 -

فلسفه امامت در اعتقاد اسماعیلیه چیست؟ (امتیاز : 4)

  هدایت مردم
  تعلیم معرفت خداوند به بشر
  سوالات آزمون مراقبت جسمانی واسطه فیض بودن
  اجرای حدود الهی
12 -

پيامدهاي منفي برداشت انحرافي از مقولة انظار فرج: (امتیاز : 4)

   ذلت پذيري، عدم توجه به امر به معروف ونهي از منكر و كوته فكري
  قانع بودن به وضع موجود، نااميدي، تسلط بيگانگان و ذلت پذيري
  گسترش ظلم، تنبلي و بي مسئوليتي، تعطيلي احكام دين
  سوالات آزمون مراقبت جسمانی گزينه ب و ج صحيح است
13 -

پيامدها و آثار سوء توقيت گرائي: (امتیاز : 4)

  تعجيل و شتاب در امر فرج، قساوت قلب ها
  توهم و خيال پردازي، عوام فريبي
  يأس، بدبيني نسبت به امام(ع) ، قساوت، ضعف ايمان
  گزينه ب و ج صحيح است.
14 -

کدام گزینه در همه قیام ها ا ز ابتدایی ترین ضرورت های قیام است؟ (امتیاز : 4)

  سوالات آزمون مراقبت جسمانی طرح و برنامه
  رهبری
  یاران
  آمادگی عمومی
15 -

دو وظيفة مهم مسلمانان در عصر غيبت: (امتیاز : 4)

  اتحاد اسلامي و اخوت ديني، استكبار ستيزي جوامع اسلامي
  اصلاح فردي، عمل به دستورات اجتماعي سياسي اسلام
  اخلاق نيك، انتظار ظهور حضرت
  گزينة الف و ج صحيح است.سوالات آزمون مراقبت جسمانی
16 -

انتظارمهدی(عج) انتظاری است که: (امتیاز : 5)

  از ابتدای عالم آغاز شده است
  اززمان ولادت حضرت آغاز شده است
  ازغیبت صغری آغاز شده است
  سوالات آزمون مراقبت جسمانی ازغیبت کبری آغاز شده است
17 -

دعای اللهم کن لولیک الحجة بن الحسن .... در کدام کتاب آمده است؟ (امتیاز : 5)

  مفاتیح الجنان
  صحیفه سجادیه
  نهج البلاغه
  هیچکدام
18 -

در مورد به زبان آوردن نام امام مهدی (عج) از کدام سفیر حضرت سؤال شد؟ (امتیاز : 4)

  سفیر اول
  سوالات آزمون مراقبت جسمانی سفیر دوم
  سفیر سوم
  سفیر چهارم
19 -

سوال چهارم دوره مراقبت جسمانی : هوش هیجاتنی چیست؟ (امتیاز : 4)

  گسترش و تعميق فرهنگ مهدويّت و جلوگيري از انحرافات فكري و عملي
  بسيج و سازماندهي نيروها براي آمادگي تحقق حكومت عدل مهدوي
  شناسائي وضع موجود، ترسيم وضع مطلوب و تغيير وضع موجود به وضع مطلوب
  گزينة ب و ج صحيح است.سوالات آزمون مراقبت جسمانی
20 -

پذيرفتن ملاقات باعث ميدان يافتن مدعيان دروغين ملاقات، رواج پيدا كردن خرافات و بدبين شدن اهل انديشه به مذهب و اعتقادات مي‌شود چه بايد كرد؟ (امتیاز : 4)

  اگر منظور از ملاقات و چهارچوب مورد پذيرش آن روش گردد اين اشكالات دفع مي‌شود
  نمي‌توان عقيده اي را به صرف داشتن پي‌آمدهاي منفي انكار كرد
  سوالات آزمون مراقبت جسمانی بايد حتي الامكان از قبول ملاقاتها پرهيز كرد
  الف و ب

دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آغاز سالتحصیلی, ایمنی و امنیت در مدرسه

15 Oct 2018

دوره ضمن خدمت شیوه های نوین تربیت

شیوه های نوین تربیت فرزند جزء محور های مهم تربیت در آموزش و پرورش می باشد که باید همواره تمامی دانش آموزان و فرزندان ما طبق پیشرفت دنیا با شیوه های و روش های نوین تربیت این آموزش همراه باشد لذا از این رو تیم آموزشی سایت دبیران آنلاین اقدام به تهیه نمونه سوالات آزمون ضمن خدمت شیوه های نوین تربیتبا محوریت خانواده در آموزش و پرورش نموده است این سوالات در قالب فایل پی دی اف می باشد که مطابق با آخرین بروز رسانی سوالات که توسط همکاران محترم و ارجمند ما برای ما تهیه و ارسال می گردد . در سایت دبیران آنلاین عرضه می شود .

سوالات ضمن خدمت شیوه های نوین تربیت فرزندشما همکاران ارجمند فرهنگی می توانید با دانلود سوالات مرحله اول آزمون ضمن خدمت شیوه های نوین تربیت فرزند در این دوره شرکت نمائید . و نمره قبولی را کسب نمائید ..

سوالات ضمن خدمت شیوه های نوین تربیت

منابع دوره جدید

هدف اصلی این ضمن خدمت بررسی رابطه بین سبک های فرزند پروری والدین با سبک های تفکر و سبک های حل مسئله در دانش آموزان پسر مقطع ابتدایی کشور ایران بود. به این منظور از بین دانش آموزان تعداد 348 نفر و همچنین والدین آنها با استفاده از روش نمونه گیری تصادفی ساده و در دسترس انتخاب گردیدند. جهت گردآوری اطلاعات از پرسش نامه شیوه های نوین تربیت فرزند پروری بامریند، پرسش نامه سبک های تفکر استرنبرگ و واگنر و نیز پرسش نامه سبک های حل مسئله کسیدی و لانگ استفاده شد. برای تجزیه و تحلیل داده ها از آزمون همبستگی پیرسون استفاده گردید. نتایج نشان داد که  بین شیوه‫های فرزند پروری والدین با سبک های تفکر دانش آموزان رابطه معنادار وجود دارد و بین سبک های تفکر با شیوه های حل مسئله دانش آموزان رابطه  معنادار وجود دارد. همچنین بین شیوه های  فرزند پروری والدین با سبک های حل مسئله دانش آموزان رابطه  معنادار وجود دارد.

.

نکته مهم در جهت دانلود:

سلام از اینکه زحمت کشیدین و سوالات را در وبلاگ قرار دادین ممنون و سپاسگذارم. متاسفانه من نتوانستم سوالات و جواب صحیح آزمون شیوه های نوین تربیت فرزند را پیدا کنم. اگر لطف کنید سوالات به همراه جواب های صحیح این آزمون را نیز در وبلگ تان قرار بدین لطف بزرگی به ما و تمامی همکاران که دسترسی ندارند ،کردین

دانلود منابع و نمونه سوالات ضمن خدمت تربیت فرزند

جهت دانلود کلیــــــــــــــــــــــــک کنید

سوالات آزمون اول ضمن خدمت شیوه های تربیت نوین

با توجه به برنامه زمانبندی شده انتشار ویدئو های مرتبط با آزمون اول ضمن خدمت شیوه های نوین تربیت ما محتوای متنی این فیلم ها را در قالب فایل های پی دی اف استخراج کرده و علاوه بر محتوای متنی آزمون اول تعداد زیادی نمونه سوال آزمون اول ضمن خدمت تربیت فرزند را هم از روی آن استخراج کرده ایم . همچنین در روزهای آزمون اول سوالات واقعی آزمون اول تربیت فرزند را هم برای خریداران بسته ارسال خواهیم کرد.

سوالات و منابع آزمون دوم شیوه های نوین تربیت

آزمون مرحله دوم ضمن خدمت شیوه های نوین تربیت را هم به مانند آزمون اول و آزمون های دیگر بصورت کامل پوشش داده و علاوه بر استخراج محتوای متنی این آزمون , استخراج نمونه سوالات ضمن خدمت شیوه های تربیت فرزند و... در روز های انجام آزمون دوم سوالات واقعی آزمون دوم را هم برای متقاضیان و خریداران از طریق ایمیل یا تلگرام ارسال خواهیم کرد.

سوالات و منابع آزمون سوم تربیت فرزند

آزمون مرحله سوم دوره ضمن خدمت تربیت فرزند را هم به مانند آزمون های اول و دوم از طریق کارگروه اختصاصی این دوره برای شما تدارک خواهیم دید و به لحظه محتوای متنی استخراج شده از فیلم های مرتبط با آزمون سوم , نمونه سوالات آزمون سوم ضمن خدمت شیوه های نوین تربیت , بازخوردهای مرتبط با فیلم های آزمون سوم تربیت فرزند و سوالات آزمون واقعی مرحله سوم را در سریعترین زمان ممکن در اختیار خریداران بسته دانلودی منابع آزمون و سوالات ضمن خدمت شیوه های تربیت فرزند خواهیم گذاشت.

نمونه سوال و سوالات واقعی آزمون چهارم شیوه های نوین تربیت

آزمون مرحله پایانی ( آزمون مرحله چهارم دوره ضمن خدمت شیوه های نوین تربیت فرزند ) با جهات مختلفی از اهمیت بالاتری نسبت به آزمون های مرحله اول , دوم و سوم دارد , به همین جهت همکاران ما در کارکروه ویژه ای که برای آزمون چهارم ( پایانی ) دوره تربیت فرزند تشکیل داده ایم در جهت ارائه به موقع منابع آزمون , محتوای متنی و نمونه سوالات ضمن خدمت شیوه های نوین تربیت فرزند و سوالات آزمون واقعی مرحله چهارم ضمن خدمت تربیت فرزند قطعا تلاش بیشتری خواهند داشت .

جزوه ومطالب کلی از آزمون تربیت فرزند

شیوه های نوین تربیت فرزند با مفهوم کلی دفاع در برابر تهاجم، بدون استفاده از سلاح و درگیرشدن مستقیم، سابقه ای طولانی در تاریخ بشری به قدمت خلقت انسان دارد. انجام اقدامات شیوه های نوین تربیت در ابعاد گوناگون در حال کنونی در جهت مقابله با تهاجمات دشمن(نظامی و غیرنظامی)، بلاهای طبیعی و غیرطبیعی و تقلیل خسارات ناشی از حملات نظامی دشمن چون: حملات هوایی، زمینی، دریایی و غیرنظامی چون: حملات سایبری، جنگ نرم و بلاهای طبیعی چون: طوفان، سیل، زلزله و... غیرطبیعی

.

دانلود سوالات و منابع آزمون اول , دوم , سوم و چهارم دوره ضمن خدمت تربیت فرزند

 

در ادامه استخراج محتوای متنی از فیلم های جلسات و تحلیل و درآوردن نمونه سوالات ضمن خدمت شیوه های نوین تربیت فرزند از ویدئو های جلسات اینبار به تدوین و تحلیل محتوای استخراج شده از فیلم اول جلسه سوم میپردازیم.

در بین متن استخراجی تعدادی نمونه سوال طرح کرده و سعی داریم با بیان مثال هایی نحوه طرح سوال از این محتوا را بررسی کنیم.

فایل pdf تعدادی از سوالات آزمون اول و دوم

محتوای متنی و منابع آزمون مرحله اول شیوه های تربیت فرزند

محتوای متنی استخراج شده از فیلم  اول جلسه سوم ضمن خدمت شیوه های تربیت فرزند به همراه سوالاتی بصورت نمونه

محور موضوعی : تحول انگیزش و هیجان و ارزشها –اضطراب

اضطراب یک ارزش منفی است و افراد دوست ندارند آن را تجربه کنند. اضطراب کمک میکند فرد از خطرات احتمالی دور باشد

سوال : ارزش حیاتی اضطراب و ترس چیست ؟

جواب : ترس باعث میشود فرد از موقعیت خطر ناک دوری کند.

هم ترس و هم اضطراب از نگاه معطوف به آینده ناشی میشوند . نگرانی از آینده دلیل اصلی اضطراب است

سوال ؟ دلیل اصلی اضطراب چیست ؟

الف : ترس

ب : نگرانی از آینده

ج: پیش بینی خطرات احتمالی

د: موارد ب و ج

سوال دوره تربیت فرزند : انسان ها میتوانند آینده را پیش بینی کرده و خودشان را آماده کنند.

اگر آینده ای که پیش بینی میکنیم پرمخاطره باشد ما دچار ترس و اضطراب میشویم.

اگر آینده خطری پیش بینی نشود ترسی هم نخواهیم داشت.

مثال : گوره خری که از دست شیر فرار کرده وقتی به مرتعی میرسد بدون توجه به آینده شروع به علف خوردن میکند.

اما انسان اینگونه نیست . و خطرات احتمالی را پیش بینمی میکند.

نگرانی قلب اضطراب و ترس است.

نمونه سوالات آزمون سوم و چهارم دوره تربیت فرزند بصورت pdf و رایگان

 ـ کدامیک از موارد زیر از عوامل خطر ساز برای مصرف مواد مخدر محسوب نمی شوند؟الف- وجود افسردگی

ب- دسترس پذیری به مواد مخدر

ج –خانواده و دوستان

د- وجود عضو معتاد درخانواده

 

 

40 ـ در تعریف عوامل محافظت کننده ،کدام  گزینه صحیح می باشد؟الف- عواملی که موجب کاهش رفتارهای پرخطر از جمله گرایش به مواد می شوند.

ب- عواملی که درست نقطه مقابل عوامل خطر قرار دارند

ج- عواملی که تاثیری در معتاد شدن فرد ندارند

د- الف و ب درست است

 

 

59 ـ مهارت های گوش دادن و نحوه شروع مکالمه مربوط به کدامیک از مهارتهای ششگانه گلدستون می باشد؟الف- مهارت های اجتماعی

ب- مهارتهای پایه ای

ج- مهارتهای جایگزین

د- مهارتهای برنامه ریزی

 

 

18 ـ کدام گزینه برای تکمیل جای خالی مناسب است ؟
«
تقریباً در ............. درصد موارد اولین مصرف مواد بدنبال  تعارف دوستان انجام می گیرد»الف- 60 درصد

ب- 70 درصد

ج- 65 درصد

د-  80 درصد

 

 

63 ـ استراتژی همسالان بیشتر بر چه اصولی بنا شده است؟الف –مشاوره

ب- تجربه

ج- فشار گروه همسالان

د- فشار گروه معتادان

 

 

46 ـ براساس برنامه های آموزشی گلدستون کدامیک از موارد زیر جزء برنامه های آموزشی ایشان نمی باشد؟الف- مهارت های پایه ای اجتماعی( برقراری ارتباط با دیگران)

ب- مهارت کنارآمدن با دیگران ( کمک خواستن و آموزش دادن به دیگران)

ج- مهارت کنار آمدن با اضطراب و ترس و استرس( کنار آمدن با احساس خجالت و شرمندگی)

د- مهارت آموزش معتادان درجه اول ( آموزش معتادان )

 

 

ـ کدامیک از موارد زیر جزو عارضه های فردی سوء مصرف مواد می باشند؟الف- مشکلات جسمی و روانی

ب- مشکلات گفتاری

ج- مشکلات رواشناختی

د- هیچکدام

 

 

20 ـ کدامیک از گزینه های زیر از عوامل خطر برای مصرف مواد مخدر محسوب نمی شوند؟الف- فقدان ارزشهای اخلاقی

ب- وجود خشونت و عمل خلاف در یک منطقه

ج- وجود مشاغل کاذب و بیکاری

د- باورهای دینی

 

 

16 ـ مهمترین و مخاطره آمیز ترین دوران زندگی از نظر شروع مواد مخدر کدام دوره می باشد؟الف- دوره جوانی

ب- دوره میانسال

ج- تفاوتی ندارد

د - نوجوانی

 

 

31 ـ معمولاً تاثیر تریاک و هروئین پس از مصرف چند ساعت است؟
الف- 4 الی 6 ساعت

ب- الی 6ساعت 8

ج- 8- الی 10 ساعت
د- 10 الی 12 ساعت

 

 

47 ـ امروزه یکی از پیچیده ترین و بغرنج ترین آسیب اجتماعی و انحراف اجتماعی محسوب میشود؟الف- فقر فرهنگی

ب- اعتیاد

ج- ماهواره

د- حجاب

 

 

ـ کدام گزینه ذیل در مورد اعتیاد صحیح می باشد؟الف- وابستگی جسمی ایجاد می کند

ب- وابستگی روانی ایجاد می کند

ج- تحمل ایجاد می کند

د- همه موارد

 

 

ـ کدامیک از کشورهای زیر بیشترین نقش عمده در استعمارگری و جدید ترین شیوه ها را برای تربیت در ایران داشتند.؟الف-  ایتالیا

ب- انگلستان

ج آمریکا

د- پرتغال

 

 

25 ـ کدامیک از موارد زیر از جمله عوامل محافظت کننده در کلاس درس در کاهش گرایش فرزندان به سوء مصرف مواد

می گردد؟الف- عدم توجه به مشکلات دانش آموزان

ب- ایجاد احساس ترس و دلهره در دانش آموزان

ج- وجود جو توام با نشاط و صمیمیت و همدلی در کلاس درس

د –هیچکدام

 

 

56 ـ در کدامیک از استراتژیهای ذیل تاکید بر افزایش دانش و افزایش مهارت های زندگی و تصمیم گیری شده است؟الف- استراتژی جایگزین

ب- استراتژی دانش محور

ج- استراتژی محرک محور

د- هیچکدام

 

 

33 ـ کدامیک از عوارض ذیل از عارضه های اجتماعی سوء مصرف مواد مخدر محسوب نمی شوند؟الف- طرد شدن از جامعه

ب- بیکاری

ج- شیوع بیماریهای عفونی از جمله ایدز و هپاتیت

د- سوء تغذیه و کاهش وزن

 

 

45 ـ از نظر  اسکاپس مناسبترین روش برای پیشگیری از سوء مصرف مواد چیست؟الف - جلوگیری از ورود مواد

ب- آموزش معتادان

ج- استفاده از والدین و همسالان

د- تغیر در نگرش افراد

 

 

38 ـ کدامیک از عوامل زیر از جمله عوامل شیوه صحیح تربیت بین فردی محسوب نمی شوند؟الف- مدرسه

ب- شرایط جسمانی

ج- تاثیر دوستان

د- خانواده

 

 

22 ـ کدامیک از عوامل زیر از جمله عوامل محافظت کننده فرزند در گرایش به مصرف مواد مخدر محسوب می گردد؟الف- نگرش مثبت به مصرف مواد

ب- عدم دسترسی به خدمات رفاهی

ج- داشتن خانواده سالم و همبسته

د –میل به توسعه صنعتی و اجتماعی بشری

 

 

60 ـ در کدامیک از دوره های ذیل افراد برای اثبات فردیت خود ارزشهای خانواده را زیر سوال می برند؟الف- نوجوانی

ب- جوا نی

ج- میانسالی

د –کودکی   بقیه درادامه مطلب

 

سوالات ازمون مرحله اول

سایت ضمن خدمت فرهنگیان ایران در صدد آماده سازی یک بسته بسیار کامل منابع آزمون و سوالات ضمن خدمت تربیت فرزند و آغاز سالتحصیلی همراه با ایمنی و امنیت در مدرسه میباشد . که بصورت مرتبط تا پایان دوره بروز رسانی شده و همکاران عزیزی که در این دوره مشارکت دارند بتوانند آنرا دانلود نموده و مورد استفاده قرار دهند .

نمونه سوالات ضمن خدمت آغاز سالتحصیلی همراه با ایمنی و امنیت در مدرسه

دانلود نمونه سوالات آغاز سالتحصیلی با ایمنی و امنیت در مدرسه

در روزهای آتی بسته کامل منابع و سوالات ضمن خدمت آغاز سالتحصیلی همراه با ایمنی و امنیت در مدرسه را میتوانید از همین صفحه دانلود و مورد استفاده قرار دهید.

برای دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت آغاز سالتحصیلی همراه با ایمنی و امنیت در مدرسه روی دکمه زیر کلیک کنید.

دانلود سوالات

دوره ضمن خدمت آغاز سال تحصیلی همراه با ایمنی و امنیت مدرسه


كد دوره نمونه سوالات ضمن خدمت آغاز سال تحصیلی همراه با ایمنی و امنیت مدرسه 91700174
مدت دوره ۱۰ ساعت به همراه آپدیت روزانه نمونه سوالات به علاوه قرار گرفتن سوالات واقعی آزمون یک ساعت بعد از شروع دوره در سایت

نکته مهم : سوالات واقعی آزمون ضمن خدمت آغاز سال تحصیلی همراه با ایمنی و امنیت مدرسه برای کلیه افرادی که از قبل نمونه سوالات را از سایت دبیران آنلاین خریداری کرده باشد به آدرس ایمیلی که موقع خرید در سامانه ثبت کرده اند فرستاده خواهد شد . پس هنگام ثبت ایمیل خود دقت لازم را فرمائید .

زمان آزمون ضمن خدمت ایمنی و امنیت مدرسه

نمونه سوالات ازمون اول ضمن خدمت ایمنی و امنیت مدرسه : ۲ الی ۴ ابان
تکرار ازمون اول: بعداز شرکت در مرتبه اول ازمون تا ۲۴ آبان

نمونه سوالات آزمون دوم ضمن خدمن ایمنی و امنیت مدرسه :۶ الی ۹ آبان
تکرار سوالات آزمون دوم ضمن خدمت ایمنی و امنیت مدرسه : بعد از شرکت در مرتبه اول آزمون تا ۲۴ آبان

نمونه سوالات آزمون سوم ضمن خدمت آغاز سال تحصیلی همراه با ایمنی و امنیت مدرسه  : ۱۳ الی ۱۵ آبان
تکرار سوالات آزمون سوم ضمن خدمت آغاز سال تحصیلی : بعد از شرکت در مرتبه اول آزمون تا ۲۴ آبان

نمونه سوالات تمامی جلسات ضمن خدمت آغاز سال تحصیلی همراه با ایمنی و امنیت مدرسه: ۱۹ الی ۲۱ آبان
 تکرار آزمون ضمن خدمت ایمنی و امنیت مدرسه: بعداز شرکت در مرتبه اول آزمون تا ۲۴ آبان

آزمون ضمن خدمت ایمنی و امنیت مدرسه

ساعت آزمون دوره ضمن خدمت ایمنی و امنیت مدرسه به اختیار فراگیر می باشد

تنظیمات آزمون ضمن خدمت آغاز سال تحصیلی به گونه ای است که در هر 6 ساعت تنها می توان 2 مرتبه در آزمون شرکت کرد
 کسب نمره بالاتر از ۶۰ در هر مرتبه آزمون ضمن خدمت آغاز سال تحصیلی همراه با ایمنی و امنیت مدرسه ( مرتبه اول و تکرار) دارای ۳۰ امتیاز است.
برای کسب امتیاز کامل لازم است حداقل دو مرتبه در آزمون های ضمن خدمت آغاز سال تحصیلی  تکرار شرکت کنید.

سوالات دوره ضمن خدمت آغاز سال تحصیلی همراه با ایمنی و امنیت مدرسه

ویژه : تمامی مدیران و معاونین مدرسه

نحوه ثبت نام

1- ثبت نام از 18 مهر ماه تا 23 مهر ماه و در سامانه LTMS می باشد.

تاریخ شروع

2- شروع دوره از ۲۴مهر ماه و از طریق سامانه رایادرس می باشد.

نام دوره

دوره ضمن خدمت آغاز سال تحصیلی همراه با ایمنی و امنیت مدرسه

کد رشته مورد نیاز

برای کد رشته شغلی ۱۲۰ فعال گردیده
ولی برای مدیر و معاونین مدارس استثنایی با کد رشته شغلی ۱۰۱ هنوز فعال #نگردیده است
______________________
کانال ضمن خدمت فرهنگیان

برنامه آزمون دوره ضمن خدمت آغاز سال تحصیلی ؛

دانلود سوالات آزمون دوره ضمن خدمت آغاز سال تحصیلی

قابل توجه کلیه مدیران ومعاونین محترم مدارس:

برگزاری دوره ۱۰ ساعته الکترونیکی با عنوان:ضمن خدمت آغاز سال تحصیلی همراه با ایمنی وامنیت مدرسه

ثبت نام از طریق سامانه ال تی ام اس از تاریخ۱۸لغایت۲۳ مهر
شروع آزمون:ششم آبانماه از طریق سامانه اینترنتی  رایادرس

تذکر:صرفا"همکارانی می توانند در این دوره شرکت کنند که ابلاغ مدیریت ویا معاونت داشته وکد رشته شغلی آنان۱۲۰باشد.

دانلود نمونه سوالات آغاز سال تحصیلی همراه با ایمنی و امنیت مدرسه

-شرکت در آزمون های تکرار تنها پس از شرکت در آزمون مرتبه اول ضمن خدمت آغاز سال تحصیلی تا پیش از پایان دوره(24 آبان) امکان پذیر است.

- شرکت در آزمون های تکرارضمن خدمت ایمنی و امنیت مدرسه تا پیش از پایان دوره (24 آبان) به تعداد نامحدود قابل انجام است.

- تنظیمات آزمون ضمن خدمت ایمنی و امنیت مدرسه به گونه ای است که در هر 6 ساعت تنها می توان 2 مرتبه در آزمون شرکت کرد.

- بالاترین نمره از میان آزمون های مرحله اول ضمن خدمت آغاز سال تحصیلی همراه با ایمنی و امنیت مدرسه و تکرار به عنوان نمره آزمون در نظر گرفته خواهد شد.

- کسب نمره بالاتر از 60 در هر مرتبه آزمون ضمن خدمت آغاز سال تحصیلی همراه با ایمنی و امنیت مدرسه (مرتبه اول و تکرار) دارای 30 امتیاز است.

- برای کسب امتیاز کامل لازم است حداقل دومرتبه در آزمون های تکرار ضمن خدمت ایمنی و امنیت مدرسه شرکت کنید.

پرسش مهر 97 رئیس جمهور شماره 20 - - پاسخ و مقاله

9 Sep 2018

 19پرسش مهر

با عنایت به خداوند متعال در شروع سالتحصیلی 97-98 هم در کنار شما هستیم با ارائه بهترین مقاله و تحقیق و جواب پرسش مهر 19 ریاست جمهوری تا بتوانیم گامی کوچک در جهت ارتقاء سطح آموزش کشور برداریم و در تبیین مفهوم و نیل به اهداف پرسش مهر 19 رئیس جمهور در کنار شما باشیم.

قبول سفارشاشت ساخت وبلاگ و وب نوشت , تولید محتوا , نمایشنامه و داستان با موضوع پرسش مهر 98

 

پرسش مهر

دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در آغاز سال تحصیلی 97/98 پرسش مهر را با موضوع زیر مطرح نمودند: از دانش آموزان عزیز می پرسم: «عزیزانم ایران ما با مشکل جدی کمبود آب روبروست. هر کدام از ما چگونه از آب های ایران می توانیم بهتر نگهداری و استفاده کنیم؟»با توجه به نقش حیاتی آب و اهمیت آن در توسعه و سازندگی کشور و نیز وضعیت اسفبار بهره برداری از منابع آب، لزوم بازنگری و تغییر در شیوه های مصرف و حفاظت در منابع کشور در برابر هرگونه آلودگی امری ضروری است. از این رو، باید زنگ بیدارباش به صدا درآورید تا همگان از پندارهای بی اساس بیدار باشند؛ زیرا بر خلاف گذشته، امروزه به دلیل جمعیت زیاد انسان ها و آلودگی های صنعتی و...، منابع آب شیرین محدود شده است و استفاده بی رویه از آب و آلوده سازی های خانگی و صنعتی روزافزون می تواند آینده بشر را با بحران جدی روبه رو کند.

قبول سفارشاشت ساخت وبلاگ و وب نوشت , تولید محتوا , نمایشنامه و داستان با موضوع پرسش مهر 98

پرسش مهر 97

در این عرصه، وظیفه فرهنگ سازان، برنامه سازان و مدیران کشور است که مردم را در استفاده بهینه از این عطیه الهی آشنا کنند. شایسته است مسئولین نیز موضوع آب را در اولویت های خود قرار دهند و با شیوه های نوین مردم را نسبت به ارزش حیاتی آب آگاه کنند. به یقین با تداوم و استمرار برنامه ریزی درباره آب و چالش های پیش رو، باورهای مردم در این باره تقویت خواهد شد. از این رو، تهیه برنامه در این زمینه نباید به روز جهانی آب و هفته صرفه جویی خلاصه شود. پایگاه حاضر تلاشی است که با استفاده از فرهنگ پربار اسلامی به انجام رسیده و گامی است در راستای گسترش فرهنگ صحیح بهره وری از آب . امید است این اثر، خدمت ارزنده ی به جامعه اسلامی تقدیم کند.

قبول سفارشاشت ساخت وبلاگ و وب نوشت , تولید محتوا , نمایشنامه و داستان با موضوع پرسش مهر 98

پرسش مهر 19 رئیس جمهوری

قالب هاي ارائه آثار در فراخوان پرسش مهر 97

-1 مقاله پژوهشي (براي كليه مخاطبان) به صورت گروهي و انفرادي (اعضاي گروه حداکثر ۳ نفر(

- 2نشريات غيرحرفه‌اي (ويژه دانش‌آموزان) (به صورت گروهی حداقل ۳ نفرو حداکثر ۵ نفر)


3 -نشريه ديواري (ويژه دانش‌آموزان) (به صورت گروهی حداقل ۳ نفرو حداکثر ۴نفر) در ابعاد ۷۰*۱۰۰

-4شعر ( هر نفر ۲ اثر(

۵-  نثر ادبي (براي كليه مخاطبان) (حداقل ۲ وحداکثر ۵ صفحه(
۶- داستان‌ کوتاه (براي كليه مخاطبان) ( حداکثر ۵ صفحه (

۷- نمايشنامه نویسی (ويژه فرهنگيان و دانشجويان(


۸- ساخت فيلم كوتاه (براي كليه مخاطبان) به‌استثناي دوره راهنمايي (به صورت انفرادی(

۹- هنرهاي تجسمي (براي كليه مخاطبان(


 فقط در رشته‌هاي طراحي، نقاشي و كاريكاتور، در اندازه‌هاي استاندارد و حداكثر در ابعاد 70*100 سانتي‌متر
۱۰- ساخت وبلاگ (به‌استثناي دوره راهنمايي) به صورت انفرادی

مخاطبان فراخوان 19

گروه اول       دانش آموزان پایه اول و دوم راهنمایی

گروه دوم       دانش آموزان پایه سوم راهنمایی

گروه سوم     دانش آموزان پایه اول و دوم متوسطه

گروه چهارم   دانش آموزان پایه سوم متوسطه وپیش دانشگاهی

گروه پنجم    دانشجویان مراکز تربیت معلم ، فرهنگیان وآموزشیاران نهضت سواد آموزی


شركت‌كنندگان در گروه پنجم باید آثار خود را مستقيماً به دبيرخانه استان تحویل نمايند.

سرفصل‌ها و عناوين ويژه دوره راهنمايي در فراخوان پرسش مهر 97

- نقش دانش آموزان برای استقرار ونهادینه شدن مهر ورزی در جامعه

- نقش دولتمردان ومسئولان در توسعه وگسترش مهرورزی

نقش پدر ومادر در توسعه وگسترش مهر ورزی

- نقش مدیران، معلمان ومربیان در توسعه وگسترش مهرورزی

- نقش انتظار فرج حضرت امام زمان(عج) در گسترش مهر ورزی

- جایگاه محبت و مهرورزی در اسلام

- نقش انقلاب اسلامی در توسعه وگسترش مهرورزی

- نقش محبت و مهرورزی در فرآیند یاددهی ویادگیری

وکیل

گروه‌هاي شركت كننده در فراخوان پرسش مهر 19

از گروههای مهم و شرکت کننده در فراخوان پرسش مهر 19 ریاست جمهوری می توان به گروههای زیر اشاره نمود

فرهنگیان

ديپلم و فوق ديپلم - ليسانس و فوق ليسانس و بالاتر

دانش‌آموزان متوسطه

اول و دوم دبيرستان - سوم و پيش دانشگاهي

دانش آموزان راهنمايي

اول و دوم راهنمايي - سوم راهنمايي

 

قبول سفارشاشت ساخت وبلاگ و وب نوشت , تولید محتوا , نمایشنامه و داستان با موضوع پرسش مهر 98

پرسش مهر ریاست جمهور:

بهترین تحقیق ویژه پرسش مهر ریاست جمهوری شامل جواب پرسش مهر 19 ریاست جمهور و مقاله در خصوص پرسش مهر 19 رئیس جمهور را در کسری از دقیقه میتوانید دانلود نمایید.

پرسش مهر

همه ما می دانیم ومی دانندکه اين روزها مدعيان ابر قدرتي اين دنياي خاكي بعلت خواست ملي ملت ايران مبني بر دسترسي به دانش صلح آميز هسته اي ، آنچنان ملت بزرگ ايران اسلامي را از شوراي امنيت سازمان ملل و احتمال تحريم هاي سياسي، اقتصادي و حتي حملة نظامي مي ترسانند كه انگار فراموش كرده اند تمام اين تهديد ها را در زماني نه چندان دور عمل كرده اند ! و اين ملت مظلوم سياهي تهديد هاي آنان را با پوست و استخوان درك كرده ، و اكنون نه به آن تهديد ها بيگانه است و نه خوفي از آن دارد. جهت دریافت مشاوره تماس حاصل فرمائید 

اقدام پژوهی املا , انشا, اعتماد به نفس, اضطراب برای معلمان ابتدایی

24 Aug 2018

اقدام پژوهی

ضرورت و نیاز به اقدام پژوهی برای معلمان در اکثر تحقیقات ثابت شده است. با وجود این  برخی از تحقیقات، حاکی از عدم اثر بخشی اینگونه آموزش ها می باشند.

مرکز دانلود گویا طرح

اقدام پژوهی به دلیل داشتن هزینه های بالا، اتلاف وقت ادارات ومعلمان، ناکارآمدی روش های آموزش، عدم تناسب محتوای دوره با نیازهای معلمان، به روز نبودن، مناسب  نبودن زمان و مکان آموزش ها واجبار به ترک محل خدمت، ممکن است اثر بخشی لازم را نداشته باشند.

اقدام پژوهی معلمان

با گسترش فزاينده علوم وفنون و لزوم تغييرات سريع در برنامه ها ی درسی مدارس در عصر كنونی، روزآمدی معلمان يكی از دغدغه های اصلی نظام تعليم و تربيت به شمار می رود. از آنجا كه رويكردهای سنتی قادر به برآورده ساختن تمامی نيازهای آموزشی معلمان نيست، بهره گيری از اقدام پژوهی می تواند بسياری از موانع و مشكلات شيوه ی سنتی اقدام پژوهی معلمان از جمله كاهش ساعات حضور معلمان در مدرسه و اختلال در برنامه كار مدارس، همگام نبودن آموزش با تغييرات كتب درسی، محدوديت های زمانی و مكانی و غيره را برطرف و راه را برای پيدايش شيوه های نوين اقدام پژوهی معلمان هموار نمايد .

اقدام پژوهی معلمان

در رابطه ضرورت اقدام پژوهی معلمان می توان با فراهم آوردن امكانات، تجهيزات و زير ساخت های مورد نياز، دوره های پژوهش در عمل يا  مجازی مبتنی بر شبكه را برقرار نمود تا معلمان در هر زمان و مكان به برنامه ها ی آموزشی دسترسی داشته باشند، اطلاعات مورد نياز به طور سريع و به موقع و همگام با تغييرات در اختيار معلمان قرار گرفته و فرصت های سازمان يافته به منظور بازآموزی، ارتقاء و كسب دانش و مهارت های جديد و به روز برای آنان فراهم آيد. اين كار می تواند زمينه ی پرورش حرفه ای مستمر معلمان را مهيا سازد.

با توجه به مشکلات وضعیت موجود مانند کمبود فضا و امکانات آموزشی، پایین بودن کیفیت آموزش، عدم دسترسی به امکانات آموزشی یکسان برای همه معلمان و همچنین با توجه به اینکه توسعه کمی و کیفی علوم و تکنولوژی همراه با نیازهای آموزشی گوناگون، مستلزم پا فراتر نهادن از مرزهای آموزش های سنتی است، عدم پاسخ گویی به این نیازها، منجر به کاهش توسعه اقتصادی – فرهنگی کشور شده و مشکلات عدیده ای را برای کشور در پی خواهد داشت( زمانی و مقدسی،1377 :171).

مرکز دانلود گویا طرح

بنابر این ضروری است که تحقیقات جدی در این زمینه آغاز گردد و با استقرار یک  نظام مفید پژوهش در عمل بتوانیم با سرعت، دقت و کیفیت بهتری آموزش مداوم اقدام پژوهی معلمان را در کشور پیش ببریم.

اهمیت اقدام پژوهی

استفاده از اقدام پژوهی موجب افزایش کیفیت آموزشی، اطلاع رسانی دقیق و منطبق بر علوم روز، ارائه خدمات آموزشی به افرادی که به علت مسافت زیاد و یا مشغله های مختلف امکان حضور در کلاس را ندارند، و ایجاد فرصت های آموزشی مادام العمر برای معلمان را در پی خواهد داشت.

اقدام پژوهی املا

لذا با توجه به قابلیت های پژوهش در عمل، مطالعه نگرش معلمان در رابطه با این شیوه ی آموزشی، می تواند به ایجاد تغییرات مطلوب در زمینه ی اقدام پژوهی معلمان کمک مؤثری کند.

اهداف نگارش

اهداف جزیی نگارش اقدام پژوهی از دیدگاه معلمان:

 1. نشان دادن تأثیر محدودیت های اقدام پژوهی
 2. روشن ساختن نارسایی های اقدام پژوهی
 3. روشن ساختن میزان علاقه مندی معلمان به شرکت در دوره های عمومی و اختصاصی اقدام پژوهی
 4. ارائه پيشنهاداتی به برنامه ريزان و مسئولان اقدام پژوهی برای سازماندهی بهتر دوره های آموزشی

طرح مسئله

 1. محدودیت های نگارش اقدام پژوهی تا چه اندازه در شرکت مؤثر معلمان دراین دوره ها تأثیر دارند؟
 2. نگارش اقدام پژوهی تا چه اندازه می توانند نیازهای آموزشی معلمان برآورده سازند؟
 3. نگارش اقدام پژوهی تا چه اندازه می توانند محدودیت های آموزش های را برطرف سازند؟
 4. معلمان تا چه اندازه مایل به شرکت در دوره های عمومی و اختصاصی اقدام پژوهی می باشند؟

فرضیه های تحقیق

 1. نگارش اقدام پژوهی تا  حد زیادی شرکت مؤثر معلمان دراین دوره ها را محدود می کند.
 2. نگارش اقدام پژوهی می توانند تا حد زیادی محدودیت های دوره های آموزش  را برطرف سازند.
 3. معلمان به شرکت در دوره های عمومی و اختصاصی اقدام پژوهی علاقه مند می باشند.
 4. معلمان به شرکت در نگارش اقدام پژوهی  به عنوان یکی از شیوه های آموزش گرایش زیادی دارند.

مستندات در اقدام پژوهی

اصولاً اقدام پژوهی به منظور ارائه اطلاعات جدید که فراتر از دانش موجود در زمینه ی مورد تحقیق است، انجام می شود. بنابراین اقدام پژوهی برای دستیابی به این هدف باید با گستره ی دانش موجود آشنا باشد. نیل به این هدف فقط با مطالعه ی منابع مربوط به موضوع مورد تحقیق امکان پذیر است( دلاور، 1375).

مرکز دانلود گویا طرح

تحولات فزاینده در زمینه ی دانش تکنولوژی نیازهای آموزشی جدیدی را برای مشاغل مختلف بوجود می آورند که تحصیلات رسمی و دانشگاهی به تنهایی پاسخ گو نبوده و در نتیجه به انواع دیگر آموزش از جمله اقدام پژوهی نیاز می باشد. اقدام پژوهی در حقیقت دانش جدیدی را در سبد آموزش های قبلی دانش آموختگان قرار داده و آنان را به همراه پیشرفت علوم و فنون پیش می برد و لذا توسعه این آموزش ها در بهبود کیفیت نظام آموزشی اثر مطلوب خود را به جا می گذارد. تولید علم  تغییر در فناوری واهداف سازمان ها را به دنبال دارد. مدارس نیز به عنوان سازمان های اجتماعی هرروز بیشتراز دیروز نیازمند همگام شدن با تغییرات علمی هستند، بنابراین معلمان وسایر معلمان نظام تعلیم وتربیت نیازمند شرکت در جشنواره معلم پژوهنده می باشند.

 

تعریف اقدام پژوهی 

     كيميل وايلز (1967) اقدام پژوهی را "كوششی برای ارتقای شايستگی كاركنان آموزشی از طريق دوره‌های آموزش كلاس‌های بازآموزی، نشست‌ها و گروه‌های تحقيق، بازديدها، سخنرانی ‌ها و اصلاح وضع كاركنان"  تعريف می ‌كند.

اقدام پژوهی را جزئی از آموزش های مداوم می ‌توان تصور كرد كه افراد برای ايفای نقش مؤثر در روابط شغلی و بطور كلی روابط اجتماعی به آن نيازمندند. اين نيازمندی بويژه با پيشرفت های فناوری و خودكاری بطورعام و گسترش فناوری ‌های اطلاعاتی بطور خاص روز به روز بيشتر می ‌شود.

اقدام پژوهی عموماً مسئله محور یا مشکل محور است. بدین معنا که با شناسایی مسائل و مشکلات موجود در عملکرد افراد و در راستای انجام وظایف محوله، آموزش های خاصی به افراد ارائه می شود تا نقایص موجود بر طرف گردد و با این همه باید خاطر نشان شود که توسعه معلمان بدون اقدام پژوهی امکان پذیر نمی باشد.

دوره‌ی ضمن خدمت به ‌هر صورت كه اجرا گردد (بلندمدت، كوتاه‌مدت، غير، ، قبل از شروع يا در حين انجام كار) در صورتی كه مبتنی بر نيازها و پيش‌داشته‌های كاركنان باشد به كسب دانش، مهارت و نگرش بالاتر و رشد فكری، حرفه‌ای و شخصيتی كاركنان منجر خواهد شد.

 

چگونگی تاثیر اقدام پژوهی

     اقدام پژوهی، کارآمدترین ابزار و قویترین فرایند موجود برای انتقال دانش و مهارت به نیروی انسانی و تقویت آنان برای انجام وظایف می باشد. با توجه به تغییر و تحولات روزمره و پیشرفت علوم و فنون فناوری و نیز تعدد مشاغل و حرف و برای جلوگیری از اتلاف منابع، آموزش معلمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و اجرای آن نیاز به برنامه ریزی و مطالعه دقیق براساس نیازهای آموزشی معلمان دارد(طالبی ، 1385: 14).

مرکز دانلود گویا طرح

برای اینکه نیروهای انسانی شاغل در سازمان ها روزآمد باشند  باید به طور مداوم آموزش  ببینند.آموزش معلمان از مهمترین عوامل بهبود نظام وفعالیت های هر سازمان است. در ژاپن آموزشی كه افراد در دانشگاه فرا می ‌گيرند، تنها 15 درصد آن در حين كار مورد استفاده قرار می ‌گيرد و 85 درصد آموزش ضمن كار تأمين می ‌گردد. هيچ مدرك علمی پس از گذشت پنج‌سال ارزش ندارد مگر آنكه تجديد نظر شده ‌باشد يعنی هماهنگ با علم روز شده ‌باشد(شاهانی ، 1377 :24).

 

اهداف

 اهداف آموزشی معلمان را می ‌توان در سه مقو‌‌له‌ی فردی، اجتماعی و سازمانی دسته‌بندی  نمود:

 • فردی

 رشد و توسعه استعدادهای فردی، شناسائی رغبت‌ها، تغييرو بهبود نگرش و افزايش رضايت مندی و سرانجام آمادگی برای خود شكوفائی و خودسازی و بهره‌مندی از حيات فردی.

 • سازمانی
 • به ‌روز آوردن دانش، تخصص و مهارت‌های شغلی و بهبود روش‌های انجام كار.
 • افزايش كمی و كيفی خدمات، توليدات، ايجاد روحيه ی همكاری و همزيستی سازمانی در كاركنان.
 • بهبود روحيه افراد و بالابردن رضايت شغلی، تقليل غيبت‌ها و ترك خدمت.
 • افزايش آگاهی و انعطاف‌ پذيری در استفاده از روش‌ها و امكانات و وسايل جديد.
 • به ‌وجود آوردن امكان تغيير شغل.
 • تسهيل شرايط و كاهش هزينه‌ها.
 • آشنا ساختن كاركنان با حقوق و امتيازات شغلی و اهداف و خط مشی سازمانی.
 • افزايش تعهد و حس مسئوليت‌پذيری و تلاش برای بهبود عملكرد و كارآيی سازمان.
 • اجتماعی

دوریس، (1985) اظهار می ‌كند كه در برنامه‌ريزی دوره‌ها و برنامه‌های رشد كاركنان تعيين نيازهای اوليه معلمان ضروری بوده و يك برنامه ی خوب مشخص می ‌كند كه معلمان نياز دارند بدانند چگونه :

 • منابع تدريس تخصصی (ويژه) را بدست آورند.
 • از ابداعات با تكنولوژی بالا مثل دسترسی به برنامه‌های ويژه استفاده كنند.
 • تجهيزات و منابع مالی اضافی بدست آورند.
 • جامعه را به‌عنوان يك منبع آموزشی درگير كنند.
 • با والدين، استادان هم ‌پايه و هم ‌مرتبه و اعضای جامعه ارتباط مؤثر برقرار كنند.

روش های اقدام پژوهی معلمان

     طیف گسترده ای از مکانیزم های اقدام پژوهی توسط کشورهای مختلف تجربه شده است. استراتژی ها و مکانیزم های مورد استفاده در یک کشور تا حدود زیادی تابع نظام سیاسی ، توانمندی اقتصادی و پیشرفت های فرهنگی آن ملت می باشد. مکانیزم های مختلف اقدام پژوهی معلمان را می توان به شرح زیر طبقه بندی کرد :

اقدام پژوهی  یا چهره به چهره

     این مکانیزم قدیمی ترین و در عین حال پایدارترین مکانیزم می باشد و هم اکنون در بسیاری از کشورهای دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. آموزش های  عموماً در چارچوب  مقررات  آموزشی خاصی مستلزم  حضور معلمان در محل آموزش می باشد و داری انواع مختلفی می باشد از جمله :

الف- برنامه آموزشی تمام وقت : در این شیوه پرسنل بطور تمام وقت با استفاده از مأموریت تحصیلی به تحصیل می پردازند.

ب- برنامه های آموزشی بعد از ساعات اداری : در این شیوه معلمان در  ساعات غیر اداری در مراکز آموزش  عالی  به  تحصیل

 می پردازند و عمدتا در ساعات بین 5 تا 9 شب این کلاس ها  تشکیل می شوند.

ج- دوره های پایان هفته : در این شیوه معلمان سازمان در روزهای تعطیل اداری در مرکز اقدام پژوهی یا دانشکده خاصی حضور می یابند و آموزش های ویژه را طی می کنند( فتحی واجارگاه، 1376 : 16).

اعطای فرصت های مطالعاتی

در این مکانیزم عمدتاً پرسنلی که از لحاظ علمی و عملی عملکرد بالایی را از خود نشان داده اند شناسایی می شوند. سپس فرصت های مطالعاتی برای ارتقای دانش و مهارت های ویژه به آنان ارائه می شود. این افراد ضمن دریافت تمامی مزایا و حقوق هنگام کار، در سطح ملی یا محلی به دانشگا ه یا مرکز خاصی مراجعه می کنند و دوره های آموزشی کوتاه مدت یا بلند مدت را سپری می کنند.

خود آموزی معلمان

     روند کار در این مکانیزم به این صورت است که مراکز ضمن خدمت منابعی را برای پرسنل معرفی می کنند و پرسنل بطور مستقل به مطالعه موضوعات ذیربط می پردازند. برای اجرای این مکانیزم از رویکردهای مختلف استفاده می شود. یکی از مهمترین ابزارها برای اجرای خود آموزی عبارت است از ترتیب دادن مسابقات علمی برای دسته های مختلف شغلی در سطح سازمان.

مرکز دانلود گویا طرح

در عین حال برای اجرای موفق این مکانیزم ضرورت دارد واحدهای اقدام پژوهی به اقدامات زیر مبادرت ورزند :

الف منابع علمی و مطالعاتی مناسب را شناسایی کند.

ب- منابع ذیربط را برای مطالعه و یادگیری در اختیار معلمان قرار دهند.

ج- تبلیغات لازم را در سطح سازمان انجام دهند ( همان منبع : 

مقاله در مورد دهه فجر و 22 بهمن 57

25 Jun 2018

مقاله دهه فجر

با گسترش قیام مردم و خروج شاه از ایران، شاپور بختیار به عنوان تنها امید رژیم پهلوی، به عنوان نخست وزیر معرفی و باقی مانده بود.

 

این ایام که مصادف با اربعین امام حسین« علیه السلام» و گسترش راهپیمایی ها و اعتراضات مردمی بود، امام« قدس سره» طی پیامی، نکات تازه ای را برای هوشیاری مردم یادآور می شوند. همزمان با سایر شهرها، در تهران نیز راهپیمایی ها ادامه می یابد و فریاد الله اکبر جمعیت میلیونی لرزه بر اندام آخرین بقایای طاغوت می اندازد.

انسان های بپا خاسته و از جان گذشته با عزمی پولادین می روند تا سرنوشت مملکت خود را به دست بگیرند و همگی خواستار انحلال حکومت پهلوی و تشکیل حکومت اسلامی هستند و با شعار « استقلال، آزادی ، جمهوری اسلامی» خط مشی آینده را ترسیم می نمایند.

دهه فجر -گزیده ای از شعارهای انقلابی مردم در راهپیمایی ها

 

” مرگ بر این سلطنت پهلوی”
” توپ، تانک، مسلسل دیگر اثر ندارد”                        “شاه بجز خودکشی راه دگر ندارد”

 

مقاله دهه فجر
” ایستادن در صف نفت حالا دیگه حرام است”       ” لباس گرم بپوش که کار شاه تمام است”

 

مقاله دهه فجر

 

” مردم! رفتن شاه یه حقه سیاسی است!”            ” گول نخورید نهضت ما اساسی است”

” زندگی مصرفی معادل بردگی است”

 

مقاله دهه فجر

” نظام شاهنشاهی مظهر هر فسادیست”

 

مقاله دهه فجر
” شاه باید برگردد”    ” اعدام باید گردد”

 

مقاله دهه فجر,مقاله دهه فجرانقلاب, دهه فجرانقلاب اسلامیمقاله دهه فجر

به دنبال گسترش قیام مردمی، امام قدس سره در پیامی عزم خود را مبنی بر بازگشت به ایران اعلام می دارد. بختیار که با حمایت امریکا و به عنوان یک چهره ی ملی قصد مهار انقلاب و خاموش کردن شعله های قیام را دارد، خود را در این امر ناتوان می یابد و می کوشد که با قانونی جلوه دادن دولت خود، قیام مردم را سرکوب نماید. مخالفت خود را با بازگشت امام قدس سره اعلام، و دستور بسته شدن فرودگاه های کشور را می دهد. در پی انتشار این دستور مردم خشمگین، به خیابان ها ریخته  و با تحصن و شعارهای کوبنده دولت بختیار را مخاطب قرار می دهند.

 

پس از پانزده سال دوری از وطن درمیان استقبال پرشور مردم قدم به خاک این سرزمین گذاشت ، پانزده سالی که به خاطر خروشیدن بر استبداد و طاغوت و به خاطر بر زبان جاری کردن حقیقت به عراق ، ترکیه و  فرانسه تبعید شد .

پس از یکصد و هفده روز توقف امام خمینی (ره) در نوفل لوشاتو، امام خمینی (ره) ساعت سه و سی دقیقه به وقت تهران به سوی تهران حرکت کردند .

 

حاشیه های روزی که امام آمد . . .

حضرت امام به هنگام خروج از فرانسه با ارسال پیامی خطاب به مردم فرانسه، ضمن اظهار تشکر از آنها خداحافظی کردند.

ایشان پس از اقامه نماز در کف هواپیما، روی دو پتو با آرامش خوابیدند ، این در حالی بود که همه علاقمندان، دوستداران و نزدیکان ایشان، نگران انجام این پرواز بودند. خطر انهدام هواپیما و یا ربودن آن در آسمان چیزی بود که همه را تا لحظه فرود آن در فرودگاه تهران، نگران ساخته بود.

در هواپیما دویست نفر امام را همراهی می کردند که پنجاه تن  از آنان همراهان و هواداران و نزدیکان امام خمینی و ۱۵۰ نفر دیگر از خبرنگاران بودند .

راس ساعت نه و سی و هفت دقیقه و سی ثانیه امام در میان حلقه گروه منتخب استقبال کنندگان از پله های هواپیما فرود آمدند .

خمینی ای امام  . . .

با ورود حضرت امام به سالن فرودگاه، فریاد «الله اکبر» سالن فرودگاه را به لرزه در آورد. استقبال کنندگان  با خواندن سرود «خمینی ای امام»، اشک‌های مشتاقان را بر گونه‌هایشان جاری کردند.

 

پاسخ امام به عواطف یک میهن(مقاله دهه فجر)

حضرت امام طی بیاناتی در فرودگاه تهران گفتند: من از عواطف طبقات مختلف ملت تشکر می‌کنم. عواطف ملت ایران به دوش من بارگرانی است که نمی‌توانم جبران کنم.

ایشان ضمن اشاره به اینکه طرد شاه از کشور قدم اول پیروزی بود، همگان را به وحدت کلمه و ادامه مبارزه تا قطع کامل ریشه‌های فساد ترغیب کردند.ایشان سپس از آنجا عازم بهشت زهرا شدند.

با وجود سرمای زمستان، شب پیش از ورود امام ، بسیاری از مردم مشتاق ، در مسیر حرکت ایشان خوابیده بودند .

هنگام ورود امام خمینی به مدت بیست دقیقه مراسم استقبال توسط تلویزیون  ایران به طور زنده پخش شد ، اما ناگهان عکس شاه بر روی صفحه تلویزیون ظاهر و برنامه قطع شد .

در حالی که مراسم ورود حضرت امام به طور مستقیم از تلویزیون پخش می‌شد، نظامیان با یورش به این سازمان از ادامه پخش آن ممانعت کردند.

عده‌ای از مردم با قطع جریان پخش مستقیم ورود حضرت امام از تلویزیون به علت هجوم مأمورین نظامی، از عصبانیت تلویزیون‌های خود را به خیابان پرت کردند.

 

وقایع ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی:(مقاله دهه فجر)

 

وقایع ۱۲بهمن از ایام‌الله دهه فجر

۱۲بهمن روز ورود روح‌الله خمینی به ایران-در این روز بزرگترین استقبال تاریخ در تهران برگزار شد؛ بطوری که طول جمعیت استقبال کننده از آیت‌الله خمینی به ۳۳ کیلومتر رسیده بود. در ساعت ۹:۵۰ دقیقه بامداد روز دوازدهم بهمن هواپیمای حامل خمینی در میان تدابیر شدید امنیتی در فرودگاه مهرآباد برزمین نشست. خمینی پس از ورود به فرودگاه و ایراد سخنرانی طبق برنامه‌ای که از قبل تنظیم شده بود عازم گورستان بهشت زهرا شد…

خمینی در میان استقبال گسترده مردم تهران در ساعت یک بعد از ظهر وارد قطعه ۱۷ که مدفن شهدای انقلاب بود شد و سخنرانی خود را ایراد نمود.

 

وقایع ۱۴ بهمن از ایام‌الله دهه فجر

روز شنبه ۱۴ بهمن از ایام‌الله دهه فجر در محل مدرسه شماره ۲ علوی یک مصاحبه مطبوعاتی با حضور قریب به سیصد خبرنگار ایرانی و خارجی برگزار شد که در آن ابتدا خلاصه‌ای از نظریات آیت‌الله خمینی خوانده شد؛ سپس سوالات خبرنگاران آغاز گردید که خلاصه‌ای از پاسخ خمینی به این شرح بود:

 

«کاری نکنند که مردم را به جهاد دعوت کنم، اگر موقع جهاد شد می‌توانیم اسلحه تهیه کنیم. دولت را بزودی معرفی خواهیم کرد. اعضای شورای انقلاب تعیین شده‌اند. از ارتش می‌خواهم هرچه زودتر به ما متصل شود. ارتشیان فرزندان ما هستند، ما به آنها محبت داریم باید به دامان ملت بیایند. قانون اساسی که تدوین شده به آراء عمومی گذاشته می‌شود تمام اتباع خارجی بطور آزاد در ایران زندگی خواهند کرد.     »

 

وقایع روز ۱۶ بهمن از ایام‌الله دهه فجر

روز ۱۶ بهمن و تعیین دولت موقت-خمینی در روز ۱۶ بهمن طی فرمانی مهدی بازرگان را به عنوان نخست وزیر موقت تعیین و معرفی کرد. عصر همان روز در سالن سخنرانی مدرسه علوی یک مصاحبه مطبوعاتی بین‌المللی ترتیب داده شد، در این جلسه بازرگان برنامه و وظایف دولت موقت را تشریح کرد و افزود برگزاری همه پرسی درباره تغییر رژیم، برگزاری انتخابات مجلس موسسان و انجام انتخابات مجلس از وظایف این دولت است.

 

وقایع روز ۱۹ بهمن از ایام‌الله دهه فجر

روز نوزدهم بهمن ماه بزرگ‌ترین راه پیمایی انقلاب صورت گرفت. در قطعنامه پایانی راه پیمایی نخست وزیری مهدی بازرگان توسط تظاهرکنندگان تایید شد.

 

وقایع ۲۰ بهمن از ایام‌الله دهه فجر

در روز ۲۰ بهمن ماه که مصادف با روز جمعه بود، مردم در دانشگاه تهران اجتماع کرده بودند تا سخنرانی رییس دولت موقت را استماع نمایند. در همین هنگام در غرب تهران درگیری شدیدی صورت گرفت؛ عده زیادی از افراد گارد شاهنشاهی به پادگان همافران نیروی هوایی حمله بردند و به محض آغاز درگیری آنان عده زیادی از جوانان وابسته به جناح‌های مختلف به نفع همافران وارد صحنه درگیری شدند. این درگیری خونین ده‌ها نفر کشته و مجروح بر جای گذاشت ولی در نهایت همافران توانستند حلقه محاصره نیروهای گارد را بشکنند.

 

وقایع ۲۱ بهمن از ایام‌الله دهه فجر

روز بیست و یکم بهمن ماه روز نبرد مسلحانه همه جانبه مردم و نیروهای دولتی بود. درگیری خونین مردم و لشگر گارد در این روز به اوج خود رسید؛ و جنگ تانک‌ها با مردم مسلح باعث کشته و زخمی شدن صدها نفر شد. آیت‌الله خمینی تهدید کرد در صورت عدم جلوگیری از کشتار لشگر گارد حکم جهاد خواهد داد.در اینروز چندین کلانتری توسط گروههای مسلح مردمی تسخیر شدند که در نتیجه آن مقادیر زیادی اسلحه به دست مردم افتاد. در همین روز فرمانداری نظامی تهران اعلامیه شماره ۴۰ را انتشار داد؛ بموجب این اعلامیه رفت و آمد مردم از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۵ بامداد ممنوع اعلام شد. در پی اعلامیه مزبور اعلامیه دیگری صادر و منع عبور و مرور تا ساعت ۱۲ بامداد تمدید شد. مردم عملاً مقررات حکومت نظامی را باطل ساختند و تا صبح در خیابان‌ها با ایجاد حریق و راه بندان‌های متعدد مانع حرکت قوای نظامی می‌شدند.

 

وقایع ۲۲ بهمن از ایام‌الله دهه فجر

۲۲ بهمن از ایام‌الله دهه فجر ،در این روز به ترتیب زندان اوین، ساواک، سلطنت آباد، مجلسین سنا و شورای ملی، شهربانی، ژاندارمری و ساختمان زندان کمیته مشترک به تصرف مردم در آمد.در تسخیر شهربانی سپهبد رحیمی فرماندار نظامی تهران به دست انقلابیون مسلح افتاد. پادگان باغشاه و دانشکده افسری، دبیرستان نظام، زندان جمشیدیه، پادگان عشرت آباد و پادگان عباس آباد یکی پس از دیگری تسلیم شدند و آخرین مرکزی که به تصرف درآمد رادیو و تلویزیون بود.

 

تصمیم شورای عالی ارتش(مقاله دهه فجر)

ساعت ۱۰ بامداد روز ۲۲ بهمن شورای فرماندهان نیروهای مسلح در ستاد مشترک تشکیل گردید. نظامیان حاضر در جلسه عبارت بودند از: عباس قره باغی، جعفر شفقت، حسین فردوست، هوشنگ حاتم، ناصر مقدم، عبدالعلی نجیمی، احمدعلی محققی، عبدالعلی بدره‌ای، امیرحسین ربیعی، کمال حبیب اللهی، عبدالمجید معصومی، جعفر صانعی، اسدالله محسن زاده، حسین جهانبانی، محمد کاظمی، خلیل بخشی آذر، علی محمد خواجه نوری، پرویز امینی افشار، امیر فرهنگ خلعتبری، محمد فرزام، جلال پژمان، منوچهر خسروداد، ناصر فیروزمند، موسی رحیمی لاریجانی، محمد رحیمی آبکناری و رضا وکیلی طباطبایی.ریاست شورای عالی ارتش بر عهده عباس قره باغی بود.

 

پس از گزارش فرماندهان نیروها از وضعیت موجود بحث پیرامون همبستگی ارتش با مردم آغاز شد؛ اکثرا موافقت خود را اعلام نمودند و سرانجام اعلامیه‌ای مبنی بر بی طرفی ارتش تهیه و بامضا رسید. پس از تصمیم شورای عالی، ساعت یک بعد از ظهر خبر تصمیم شورای عالی ارتش در اختیار رادیو و تلویزیون گذاشته شد. رادیو ایران برنامه عادی خود را قطع و اعلامیه را قرائت کرد. لحظه‌ای بعد نیروهای انقلاب محوطه صدا و سیما را تصرف نمودند و خبر سقوط رژیم سلطنتی پهلوی از صدا و سیما اعلام شد.

 

مراسم دهه فجر

هرساله در طول دهه فجر مراسم و یادبودهای زیادی در کشورمان  انجام می گیرد.

همچنین جشنواره فجر که بزرگترین جشنواره دولتی فیلم، تئاتر و موسیقی ایران است معمولا در طول دهه فجر برگزار می شود.

در مدارس کودکان کلاس‌های درس را با نوارهای رنگی، پرچم و عکس امام خمینی و  و رهبر عزیزمان سیدعلی خامنه‌ای تزئین می‌کنند.

طرح کرامت

22 Jun 2018

طرح کرامت

این طرح مفید و موثر از آعاز سالتحصیلی ۷۳-۷۲ در در واقع به سفارش دفتر مشاور و برنامه ریزی امور تربیتی توسط دکتر رجبعلی مظلومی مطرح گردید .و به صورت کتاب طرح کرامت تدوین و چاپ شد.سپس کارشناسان با توجه به کتاب ذکر شده طرح های قابل اجرای خود را تحت عنوان طرح کرامت در مدرسه مطرح نمودند.به طوری که در سال ۷۹ حدود ۲۰% مدارس در طرح مذکور شرکت نمودند.

۵ مورد از ویژگی های طرح کرامت در مدرسه

 1. مشارکت معلمان در تربیت دانش‌آموزان

 2. توجه به آموزش مهارتهای زندگی

 3. حذف ارزشیابی کمی از فرآیند یاددهی – یادگیری.

 4. آموزش ارزشهای اخلاقی

 5. تربیت دینی بر پایه ارزشهای اخلاقی

اهداف طرح کرامت

پرورش انسانی که به درک متعالی رسیده است

حفظ ارزشهای انسانی

ارتقای کرامت دانش آموزان با توجه به ارزشهای موجود

بالا بردن روابط در جامعه و اخلاق شهروندی

گوشزد نمودن اهمیت به والدین و احترام به آنها

به کار بردن یاد خدا و توکل بر او در زندگی

اهمیت دادن به صله رحم و بازدید از بستگان و خویشان

مهارت و واحد کار طرح کرامت از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

با توجه به آنچه عنوان نمودیم مهارت های طرح کرامت حد اکثر از ۵ واحد کار تشکیل شده است.که این واحد کار ها به تناسب مفاهیم ارزشها،سطح درک دانش آموزان و سن آنها بر اساس پایه بخش بندی شده است.و به ترتیب ارزشهای زیر برای آنها در نظر گرفته شده است.

موضوعات طرح کرامت

طرح کرامت پایه اول ابتدایی

پایه اول ابتدایی به مسائل زیر پرداخته است:

یادخدا، قرآن، خانواده، نظم، پاکیزگی، هدیه، بدرقه،مسئولیت، همدلی، خودآگاهی

پایه دوم ابتدایی به مسائل زیر پرداخته است:

نیایش، دوست خوب، اماکن مقدس، ارتباط بین فردی، ادب، راستگویی، امانتداری، تفکر خلاق، صرفه‌جویی، سخن

پایه سوم ابتدایی به مسائل زیر پرداخته است:

نماز، تفکر نقّاد، حلال و حرام، وفاداری، همکاری، همسایه، پوشش، اعتماد به نفس، عفو، تصمیم‌گیری.

پایه چهارم ابتدایی به مسائل زیر پرداخته است:

عفت و حیا، الگوی خوب دوستیابی، آراستگی، نجابت، تعقل، روابط اجتماعی، رازداری، انتقادپذیری، حل مسأله.

پایه پنجم ابتدایی به مسائل زیر پرداخته است:

توکل، مزاح و شادی، مناعت طبع، کنترل هیجان، رضایت‌مندی، ابراز توانایی، مشارکت، انفاق، حق‌گویی

پایه ششم ابتدایی و کلاس های چند پایه می توانند از طرح و برنامه های سایر پایه ها استفاده کنند.

طراحی آموزشی بر اساس معماری نوین تدریس

22 Jun 2018

تبلیغات

طراحی آموزشی درس تفکر و پژوهش کلاس ششم ابتدایی برای جشنواره معماری نوین تدریس با موضوع من و پرسش هایم

2500 تومان
خرید محصول

طراحی آموزشی درس تفکر و پژوهش کلاس ششم دبستان برای جشنواره معماری نوین تدریس با موضوع پرواز کن

2500 تومان
خرید محصول

طراحی آموزشی درس تفکر و پژوهش پایه ششم ابتدایی برای جشنواره معماری نوین تدریس با موضوع ما کجا هستیم

2500 تومان
خرید محصول

طراحی آموزشی درس مطالعات اجتماعی کلاس سوم دبستان برای جشنواره معماری نوین تدریس با موضوع من بزرگتر هستم

2500 تومان
خرید محصول

طراحی آموزشی درس مطالعات اجتماعی پایه سوم ابتدایی برای جشنواره معماری نوین تدریس با موضوع از خانه محافظت کنیم

2500 تومان
خرید محصول

طراحی آموزشی درس مطالعات اجتماعی کلاس سوم ابتدایی برای جشنواره معماری نوین تدریس با موضوع بازیافت

2500 تومان
خرید محصول

طراحی آموزشی درس مطالعات اجتماعی پایه سوم دبستان برای جشنواره معماری نوین تدریس با موضوع نماز جمعه

2500 تومان
خرید محصول

طراحی آموزشی درس مطالعات اجتماعی پایه سوم دبستان برای جشنواره معماری نوین تدریس با موضوع مقررات خانه

2500 تومان
خرید محصول

معماری نوین تدریس پایه ششم ابتدایی بر اساس طراحی آموزشی درس علوم با موضوع نیروی مغناطیسی

2500 تومان
خرید محصول

معماری نوین تدریس پایه ششم دبستان بر اساس طراحی آموزشی درس قرآن با موضوع روخوانی سوره الرحمن

2500 تومان
خرید محصول

طراحی آموزشی پایه ششم دبستان برای جشنواره معماری نوین تدریس درس ریاضی با موضوع تفهیم مقایسه کسر ها

2500 تومان
خرید محصول

معماری نوین تدریس پایه ششم بر اساس طراحی آموزشی درس علوم با موضوع زمین پویا

2500 تومان
خرید محصول

معماری نوین تدریس کلاس ششم بر اساس طراحی آموزشی درس ریاضی با موضوع تشخیص نسبت ها

2500 تومان
خرید محصول

طراحی آموزشی کلاس ششم دبستان برای جشنواره معماری نوین تدریس درس ریاضی با موضوع تقریب

2500 تومان
خرید محصول

طراحی آموزشی کلاس ششم ابتدایی برای جشنواره معماری نوین تدریس درس علوم با موضوع سالم بمانیم

2500 تومان
خرید محصول

طراحی آموزشی پایه ششم ابتدایی برای جشنواره معماری نوین تدریس درس قرآن با موضوع آشنایی با خط قرآن و علائم وقف

2500 تومان
خرید محصول

طراحی آموزشی پایه ششم ابتدایی برای جشنواره معماری نوین تدریس درس بخوانیم و بنویسیم با موضوع هفت خان رستم

2500 تومان
خرید محصول

طراحی آموزشی کلاس ششم ابتدایی برای جشنواره معماری نوین تدریس درس علوم با موضوع سفر انرژی

2500 تومان
خرید محصول

معماری نوین تدریس پایه پنجم ابتدایی بر اساس طراحی آموزشی درس قرآن با موضوع سوره انفال

2500 تومان
خرید محصول

معماری نوین تدریس کلاس پنجم دبستان بر اساس طراحی آموزشی درس بخوانیم و بنویسیم با موضوع سرودی برای پاکی

2500 تومان
خرید محصول

معماری نوین تدریس کلاس پنجم ابتدایی بر اساس طراحی آموزشی درس بخوانیم و بنویسیم با موضوع سرود ملی

2500 تومان
خرید محصول

طراحی آموزشی بخوانیم و بنویسیم پنجم ابتدایی برای جشنواره معماری نوین تدریس با موضوع شجاعت

2500 تومان
خرید محصول

طراحی آموزشی بخوانیم و بنویسیم کلاس پنجم ابتدایی برای جشنواره معماری نوین تدریس با موضوع روزی که باران می بارد

2500 تومان
خرید محصول

طراحی آموزشی ریاضی کلاس پنجم دبستان برای جشنواره معماری نوین تدریس با موضوع نسبت و تناسب

2500 تومان
خرید محصول

طراحی آموزشی بخوانیم و بنویسیم پایه پنجم دبستان برای جشنواره معماری نوین تدریس با موضوع نام آوران دیروز امروز فردا

2500 تومان
خرید محصول

طراحی آموزشی درس ریاضی پایه پنجم ابتدایی برای جشنواره معماری نوین تدریس با موضوع محیط دایره

2500 تومان
خرید محصول

طراحی آموزشی درس ریاضی کلاس پنجم ابتدایی برای جشنواره معماری نوین تدریس با موضوع مساحت دایره

2500 تومان
خرید محصول

طراحی آموزشی درس ریاضی کلاس پنجم دبستان برای جشنواره معماری نوین تدریس با موضوع مفهوم حجم

2500 تومان
خرید محصول

طراحی آموزشی بخوانیم و بنویسیم پایه پنجم ابتدایی برای جشنواره معماری نوین تدریس با موضوع کتاب های مرجع

2500 تومان
خرید محصول

طراحی آموزشی درس علوم کلاس پنجم ابتدایی برای جشنواره معماری نوین تدریس با موضوع جلبک ها

2500 تومان
خرید محصول